Справа № 344/9526/25
Провадження № 3/344/3468/25
23 червня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , керівника ТОВ «Тімтек», РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання посадовою особою організації платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), за наступних обставин.
Так, керівник ТОВ «Тімтек» ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів за період з 16.11.2022 до 01.04.2025, зокрема з єдиного податку з юридичних осіб по терміну сплати - 19.02.2024, 20.05.2024, 19.08.2024, фактично сплачено - 21.02.2024, 24.05.2024, 26.08.2024; з орендної плати з юридичних осіб по терміну сплати протягом звітних періодів 2022, 2023, 2024, 2025, фактично сплачено несвоєчасно протягом 2023, 2024, 2025 років; з податку на нерухоме майно по терміну сплати - 16.11.2022, 30.01.2023, 29.01.2024, 29.04.2024, 29.07.2024, 29.10.2024, 29.01.2025, фактично сплачено - 17.11.2022, 05.04.2023, 31.01.2024, 30.05.2024, 07.08.2024, 31.10.2024, 03.02.2025, 05.02.2025), порушивши пп.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.31.1 ст.31, п.57.1 ст.57, п.287.3 ст.287, пп.266.10.1 п.266.10 ст.266 Податкового кодексу України.
У судове засідання ОСОБА_1 повторно не з'явився, належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомив. На час розгляду справи заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Відповідно до прецедентної практики ЄСПЛ, сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (рішення у справі «Aleksandr Shevchenko v. Ukraine»). ОСОБА_1 міг стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду. За таких обставин, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки за таких обставин право особи на захист не порушується.
Згідно з ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-2 КУпАП відповідальність особи настає за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.31.1 ст.31 Податкового кодексу України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом. Суму податкового зобов'язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов'язаний сплатити до/або на день подання митної декларації.
Відповідно до п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до пп.266.10.1 п.266.10 ст.266 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується: а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними протоколу про адміністративне правопорушення №1187 від 26.05.2025, актом про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів №10482/09-19-04-03-15/37182447 від 09.05.2025 року.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №1187 від 26.05.2025, керівник ТОВ «Тімтек» ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів за період з 16.11.2022 до 01.04.2025, зокрема з єдиного податку з юридичних осіб по терміну сплати - 19.02.2024, 20.05.2024, 19.08.2024, фактично сплачено - 21.02.2024, 24.05.2024, 26.08.2024; з орендної плати з юридичних осіб по терміну сплати протягом звітних періодів 2022, 2023, 2024, 2025, фактично сплачено несвоєчасно протягом 2023, 2024, 2025 років; з податку на нерухоме майно по терміну сплати - 16.11.2022, 30.01.2023, 29.01.2024, 29.04.2024, 29.07.2024, 29.10.2024, 29.01.2025, фактично сплачено - 17.11.2022, 05.04.2023, 31.01.2024, 30.05.2024, 07.08.2024, 31.10.2024, 03.02.2025, 05.02.2025), порушивши пп.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.31.1 ст.31, п.57.1 ст.57, п.287.3 ст.287, пп.266.10.1 п.266.10 ст.266 Податкового кодексу України.
Як вбачається з акту про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів №10482/09-19-04-03-15/37182447 від 09.05.2025, дані камеральної перевірки свідчать про наявність у ТОВ «ТІМТЕК», код ЄДРПОУ 371824475, згідно з п.п. 14.1.152 п. 14.1 ст.14 ПКУ факту погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтвердженого відповідним документом, а відповідно дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасну сплату платником самостійно визначених сум грошових зобов'язань за платежами: єдиний податок з юридичних осіб, код бюджетної класифікації 18050300 UA26040190000081578 по Івано-Франківській ТГ за період з 19.02.2024 до 21.02.2025 в розмірі 44409,56 грн; по платі за землю в частині орендної плати з юридичних осіб - 18010600 UA26040190000081578 по Івано-Франківській ТГ за період з 30.11.2022 до 01.04.2025 в розмірі 153026,49грн (у розмірах та термінах, визначених у Таблиці №2 Акту); по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - 18010400 UA26040190000081578 по Івано-Франківській ТГ за період з 16.11.2022 до 03.02.2025 в розмірі 18917,03 грн. (у розмірах та термінах, визначених у Таблиці № 3 Акту). Отже, за наслідками камеральної перевірки встановлено факт порушення правил сплати (перерахування) ТОВ «ТІМТЕК», код ЄДРПОУ 371824475грошового зобов?язання по єдиному податку з юридичних осіб - код бюджетної класифікації 18050300, по орендній платі з юридичних осіб (код платежу 18010600), по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (код платежу 18010400), в обсягах та протягом терміну, що наведені у Таблицях 1-3 Акту, терміни сплати яких визначено у п.287.3 ст. 287, ст.266 п.266.7 пп. 266.7.5, п. 57.1, ст. 57 Податкового кодексу України.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 163-2 КУпАП як несвоєчасне подання посадовою особою організації платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до вчиненого правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 163-2, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення - штраф в розмірі 5 (п'ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 605 грн 60 коп судового збору.
Роз'яснити, що відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО