Ухвала від 23.06.2025 по справі 205/8914/25

Єдиний унікальний номер 205/8914/25

Номер провадження 1-кс/205/644/25

УХВАЛА

про відновлення втрачених матеріалів

23 червня 2025 року місто Дніпро

Слідчий суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого дізнавача СД Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження № 12020055770000653 від 06.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 290 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший дізнавач СД Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 звернулась з клопотанням про відновлення втраченого провадження, в якому зазначила, що в провадженні сектору дізнання Маріупольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020055770000653 від 06.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 290 КК України.

Встановлено, що 05.11.2020 року о 17:43 до ЧЧ Централ зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що 05.11.2020 року о 17:39 за адресою: Запорізьке шосе в Центральному районі м. Маріуполя на БП 008 співробітниками було зупинено ВА3 -2411, д/н НОМЕР_1 під керуванням гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якого під час перевірки документів було виявлено, що номер панелі ідентифікаційного номера транспортного засобу не співпадає з номером в свідоцтві про реєстрацію ТЗ.

24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 в державі введено воєнний стан.

Враховуючи вищевикладене, матеріали вказаного кримінального провадження перебувають на тимчасово окупованій території, що унеможливлює прийняття у кримінальному провадженні законного процесуального рішення.

За цих підстав дізнавач вважає за необхідне звернутися до слідчого судді з клопотанням щодо відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження.

Дізнавач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд клопотання за його відсутністю, наполягає на задоволенні клопотання.

Слідчий суддя розглянувши клопотання прийшов до наступного.

Відповідно до витягу з ЄРДР, доданого до клопотання, органом досудового розслідування зазначений сектор дізнання відділу поліції № 2 Маріупольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Згідно наказу Головного управління Національної поліції в Донецькій області № 843 від 12.06.2023 року визначено з 12 червня 2023 року місцем розташування слідчого відділу Маріупольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області - місто Дніпро (Україна, 49051, Дніпропетровська область, місто Дніпро, вулиця Метробудівська, буд. 14). Отже, дане розташування працівників Маріупольського районного управління Головного управління Національної поліції за загальним правилом територіальної підсудності підсудне Ленінському районному суду м. Дніпропетровська.

Згідно витягу з ЄРДР № 12020055770000653 від 06.11.2020 року вбачається, що 05.11.2020 року о 17:39 за адресою: Запорізьке шосе в Центральному районі м. Маріуполя на БП 008 співробітниками було зупинено ВА3- 2411, д/н НОМЕР_1 під керуванням гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якого під час перевірки документів було виявлено, що номер панелі ідентифікаційного номера транспортного засобу не співпадає з номером в свідоцтві про реєстрацію ТЗ. Правова кваліфікація дій зазначена за ст.290 КК України.

Згідно Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 23 вересня 2022 року Затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 25 квітня 2022 року № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 26 вересня 2022 року № 217) Маріупольська територіальна громада була віднесена до тимчасово окупованої території України.

Відповідно до ч. 1ст. 615-1 КПК України відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, яке не завершилося направленням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду.

Частиною 2 ст. 615-1 КПК України передбачено, що матеріали кримінального провадження, не направлені з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, підлягають відновленню за рішенням слідчого судді у разі надходження клопотання від прокурора або слідчого чи дізнавача, погодженого з прокурором, або сторони захисту чи потерпілого, за умови наявності витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування або постанови про початок досудового розслідування, винесеної у порядку, передбаченому статтею 615цього Кодексу, наявних у цьому кримінальному провадженні відповідних матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, а також копій документів, засвідчених з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Згідно ч. 3 ст. 615-1 КПК України клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження розглядається слідчим суддею того суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в разі неможливості з об'єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - іншого суду, визначеного в порядку, передбаченому законодавством.

Відповідно до ч. 4 ст. 615-1 КПК України, до клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження додаються документи або їх копії, у тому числі не посвідчені в установленому порядку, що збереглися у прокурора, слідчого, дізнавача, сторони захисту чи потерпілого, за умови їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом.

Відповідно до ч. 5 ст.615-1КПК України на підставі зібраних і перевірених матеріалів слідчий суддя постановляє ухвалу про відновлення матеріалів втраченого кримінального провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.

У разі недостатності зібраних матеріалів для точного відновлення матеріалів втраченого кримінального провадження слідчий суддя своєю ухвалою закриває розгляд клопотання про відновлення матеріалів втраченого кримінального провадження і роз'яснює учасникам судового провадження право на повторне звернення з таким клопотанням за наявності необхідних документів.

Звертаючись із клопотанням про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження, дізнавач просить відновити матеріали кримінального провадження для подальшого продовження проведення досудового розслідування.

Оцінюючи надані документи, слідчий суддя вважає їх достатніми для відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в частині наданих документів, оскільки це необхідно для виконання завдань кримінального провадження, а тому вважає, що клопотання прокурора можливо задовольнити.

Керуючись ст. 615-1 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого дізнавача СД Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження № 12020055770000653 від 06.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 290 КК України - задовольнити.

Відновити матеріали кримінального провадження № 12020055770000653 від 06.11.2020 року в наступному обсязі:

-копії рапорту про вчинення кримінального проступку, зареєстрованого в журналі ЄО за № 42278 від 05.11.2020 року на 1 арк.;

-копії постанови про призначення групи прокурорів від 06.11.2020 року на 1 арк.;

-копії постанови про призначення групи прокурорів від 30.01.2021 року на 1 арк.;

-копії постанови про визначення дізнавача від 09.02.2021 року на 1 арк.;

-копії постанови про визначення групи дізнавачів від 04.03.2021 року на 1 арк.;

-копії постанови про визначення групи дізнавачів від 05.03.2021 року на 1 арк.;

-копії постанови про призначення групи прокурорів від 17.05.2021 року на 1 арк.;

-копії постанови про призначення групи прокурорів від 26.10.2021 року на 1 арк.;

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
128301267
Наступний документ
128301269
Інформація про рішення:
№ рішення: 128301268
№ справи: 205/8914/25
Дата рішення: 23.06.2025
Дата публікації: 24.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Новокодацький районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про відновлення втраченого провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (23.06.2025)
Дата надходження: 10.06.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
23.06.2025 08:45 Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Учасники справи:
головуючий суддя:
ШИЯН ВІКТОРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
ШИЯН ВІКТОРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА