Постанова від 16.06.2025 по справі 932/6208/25

Справа № 932/6208/25

Провадження № 3/932/2321/25

Справа № 932/6208/25

Провадження № 3/932/2321 /25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Клепка Л.І., за участю прокурора Баклана В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпро адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Нестеров Львівської області, місце роботи: КНП «Міська клінічна лікарня № 16» ДМР, секретар ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої і проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , будучи секретарем медичної комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді сестри медичної КНП «Міська клінічна лікарня № 16» ДМР, будучи відповідно до п.п. «г» ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, у порушення вимог абз. 1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2025-31.03.2025, лише 06.05.2025 о 12.41 год., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї провини у несвоєчасному поданні декларації за типом «при звільненні» не заперечувала, поважних причин, які б впливали на несвоєчасність подання декларації, не навела.

У зв'язку з цим прокурор просив притягнути її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, застосувавши до неї адміністративне стягнення у виді штрафу, визначеного у мінімальних межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи та надавши оцінку доказам, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та доведеність її винуватості, виходячи з такого.

Наказом № 203 від 07.02.2024 КНП «Міська клінічна лікарня № 16» ДМР сестра медична ОСОБА_1 призначена секретарем медичної комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 .

31.03.2025 ОСОБА_1 була звільнена з займаної посади.

Відповідно до п.п. «г» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій віднесено до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону.

Роз'ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» визначено, що суб'єктами, на яких поширюється дія Закону, є: особовий склад штатних військово лікарських комісій (ВЛК, п.п. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону); голови та члени лікарсько консультативних (ЛКК) і медико соціальних експертних комісій (МСЕК), а також голови, їхні заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово лікарських (ВЛК) і лікарсько льотних комісій (ЛЛК), які при цьому не є особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону (п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону).

Отже, декларантами є всі особи, які входять (призначені/відряджені) до складу відповідних комісій згідно з організаційно розпорядчими документами, незалежно від фактичного виконання функцій голови/члена/секретаря комісії, а також від строку перебування в складі відповідної комісії (у т.ч. які залучені до роботи на правах членів).

Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування відповідно до Закону.

Суб'єкти декларування подають декларації особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі декларацій. Декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої ст.45 Закону «Про запобігання корупції» не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції та із пояснень ОСОБА_1 , декларацію за типом «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2025 по 31.03.2025, вона подала 06.05.2025 о 12.41 год., чим порушила вимоги абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Даних щодо обставин, які об'єктивно могли б завадити ОСОБА_1 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 02.01.2025 по 31.03.2025, судом не встановлено.

Таким чином, вона підлягає адміністративній відповідальності, визначеній ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складено Управлінням стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області 30.05.2025. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 06.05.2025 - день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Строки накладення адміністративного стягнення не сплинули.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, майновий стан, обставини, що впливають на накладення стягнення, і вважає за необхідне накласти на неї за ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу, визначеного у мінімальних межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, що буде достатнім для її виправлення і запобігання іншим правопорушенням.

Керуючись статтями 172-6 ч.1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

Керуючись статтями 172-6 ч.1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї за ч.1 ст. ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Реквізити для перерахування штрафу: призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції, номер рахунку (IBAN) UA568999980314040542000004001, код отримувача ЄДРОПОУ 37988155, банк отримувача Казначейство України (ЕПА), код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Реквізити для сплати судового збору: номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001, код отримувача ЄДРОПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕПА), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП (не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Дніпра особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Л.І. Клепка