Ухвала від 23.06.2025 по справі 907/367/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88605, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про закриття провадження у справі про банкрутство

"23" червня 2025 р. Справа № 907/367/25

Господарський суд Закарпатської області у складі судді Пригузи П.Д., розглянувши справу,

за заявою Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201, Закарпатська область. м. Ужгород, набережна Незалежності, буд. 8,

про відкриття справи про банкрутство (заява боржника, що ліквідується)

представник заявника: Попов Олександр Михайлович - голова комісії з припинення (ліквідації),

без виклику сторін,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 29.04.2025 судом задоволено заяву голови комісії з припинення (ліквідації) Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради Попова О.М. про відкриття справи про банкрутство боржника, який перебуває у стані ліквідації за рішенням засновника Закарпатської обласної ради, згідно якої:

- відкрито провадження у справі про банкрутство Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201, Закарпатська область, м. Ужгород, набережна Незалежності, буд. 8;

- уведено мораторій на задоволення вимог кредиторів щодо Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201;

- уведено процедуру розпорядження майном Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201;

- призначено розпорядником майна - арбітражного керуючого Боярчукова С.Г. та встановлено йому грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна за рахунок коштів, авансованих заявником тощо.

- здійснено офіційне оприлюднення повідомлення на сайті судової влади за № 75936 від 30.04.2025 про відкриття справи № 907/367/25 про банкрутство, встановлено строк для заявлення вимог кредиторами;

- встановлено дату і місце проведення попереднього судового засідання у справі на 26.06.2025 року.

Підставою для відкриття справи стало підтверджена заявником нездатність задоволення грошових вимог кредиторів в розмірі понад 5,512млн.грн. порівняно з вартістю наявного майна в ліквідаційній масі (балансова вартість) 970 340,42грн., що є недостатнім для задоволення заявленої вимоги кредитора та вимог кредиторів із заробітної плати. Грошові зобов'язання боржника складаються в більшій частині (4 844 307,24грн.) з заборгованості по заробітній платі перед працівниками в сумі 2 484 603,04 грн., компенсації за невикористані відпустки працівників в сумі 1 120 769,34 грн., а також заборгованість перед бюджетом в сумі 1 238 934,86 грн.

Після оприлюднення 30.04.2025 повідомлення про відкриття справи № 907/367/25 про банкрутство, у встановлені законом та судом строки до суду надійшли заяви кредиторів, які відповідними ухвалами суду прийнято до розгляду в попередньому засіданні 26.06.2025 року:

- кредитора ГУ ПФУ в Закарпатській області (вх. №02.3.1-02/5101/25 від 27.05.2025 року) до боржника в розмірі 64 644.95 грн.;

- кредитора ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" (вх. №02.3.1-02/5172/25 від 28.05.2025 року) з грошовими вимогами в розмірі 38 401.63 грн.;

- заява кредитора ГУ ДПС у Закарпатській області (вх. №02.3.1-02/5166/25 від 28.05.2025 року) з грошовими вимогами на загальну суму 555 901.34 грн.

Вступ Прокурора у процес та заперечення проти справи

26.05.2025 до суду надійшла заява Прокурора про вступ у справу.

Ухвалою господарського суду від 02.06.2025 задоволено заяву Прокурора (Закарпатської обласної прокуратури) в інтересах держави в особі територіальної громади області та залучено прокурора до участі у цій справі №907/367/25. Прокурору встановлено процесуальний строк для подачі відповідних заяв/пояснень щодо підстав представництва та позиції прокуратури у цій справі про банкрутство.

До господарського суду 18.06.2025 Прокурором подано заяву про закриття провадження у цій справі, а 23.06.2025 надано додаткові докази, якими обгрунтовуються таке.

Прокурор зазначає, що одним з основних приводів подачі до суду заяви про визнання лікарні банкрутом є рішення Закарпатської обласної ради № 1060 від 21.03.2024 про припинення юридичної особи шляхом ліквідації лікарні.

Прокурор звертає увагу суду на те, що лікарня функціонувала в області впродовж багатьох років як стоматологічна поліклініка міста Ужгорода.

Відповідно до рішення Виконавчого комітету Закарпатської обласної ради депутатів трудящих від 19.12.1964 № 537 її було реорганізовано у обласну стоматологічну поліклініку.

Рішенням Закарпатської обласної ради від 26.09.2019 № 1569 стоматологічну поліклініку перетворено у Комунальне некомерційне підприємство «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатської обласної ради.

Рішенням Закарпатської обласної ради від 05.05.2020 № 1725 затверджено її Статут. Згідно з п. 1.1. Статуту лікарні (вона є закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги третинної/високоспеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам у порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.

Прокурор повідомляє, що стоматологічна поліклініка понад півстоліття надавала мешканцям області, в тому числі дітям, високоспеціалізовану медичну допомогу щодо профілактики, діагностики та лікування захворювань порожнини рота та щелепно-лицевої ділянки за адресою: м. Ужгород, набережна Незалежності, 8.

Основною метою діяльності закладу охорони здоров'я було забезпечення стоматологічного медичного обслуговування населення, що постійно проживає (перебуває) на території Закарпатської області (п. 3.1.1 Статуту).

Однак не зважаючи на те, що заклад охорони здоров'я функціонував та надавав кваліфіковану спеціалізовану стоматологічну допомогу мешканцям області, а в подальшому учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам, Закарпатська обласна рада прийняла рішення № 1060 від 21.03.2024 про припинення юридичної особи шляхом ліквідації.

Прокурор вважає, що при прийнятті рішення про ліквідацію закладу охорони здоров'я Закарпатська обласна рада знехтувала вимогами статті 49 Конституції України якою гарантовано право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Конституційною нормою установлено, що охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.

Частиною 3 ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» передбачено, що мережа державних і комунальних закладів охорони здоров'я формується з урахуванням планів розвитку госпітальних округів, потреб населення у медичному обслуговуванні, необхідності забезпечення належної якості такого обслуговування, своєчасності, доступності для громадян, ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.

Прокурор зазначає, що діюча мережа державних і комунальних закладів охорони здоров'я України сформована з урахуванням потреб населення у медичному обслуговуванні, необхідності забезпечення належної якості такого обслуговування, своєчасності, доступності для громадян. Прокурор переконаний, що в умовах сьогодення необхідним є її розширення. У свою чергу скорочення мережі безумовно призведе до зниження рівня забезпеченості населення медичною допомогою, а відтак до загрози погіршення якості надання медичних послуг, занепаду та знищення державного сектору у цій сфері медицини. Це вплине на стан здоров'я не тільки мешканців області, а й внутрішньо переміщених осіб, які справедливо розраховують на можливість отримання безкоштовної та якісної медичної допомоги у комунальних та державних закладах охорони здоров'я, що гарантується Конституційними засадами.

Прокурор покликається на експертні думки ВООЗ, що здоров'я населення - це чинник довготривалого стійкого економічного зростання, підвищення національного доходу, що своєю чергою впливає і на соціальне благополуччя, сприяє безперервному економічному зростанню і зниженню рівня бідності.

Саме ступінь орієнтованості держави на покращення здоров'я громадян, вдосконалення діяльності сфери охорони здоров'я і є одним із основних, показників розвитку держави, її цивілізованості й конкурентоспроможності.

Відтак, обласна рада прийняттям рішення від 21.03.2024 № 1060 про ліквідацію лікарні, яка є закладом охорони здоров'я у розумінні положення ст. 3 Закону № 280 1-ХІІ, тобто юридичною особою, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних працівників, скоротила існуючу мережу закладів охорони здоров'я, області, що є недопустимим в силу закону, у зв'язку з цим порушила вимоги ст.49 Конституції України та ч. 3 ст. 16 Закону № 2801-ХІІ.

Прокурор вказує, що мережу закладів охорони здоров'я складає сукупність закладів охорони здоров'я (юридичних осіб чи відокремлених підрозділів), що забезпечують потреби населення у медичному обслуговуванні на відповідній території, отже визнання банкрутом закладу охорони здоров'я як юридичної особи має наслідком зменшення (скорочення) кількості таких закладів.

Прокурор зауважує, що рішення № 1060 від 21.03.2024 «Про ліквідацію комунального некомерційного підприємства» є предметом оскарження у Закарпатському окружному адміністративному суді (справа № 260/3814/24). До того ж, згідно з п. 5.2. Статуту майно лікарні належить на праві комунальної власності територіальним громадам сіл, селищ, міст області в особі Закарпатської обласної ради. Підприємство (лікарня) володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним Власником для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених законодавством України та відповідно до цього Статуту. На майно не може бути звернене стягнення на вимогу кредиторів підприємства.

З огляду на викладені обставини, прийняття рішення щодо розпорядження майном у рамках справи про банкрутство лікарні порушує інтереси держави та територіальної громади області на належну медичну допомогу, оскільки вагоме значення для територіальної громади області має особливий статус майна, яке використовувалося лікарнею у своїй діяльності, задовольняло потреби громади області та належить на рівних правах всім громадянам області.

Окрім наведеного, вивченням офіційного веб-сайту Закарпатської обласної ради встановлено, що органом місцевого самоврядування при прийнятті рішення від 21.03.2024 №№ 1060 порушено вимоги Законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про місцеве самоврядування в Україні», що полягає у неоприлюдненні проекту рішення, пояснювальної записки до нього, а також висновку профільної комісії на офіційному веб-сайті.

Прокурор зазначає, що відповідно до п. 2.5 Пленуму Вищого адміністративного суду України від 29.09.2016 №1р «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації» під час вирішення питання про віднесення до публічної інформації відомостей про медичні послуги, що надаються державними та комунальними закладами охорони здоров'я, суди повинні мати на увазі, що мережа державних і комунальних закладів охорони здоров'я формується з урахуванням потреб населення у медичному обслуговуванні, необхідності забезпечення належної якості такого обслуговування, своєчасності, доступності для громадян, ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів (частина третя статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я). Тобто медичне обслуговування є основним видом діяльності державних та комунальних закладів охорони здоров'я, тому інформація щодо його здійснення, є публічною, оскільки становить суспільний інтерес.

Водночас потрібно враховувати, що відомості про роботу державних та комунальних закладів охорони здоров'я також становлять суспільний інтерес.

Отже, враховуючи те, що Закарпатська обласна рада як розпорядник публічної інформації у своїй діяльності не виконала обов'язки, визначені ч. 6 ст. 15 Закону № 2939-VI щодо оприлюднення на офіційному веб-сайті проекту рішення, тим самим позбавила громаду області ознайомитися з вказаним проектом рішення та внести свої відгуки/пропозиції щодо ліквідації лікарні, яка має особливий статус.

Одним з чинників особливого статусу лікарні є надання послуг за певною конкретною спеціальністю, як в даному випадку надання високоспеціалізованої медичної допомоги щодо профілактики, діагностики та лікування захворювань порожнини рота та щелепно-лицевої ділянки за адресою: м. Ужгород, набережна Незалежності, 8.

Тож, у зв'язку з прийняттям рішення обласною радою № 1060 від 21.03.2024 «Про ліквідацію комунального некомерційного підприємства», яке має суттєве значення для територіальної громади області, повинні були відбутися громадські слухання.

Громадські слухання - це колективні зустрічі громадян з представниками місцевої влади, на яких обговорюються та ухвалюються пропозиції щодо вирішення актуальних проблем області. Це свого роду публічні збори для обміну думок, на яких громадяни можуть висловитися щодо проблемних питань, а представники ОМС - почути потреби мешканців громади. Громадські слухання е не просто інструментом інформування мешканців громади про актуальні питання, а й залучення мешканців до вирішення місцевих проблем.

Зокрема, п. 12. Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затверджений постановою КМУ від 03.11.2010 № 996 передбачено, що в обов'язковому порядку проводяться консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення та/або електронних консультацій з громадськістю щодо проектів нормативно-правових актів, які стосуються конституційних прав (у даному випадку на якісне медичне обслуговування), свобод та обов'язків громадян.

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно (ст. 49 Конституції України).

Також, слід зазначити що підприємство (лікарня) здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку і є неприбутковою організацією (п. 1.8. Статуту).

Відповідно до Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, розміщеного на офіційному сайті Державної казначейської служби України КНП «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» є одержувачем бюджетних коштів (https://www.treasury.gov.ua/unifie-registersearch).

Разом, з тим, із змісту ч. 4 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства вбачається, що провадження у справах про банкрутство боржників - казенних підприємств, державних некомерційних підприємств та бюджетних установ, а також процедура превентивної реструктуризації таких боржників не допускаються.

Відтак, зазначені категорії боржників, зокрема, державні та комунальні підприємства, а також бюджетні установи, не можуть бути визнані банкрутами та підлягати процедурі банкрутства, яка передбачена Кодексом. Також для них не застосовується процедура превентивної реструктуризації, що спрямована на запобігання банкрутству.

Прокурор зауважує, що майно лікарні має особливий статус, який полягає в тому, що воно е критично важливим для забезпечення здоров'я населення і не може бути відчужене чи використане на шкоду інтересам громади. Це майно використовується для надання медичних послуг, що є однією з основних потреб громади.

На думку Прокурора зазначені вище обставини вказують на те, що право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади, а відтак неприпустимим є розгляд справи про банкрутство, порушене на підставі протиправного рішення органу місцевого самоврядування в силу закону.

3 огляду на викладене, Прокурор просить закрити провадження у справі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши обставини, що стали підставою для відкриття цієї справи про банкрутство, надавши їм правову оцінку з урахуванням правової позиції та фактів, повідомлених Прокурором, суд доходить висновку, що провадження у цій справі належить закрити з таких підстав.

І. Щодо встановленого судом правового статусу підприємства-боржника.

1.1. Судом встановлено, що Комунальне некомерційне підприємство «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ № 01992201, місцезнаходження м. Ужгород, вул. Набережна незалежності, буд. 8, відповідно до пунктів 1.1., 1.2., 1.4., 1.5., 1.6. свого Статуту, затвердженого рішенням Закарпатської обласної ради від 05.05.2020 за № 1725, є закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги третинної/високоспеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам у порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.

Підприємство є юридичною особою публічного права, що засноване Закарпатською обласною радою рішенням обласної ради від 26.09.2019 за № 1725, є об'єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, може бути розпорядником та одержувачем бюджетних коштів.

Згідно пункту 1.8. Статуту Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети отримання прибутку і є неприбутковою організацією.

Відповідно до п. 1.2. Статуту Підприємство створено шляхом перетворення (реорганізації) комунальної установи «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» у комунальне некомерційне підприємство «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» та є правонаступником усього майна, всіх прав та обов'язків комунального закладу «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка».

Як визначено пунктом 1.3. Статуту Засновником і власником Підприємства є територіальні громади сіл, селищ, міст області, від імені яких виступає Закарпатська обласна рада (далі - Власник). Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним Власнику, а в галузевому відношенні підпорядковується відповідному структурному підрозділу Закарпатської обласної державної адміністрації, який здійснює повноваження у сфері управління охорони здоров'я (далі Галузевий орган управління) в межах повноважень, визначених чинним законодавством та цим Статутом) тощо.

Відповідно до розділу 11 Статуту визначено, що припинення діяльності Підприємства відбувається шляхом ліквідації або реорганізації (злиття, поділу, приєднання або перетворення) на підставі рішення Власника або ліквідації в порядку, визначеному чинним законодавством України.

ІІ. Щодо застосованих судом підстав відкриття цієї справи про банкрутство.

2.1. Відповідно до ухвали господарського суду від 29.04.2025, відкриваючи провадження у цій справі про банкрутство, господарський суд виходив з презумпції правомірності рішень Закарпатської обласної ради як органу місцевого самоврядування - засновника та власника Комунального некомерційного підприємства «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201 (далі також Боржник, КНП «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка»).

Такими рішеннями, що подані з заявою головою комісії з припинення (ліквідації) Поповим О.М., є:

- Рішення Закарпатської обласної ради № 1060 від 21.03.2024 року «Про ліквідацію комунального некомерційного підприємства обласної ради» (том 1 а.с. 7-8), яким ухвалено про припинення юридичної особи публічного права - Комунального некомерційного підприємства «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатської обласної ради (код ЕДРПОУ - 01992201), шляхом ліквідації; встановлено строк для заявлення кредиторами вимог до Підприємства, що припиняється; доручено Департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації - обласної військової адміністрації утворити комісію з припинення (ліквідації) юридичної особи тощо;

- Наказ Департаменту охорони здоров'я Закарпатської обласної державної адміністрації - обласної військової адміністрації від 10.04.2024 «Про створення комісію з припинення (ліквідації) комунального некомерційного підприємства» (а.с. 9-11);

- Рішення Закарпатської обласної ради № 1164 від 26.09.2024 «Про звернення до Господарського суду Закарпатської області із заявою про відкриття справи про банкрутство» (а.с. 51) яким вирішено ініціювати звернення до Господарського суду Закарпатської області із заявою про відкриття справи про банкрутство щодо Комунального некомерційного підприємства «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатської обласної ради (код ЕДРПОУ - 01992201).

Як встановлено судом, матеріально-правовою підставою для прийняття рішення Закарпатської обласної ради № 1060 від 21.03.2024 року «Про ліквідацію комунального некомерційного підприємства обласної ради» було: невиконання підприємством узятих на себе і передбачених законом зобов'язань, систематична збитковість підприємства, наявна заборгованість із заробітної плати працівникам підприємства та рекомендації постійних комісій обласної ради.

Правовими підставами у цьому рішенні Закарпатська обласна рада називає норми статей 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», норми Цивільного, Господарського кодексів та розділ 11 Статуту підприємства, відповідно до якого рішення про ліквідацію Підприємства відноситься до компетенції (права) Власника цього підприємства.

ІІІ. Завдання господарського суду в світлі заяви прокурора про закриття цієї справи.

3.1. Прокурор визначає правовий статус Комунального некомерційного підприємства «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка», зазначаючи, що Підприємство є об'єктом права спільної власності територіальних громад, а також є закладом охорони здоров'я, який надає медичну допомогу безоплатно, що визначено нормами ст. 49 Конституції України, здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку, є неприбутковою організацією, є одержувачем бюджетних коштів, а тому підпадає під категорію юридичних осіб - боржників, щодо яких згідно ч. 4 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, таких як боржники-казенні підприємства, державні некомерційні підприємства та бюджетні установи, відкриття справи про банкрутство (провадження у справах про банкрутство) - не допускаються. Відтак, як вважає Прокурор, зазначені категорії боржників, зокрема, державні та комунальні підприємства, а також бюджетні установи, не можуть бути визнані банкрутами та підлягати процедурі банкрутства, яка передбачена Кодексом.

3.2. Щодо статусу об'єктів права спільної власності територіальних громад.

Для вирішення питання чи допускається законом відкриття справи про банкрутство такого підприємства як Комунальне некомерційне підприємство «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатської обласної ради суд має вирішити декілька питань, що визначають правовий режим майна спільної власності територіальних громад, до сфери якого належить Підприємство-боржник, та в залежності від цього, - чи підпадає статус Підприємства-боржника під категорії підприємств-боржників, стосовно яких провадження у справі про банкрутство не допускаються (казенні підприємства, державне некомерційне підприємство, бюджетна установа).

3.2.1. Відповідно до пункту 1.3. Статуту Підприємства Засновником і власником Підприємства є територіальні громади сіл, селищ, міст області, від імені яких виступає Закарпатська обласна рада.

Судом встановлено, що відповідно до положень ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» питання щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад, мають вирішуватися в порядку, що установлений законом. Таким законом має бути врегульовано особливості правового режиму майна, що є спільною власністю територіальних громад.

Необхідність прийняття такого закону передбачена пунктом 1 та 10 Розділу V Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», де визначено, що положення цього Закону є основою для розробки та прийняття інших законодавчих актів про місцеве самоврядування в Україні, зокрема - закону про комунальну власність.

З набранням чинності цим Законом (21.05.1997) майно, яке до прийняття Конституції України (28.06.1996) у встановленому законодавством порядку передане державою до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи. Відчуження зазначеного майна здійснюється лише за рішенням власника або уповноваженого ним органу.

Як прямо випливає з наведених приписів Перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» власником майна, що знаходиться в управлінні обласної ради, є усі територіальні громади сіл, селищ та міст.

3.2.2. Однак, як встановлено судом, питання щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад законодавством України не врегульоване, спеціального закону не прийнято.

Це означає, що для встановлення правового статусу такого майна мають застосовувати загальні норми Цивільного кодексу України, зокрема ст. 355 та 368, 369 ЦК України, якою встановлено таке: «Майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Суб'єктами права спільної сумісної власності можуть бути зокрема держава та територіальні громади, якщо інше не встановлено законом. Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.»

3.2.3. Як встановлено судом і підтверджується наявними у справі матеріалами, Закарпатська обласна рада прийняла своє рішення про ліквідацію КНП «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатською обласною ради № 1060 від 21.03.2024 за наявності таких матеріально-правових передумов (підстав):

- невиконання підприємством узятих на себе і передбачених законом зобов'язань;

- систематична збитковість підприємства;

- наявна заборгованість із заробітної плати працівникам підприємства;

- рекомендації постійних комісій обласної ради.

Звернувшись до змісту Статуту Підприємства, суд зазначає, що це Підприємство, як заклад охорони здоров'я та некомерційне підприємство, покликане надавати спеціалізовану медичну допомогу (п.1.1.), діяти на досягнення соціальних результатів (п.1.8.), метою створення якого є забезпечення стоматологічного медичного обслуговування населення (збереження, поліпшення, відновлення здоров'я).

Отже, Підприємство створено з відповідною соціальною метою в інтересах населення області.

Підприємство створене і діє як некомерційне та без мети отримання прибутку (п.1.1., 1.8.), на базі майна, що є комунальною власністю та належить територіальним громадам сіл, селищ, міст області, що передане Підприємству на праві оперативного управління і на яке не може бути звернене стягнення на вимогу кредиторів (п.5.2.). Джерелами формування майна і фінансів Підприємства є бюджетні кошти (п.5.4.2.), а також капітальні вкладення і дотації з бюджетів (п.5.4.5).

Отже теза про систематичну збитковість підприємства та заборгованість із заробітної плати працівникам не грунтується на його майновому та фінансовому статусі як комунального закладу.

Рішення Закарпатської обласної ради № 1060 від 21.03.2024 про ліквідацію закладу охорони здоров'я, яке грунтується лише на рекомендаціях постійних комісій обласної ради, а не на рішеннях органів місцевого самоврядування - сільських, селищних та міських рад Закарпатської області, що представляють інтереси окремих територіальних громад області, як співвласників Підприємства, порушує загальні суспільні інтереси населення області, є необгрунтованим.

3.2.3. В той же час, як встановлено судом, на реалізацію приписів Розділу V Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на сайті Верховної Ради України розміщено проект Закону (друге читання) з такою назвою: «Про право комунальної власності та управління об'єктами права комунальної власності». Цим законом мають бути визначенні основні засади та порядок здійснення права комунальної власності та правові основи управління об'єктами права комунальної власності, а також управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст.

Нормами проекту цього закону передбачається, що обласні ради є суб'єктами управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст.

Майно, що одночасно перебуває у власності двох чи більше територіальних громад (співвласників), належить їм на праві спільної власності.

Майно, передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст. Відчуження зазначеного майна здійснюється лише за рішенням власника (територіальних громад) або уповноваженого ним органу залежно від вартості майна.

Майно, передане до комунальної власності областей і районів до 12.06.97р., є спільною сумісною власністю відповідних територіальних громад і поділу не підлягає.

Володіння, користування та розпорядження майном, що перебуває у спільній частковій власності територіальних громад, здійснюється за згодою всіх її учасників - територіальних громад, відповідно районними чи обласними радами та органами, уповноваженими зазначеними радами, відповідно до умов договору, та положення чи статуту підприємства (установи, організації), затвердженого рішенням відповідних рад.

3.2.4. При вирішенні питання про правовий режим майна спільної власності територіальних громад суд звертається до правових висновків Верховного Суду за поточною судовою практикою.

Так, у постанові від 05 березня 2025 року у справі № 912/1899/23 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду зробив такі висновки:

« 5.14. В такий спосіб, визначати правову долю об'єктів комунальної власності, в тому числі тих, що перебувають у спільній власності сіл, селищ, міст та знаходяться в управлінні районної або обласної ради, шляхом прийняття відповідних рішень мають право безпосередньо територіальні громади сіл, селищ, міст або їх представницькі органи - відповідні місцеві ради, тоді як районна або обласна рада зобов'язана здійснювати повноваження щодо відчуження комунального майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст виключно у зазначених вище випадках, але водночас може (має право) здійснювати відповідні повноваження у випадку надання районній або обласній раді на підставі частини другої статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" таких повноважень відповідними радами, які представляють інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.»

Подібні висновки викладені у постановах Верховного Суду від 15.02.2021 у справі № 904/4109/21, від 23.02.2021 у справі № 903/900/21, від 24.07.2024 у справі № 912/1863/23.

Висновок господарського суду.

1. Закарпатська обласна рада не є власником Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201.

2. Закарпатська обласна рада є органом місцевого самоврядування, який має повноваження лише щодо здійснення управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області.

3. Власником Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201, є територіальні громади Закарпатської області, яким Підприємство належить на праві спільної власності.

4. Прийняття Закарпатською обласною радою рішення № 1060 від 21.03.2024 року «Про ліквідацію комунального некомерційного підприємства обласної ради» не відповідає законодавству та суперечить статуту Підприємства.

5. Ліквідація Підприємства призводить до включення до ліквідаційної маси та продажу всього його майна для задоволення вимог кредиторів та, відповідно, до скорочення та втрати її співвласниками права спільної власності на заклад охорони здоров'я "Закарпатську обласну клінічну стоматологічну поліклініку" без їх згоди та відома.

3.3. Щодо статусу об'єктів - закладів охорони здоров'я

Відповідно до п. 1.1. Статуту Підприємство є комунальним некомерційним підприємством - закладом охорони здоров'я.

Визначаючи значення термінів і поняття «закладу охорони здоров'я» суд звертається, в першу чергу, до норм-дефініцій Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я». Відповідно до ст. 1 цього закону заклад охорони здоров'я - юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників і фахівців з реабілітації.

Медичне обслуговування - діяльність закладів охорони здоров'я, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію у встановленому законом порядку, у сфері охорони здоров'я, що не обов'язково обмежується медичною допомогою та/або реабілітаційною допомогою, але безпосередньо пов'язана з їх наданням.

Медична допомога - діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику та лікування у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв'язку з вагітністю та пологами.

Мережа закладів охорони здоров'я - сукупність закладів охорони здоров'я, що забезпечують потреби населення у медичному обслуговуванні на відповідній території.

Охорона здоров'я - система заходів, спрямованих на збереження та відновлення фізіологічних і психологічних функцій, оптимальної працездатності та соціальної активності людини, які здійснюються, зокрема, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, закладами охорони здоров'я.

Відповідно до п. 3.2.1.1. Статуту Підприємство надає як безоплатну так і відплатну медичну стоматологічну допомогу усім громадянам.

У відповідності до норм ст. 49 Конституції України встановлено, що охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.

Як вбачається з досліджених судом актів, прийнятих Закарпатською обласною радою щодо припинення юридичної особи Підприємства (рішення Закарпатської обласної ради № 1060 від 21.03.2024 року «Про ліквідацію комунального некомерційного підприємства обласної ради», наказ Департаменту охорони здоров'я Закарпатської обласної державної адміністрації - обласної військової адміністрації від 10.04.2024 «Про створення комісії з припинення (ліквідації) комунального некомерційного підприємства», рішення Закарпатської обласної ради № 1164 від 26.09.2024 «Про звернення до Господарського суду Закарпатської області із заявою про відкриття справи про банкрутство»), Закарпатською обласною радою припинено юридичну особу, що є закладом охорони здоров'я комунальної власності, що відноситься до об'єктів права спільної власності, шляхом ліквідації без визначення правонаступників.

Згідно ч. 14 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує подання державному реєстраторові документів, передбачених законом для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

В той же час, приписами ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» встановлено, що порядок створення, припинення закладів охорони здоров'я, особливості діяльності визначаються законом. Мережа державних і комунальних закладів охорони здоров'я, що сформована та існує, - не може бути скорочена.

Висновки господарського суду.

1. Комунальне некомерційне підприємство «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатської обласної ради є комунальним закладом охорони здоров'я, що фінансується за рахунок бюджетних коштів, отже є бюджетною установою.

2. Припинення юридичної особи Підприємства шляхом ліквідації безумовно призводить до скорочення існуючого закладу охорони здоров'я - Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201.

3.3. Щодо права Закарпатської обласної ради приймати рішення про ліквідацію об'єктів права спільної власності територіальних громад.

Повноваження обласних рад визначаються Главою 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до п. 20 та п. 32 ст. 43, а також ст. 16, 60 цього Закону обласними радами вирішуються питання щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; надання згоди на передачу об'єктів з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст та прийняття рішень про передачу об'єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні районних, обласних рад, у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Відповідно до норм права п. 30 ст. 26 Закону питання створення, ліквідації, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади відносяться до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Конституції України органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Висновок господарського суду.

1. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» не наділяє обласні ради правом приймати рішення про ліквідацію підприємств об'єктів права спільної власності територіальних громад області.

2. Закарпатська обласна рада, прийнявши рішення про ліквідацію Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201, діяла поза межами своїх повноважень, що визначені законом.

3.4. Щодо права Підприємства бути суб'єктом банкрутства.

Комунальне некомерційне підприємство "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201, за дослідженими і встановленими судом ознаками є об'єктом права спільної власності територіальних громад, бюджетним закладом охорони здоров'я, який здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку та є неприбутковою організацією.

Згідно ч. 2 ст. 3, ст. 52 Господарського кодексу України некомерційне господарювання - це самостійна систематична господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання, спрямована на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

В той же час, суб'єкти некомерційного господарювання можуть здійснювати окремі види діяльності (надавати послуги), які мають характер підприємницької діяльності (ст. 53 ГК).

Відповідно до п. 12, п. 15 ст. 2 Бюджетного кодексу України бюджетною установою є - організації, що створені органами місцевого самоврядування у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.

Разом з тим п. 15 ст. 2 Бюджетного кодексу України визначено, що бюджетні установи можуть отримувати власні надходження - надходження, отримані в установленому порядку бюджетними установами як плата за надання послуг, виконання робіт та цільових заходів, гранти, дарунки та благодійні внески, а також надходження від реалізації в установленому порядку продукції чи майна та іншої діяльності.

Отже, отримання плати за послуги, що надаються бюджетними установами не впливають на їх статус як неприбуткові та такі, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету.

Суд виходить з того, що застосовувані в законодавстві України терміни та їх сполучення як то: підприємство, організація, установа, заклад - використовуються як синоніми для означення юридичних осіб різної форми власності та організаційних форм. Поняття установа та заклад, як правило, застосовуються для найменування об'єктів некомерційної діяльності.

При цьому суд зазначає, що включення до назви боржника "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" словосполучення «Комунальне некомерційне підприємство» та зокрема слова «підприємство» - не змінює його статусу як закладу охорони здоров'я та бюджетної установи, що повністю утримується за рахунок місцевого та інших бюджетів.

Відповідно до ч. 10 ст. 78 ГК України особливості господарської діяльності комунальних унітарних підприємств визначаються відповідно до вимог, встановлених цим Кодексом щодо діяльності державних комерційних або казенних підприємств, а також інших вимог, передбачених законом.

У відповідності до приписів ч. 4 ст. у КУзПБ провадження у справах про банкрутство боржників - казенних підприємств, державних некомерційних підприємств та бюджетних установ, а також процедура превентивної реструктуризації таких боржників не допускаються.

Для отримання всебічної характеристики правового статусу майна Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради суд звертається до правових висновків, що зроблені щодо такого у постанові Великої Палати Верховного Суду від 04.09.2018 у справі № 5023/4388/12.

« 4.10. Відповідно до частини третьої статті 77 ГК України орган, до сфери управління якого входить казенне підприємство, здійснює контроль за використанням та збереженням належного підприємству майна, і має право вилучити у казенного підприємства майно, яке не використовується або використовується не за призначенням, та розпорядитися ним у межах своїх повноважень.

4.11. Згідно з приписами частини сьомої статті 77 ГК України казенне підприємство відповідає за своїми зобов'язаннями лише коштами, що перебувають у його розпорядженні. У разі недостатності зазначених коштів держава, в особі органу, до сфери управління якого входить підприємство, несе повну субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями казенного підприємства.

4.12. З огляду на зазначене вище, спірні відносини прямо врегульовано за допомогою відсильної норми частини десятої статті 78 ГК України та частини сьомої статті 77 цього Кодексу, що виключає необхідність застосування до таких відносин аналогії закону або права.

4.14. Крім того, статтею 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) як джерело права.

4.15. У низці випадків ЄСПЛ визнавав державу відповідальною за борги підприємств незалежно від їх формальної класифікації у внутрішньодержавному праві (рішення від 30 листопада 2004 року у справі “Михайленки та інші проти України», пункт 45, рішення від 04 квітня 2006 року у справі “Лисянський проти України», пункт 19, рішення від 03 квітня 2007 року у справі “Кооперативу Агрікола Слобозія-Ханесей проти Молдови», пункти 18,19, рішення від 12 квітня 2007 року у справі “Григор'єв та Какаурова проти Російської Федерації», пункт 35, рішення від 15 січня 2008 року у справі “Р. Качапор та інші проти Сербії». Отже, внутрішньодержавний правовий статус підприємства як самостійної юридичної особи сам по собі не звільняє державу від відповідальності за борги підприємств у межах Конвенції.

