Справа № 353/1199/24
Провадження № 2/353/93/25
23 червня 2025 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., розглянувши заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Дворського Віталія Михайловича про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, по цивільній справі за позовом адвоката Павликівської Галини Миколаївни, яка діє в інтересах законного представника неповнолітнього ОСОБА_2 - ОСОБА_3 , до ОСОБА_1 про виділ частки майна, що є у спільній частковій власності,-
Адвокат Павликівська Г.М., яка діє в інтересах законного представника неповнолітнього ОСОБА_2 - ОСОБА_3 , звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , в якому просила виділити із спільного майна, в користь неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом стягнення грошової компенсації за: 1/6 частку житлового будинку, що розташований по АДРЕСА_1 , загальною площею 159 кв.м., житловою площею 85,6 кв.м., номер запису про право власності: 11137322, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 722888226256, кошти в сумі 499050 грн.; за 1/6 частки земельної ділянки, яка призначена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1000 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2625610100:04:006:0036, кошти в сумі 104000 грн.; 1/6 частку земельної ділянки, яка призначена для ведення підсобного сільського господарства, площею 0,0371 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2625610100:04:006:0037, кошти в сумі 26000 грн., а всього за об'єкти нерухомості грошову компенсацію в сумі 629050 грн. Також посила стягнути з відповідачів судові витрати та витрати на правову допомогу.
Ухвалою Тлумацького районого суду Івано-Франківської області від 19.12.2024 року прийнято до розгляду, відкрито провадження у даній справі та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Тлумацького районого суду Івано-Франківської області від 03.04.2025 року закрито підготовче провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 14 год. 00 хв. 30.04.2025 року у приміщенні Тлумацького районного суду Івано-Франківської області. Однак, узв'язку з неявкою сторін та їх представників у судове засідання, розгляд справи було відкладено на 13 год. 30 хв. 21.05.2025 року.
Ухвалою Тлумацького районого суду Івано-Франківської області від 21.05.2025 року клопотання адвоката Павликівської Г.М. задоволено. Замінено у даній справі неналежних відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_4 на належного відповідача - ОСОБА_1 . Підготовче судове засідання по справі призначено у відкритому судовому засіданні в приміщенні Тлумацького районного суду Івано-Франківської області на 10 год. 00 хв. 18.06.2025року. В наступне підготовче судове засідання викликано сторін по справі та їх представників. Витребувано у приватного нотаріуса Івано-Франківського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Дузінкевич С.М.копії договорів дарування від 28.05.2020 року, посвідчених приватним нотаріусом Івано-Франківського районного нотаріального округу Дузінкевич С.М., по реєстру № 372, № 373, № 374, між ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_1 .
Однак, за клопотанням представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Дворського В.М., розгляд справи було відкладено на 14 год. 30 хв. 30.06.2025 року.
18.06.2025 року через систему «Електронний суд» представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Дворський В.М. подав клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції (а.с. 183-184), в якому просив проводити судові засідання у даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу «EasyCon» (https://vkz.court.gov.ua).
Дослідивши клопотання представника відповідача - адвоката Дворського В.М., суд приходить до висновку, що воно підлягає до задоволення, з таких підстав.
Згідно положень ч.ч. 1, 2, 3 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Враховуючи технічну можливість у суді проведення судового засідання в режимі відеоконференції, для забезпечення швидкого та ефективного здійснення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Дворського В.М., задоволодьнити та надати можливість останньому приймати участь у даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв'язку «EasyCon».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212, 260-261 ЦПК України, суд, -
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Дворського Віталія Михайловича - задовольнити.
Надати можливість представнику відповідача ОСОБА_1 - адвокату Дворському Віталію Михайловичу, брати участь в судових засіданнях по справі за позовом адвоката Павликівської Галини Миколаївни, яка діє в інтересах законного представника неповнолітнього ОСОБА_2 - ОСОБА_3 , до ОСОБА_1 про виділ частки майна, що є у спільній частковій власності, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв'язку «EasyCon».
Попередити представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Дворського Віталія Михайловича, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду направити адвокату Дворському Віталію Михайловичу, для виконання, а позивачу та її представнику до відома.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
СуддяН. І. ЛУЩАК