4.17. З огляду на наведені вище висновки ЄСПЛ, а також те, що нормами ГК України визначено регулювання діяльності комунальних некомерційних підприємств аналогічно до діяльності державних казенних підприємств, без наділення вказаних суб'єктів повною самостійною відповідальністю у відносинах з третіми особами, Велика Палата Верховного Суду враховує зазначені висновки при вирішенні спору в цій справі.

4.18. Крім того, ЄСПЛ також висловив позицію і щодо субсидіарної відповідальності муніципального органу (органу місцевого самоврядування) за зобов'язаннями муніципального підприємства. Так, у пункті 62 рішення у справі “Єршова проти Російської Федерації» ЄСПЛ зазначив, що, враховуючи публічний характер діяльності підприємства, істотний ступінь контролю за його майном з боку муніципальних органів влади і рішень останніх, які мали наслідком передачу майна і подальшу ліквідацію підприємства, ЄСПЛ дійшов висновку про те, що підприємство не було наділене достатньою організаційною та управлінською незалежністю від муніципальних органів влади. Отже, незалежно від статусу підприємства як самостійної юридичної особи, муніципальна влада і відповідно держава мають бути в межах Конвенції визнані відповідальними за діяльність і бездіяльність підприємства.»

Відповідаючи на питання, що постало перед судом, чи підпадає юридичний статус Підприємства під ознаки боржника, що визначений у ч. 4 ст. 2 КУзПБ, суд виходить з таких позицій.

Не є суб'єктами банкрутства підприємства-боржники, які є казенними підприємствами, державними некомерційними підприємствами та бюджетними установами. Стосовно таких підприємств згідно ч. 4 ст. 2 КУзПБ забороняється відкривати провадження у справах про банкрутство. Щодо таких підприємств-боржників не може бути відкрито процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута; процедура превентивної реструктуризації.

Відповідно до заявлених головою з припинення (ліквідації) цього Підприємства відомостей про кредиторів божника, такими кредиторами є працівники Підприємства із заробітної плати в сумі 2 484 603,04 грн., компенсації за невикористані відпустки працівників в сумі 1 120 769,34 грн., заборгованість перед Пенсійним Фондом та бюджетом, що заявлені після оприлюднення 30.04.2025 повідомлення про відкриття цієї справи № 907/367/25 про банкрутство, кредитора ГУ ПФУ в Закарпатській області 27.05.2025 в розмірі 64 644.95 грн.; кредитора ГУ ДПС у Закарпатській області на загальну суму 555 901.34 грн., а також вимоги кредиторів, що грунтуються на договорах про надання послуг на утримання (опалення, вивіз відходів): кредитор ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" з грошовими вимогами в розмірі 38 401.63 грн.; ТОВ “АВЕ Ужгород» на суму 1991,96 грн.

Зазначена заборгованість та її характер підтверджує статус Підприємства як некомерційного закладу охорони здоров'я, діяльність якого фінансується з місцевого (місцевих) бюджету (бюджетів).

Відповідно до норм ГК України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. В свою чергу підприємництво - самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Підприємство не має заборгованості, що грунтується на підприємницькій, господарській комерційній діяльності.

Ця справа відповідно до норм п. 10. Ч. 1 ст. 90 КУзПБ не підлягає розгляду в господарських судах України, а тому господарський суд має закрити провадження у такій справі про банкрутство.

Так само, згідно приписів п. 1 ч. 1 ст. 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства.

Згідно приписів ч. 2 ст. 90 КУзПБ провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) може бути закрито у випадках, передбачених пунктом 10 частини першої цієї статті, на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) (до та після визнання боржника банкрутом).

Про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.

Висновок господарського суду.

1. Комунальне некомерційне підприємство "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201 є закладом охорони здоров'я, бюджетною установою, відкриття провадження у справі про банкрутство якого є забороненим (не допускається) згідно імперативних приписів ч. 4 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства.

2. Заяву прокурора належить задовольнити.

3. Провадження у цій справі № 907/367/25 про банкрутство Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201 належить закрити.

Керуючись ч. 4 ст. 2 п. 10 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, п. 1 ч. 1 ст. 231, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву Прокурора (Закарпатської обласної прокуратури) про закриття провадження у справі - задовольнити.

2. Провадження у справі про банкрутство Комунального некомерційного підприємства "Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка" Закарпатської обласної ради, код ЄДРПОУ - 01992201- закрити.

3. Ухвалу надіслати державному реєстратору відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Ужгородської міської ради для внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стосовно закриття справи про банкрутство.

Копію ухвали надіслати розпоряднику майна, боржнику, Закарпатській обласній раді, та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі, до контролюючого органу - ГУ ДПС у Закарпатській області, місцевому загальному суду - Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області, органу державної виконавчої служби - м. Ужгород, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Ужгородської міської ради.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня складення її повного тексту. Апеляційна скарга подається до Західного апеляційного господарського суду в установленому порядку.

Повний текст ухвали складено та підписано 23.06.2025 року.

Суддя П. Д. Пригуза