21 червня 2025 року справа №320/31255/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши у м. Києві у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ТОВ "МІТФОРМ" до Державного підприємства Міністерства оборони України "Держаний оператор тилу", треті особи: ТОВ "РЕГІОН-ПРОДУКТ", ТОВ «МІТ ПРОМ», про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернулося ТОВ "МІТФОРМ" з позовом, у якому просить:
-визнати протиправним та скасувати рішення уповноваженої особи Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу», оформлене протоколом № 1206-4 від 12.06.2025 у закупівлі за ідентифікатором UA-2025-05-15-013240-а за кодом ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2025 рік) за лотом 11, яким скасовано рішення, що оформлене протоколом від 03.06.2025 № 0306-6, про визначення ТОВ “МІТФОРМ» переможцем спрощеної Закупівлі за лотом № 11 та скасувати рішення про намір укласти договір про закупівлю з ТОВ “МІТФОРМ» за лотом № 11 та відхилено пропозицію ТОВ “МІТФОРМ» за лотом № 11;
-зобов'язати уповноважену особу Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу» виконати вимоги п. 11 ст. 14 Закону України “Про публічні закупівлі» шляхом розміщення повідомлення в електронній системі закупівель з вимогою про усунення ТОВ “МІТФОРМ» невідповідностей пропозиції у закупівлі за ідентифікатором UA-2025-05-15-013240-а лот 11, про які зазначено в постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2025 у справі № 320/27812/25.
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що замовник після скасування рішення, оформленого протоколом від 03.06.2025 №0306-6, був зобов'язаний розглянути пропозицію ТОВ "МІТФОРМ" на відповідність умовам, визначеним в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі. Однак, замовником не надано можливості учаснику ТОВ “МІТФОРМ» усунути недоліки пропозиції, зазначені в постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2025 у справі № 320/27812/25, та які не призводять до зміни предмету закупівлі та не стосуються ненадання банківської гарантії у закупівлі UA-2025-05-15-013240-а за лотом № 11.
Представником ДП МОУ "Держаний оператор тилу" через підсистему "Електронний суд" подано відзив на позовну заяву, в якому він проти позову заперечує, оскільки ТОВ “МІТФОРМ» вже була висунута вимога про усунення невідповідностей тендерної пропозиції до 30.05.2025 о 09:45, а враховуючи положення чинного законодавства України, ДП “ДОТ» не мав законних підстав повторно публікувати вимогу про усунення недоліків.
Представниками третіх осіб надано письмові пояснення, в яких вони проти позову заперечили та просили відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.06.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
На підставі ст. 194 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що 15.05.2025 на майданчику Prozorro ДП МОУ «Державний оператор тилу» опубліковано оголошення про проведення спрощеної закупівлі UA-2025-05-15-013240-a - ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2025 рік), вид предмету закупівлі: Товари, класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:15890000-3: Продукти харчування та сушені продукти різні.
Відповідно до Протоколу Уповноваженої особи ДП МОУ “Державний оператор тилу» від 03.06.2025 №0306-6 щодо розгляду пропозиції учасника ТОВ «МІТФОРМ», поданої до участі у спрощеній закупівлі за предметом «ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2025 рік)» (ідентифікатор закупівлі - UA-2025-05-15-013240-a) (далі - Закупівля) за лотом № 11, прийнято рішення:
1. Визначити ТОВ «МІТФОРМ» переможцем спрощеної Закупівлі за лотом №11 та прийняти рішення про намір укласти договір з ТОВ «МІТФОРМ».
2. Оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Не погоджуючись із цим рішенням, ТОВ «МІТ ПРОМ» звернулося з позовом до суду.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 06.06.2025 у справі №320/27812/25 у задоволенні позову відмовлено.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2025 у справі №320/27812/25 апеляційну скаргу ТОВ «МІТ ПРОМ» задоволено, рішення Київського окружного адміністративного суду від 06 червня 2025 р. скасовано, прийнято нову постанову, якою адміністративний позов ТОВ "МІТ ПРОМ" до ДП МОУ «Державний оператор тилу», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ТОВ "МІТФОРМ", про визнання протиправним та скасування рішення - задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Державного підприємства Міністерства оборони України «Державний оператор тилу», оформлене Протоколом № 0306-6 від 03.06.2025 у процедурі закупівлі, оприлюдненій на веб-порталі Уповноваженого органу Прозорро за номером UA-2025-05-15-013240-а, про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю «МІТФОРМ» переможцем спрощеної закупівлі ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2025 рік) за лотом № 11 та про намір укласти договір про закупівлю з Товариством з обмеженою відповідальністю «МІТФОРМ».
Відповідно до Протоколу № 1206-4 від 12.06.2025 уповноваженої особи Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу»:
- скасовано рішення ДП “ДОТ», що оформлене протоколом від 03.06.2025 № 0306-6 про визначення ТОВ “МІТФОРМ» переможцем спрощеної Закупівлі за лотом № 11;
- скасовано рішення про намір укласти договір про закупівлю з ТОВ “МІТФОРМ» за лотом № 11;
- відхилено пропозицію ТОВ “МІТФОРМ» за лотом № 11.
Не погоджуючись з оскаржуваним рішенням, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку обставинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель визначає Закон України “Про оборонні закупівлі» від 17.07.2020 № 808-IX.
Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану передбачені статтею 30 вищевказаного Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України “Про оборонні закупівлі» особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених цієї статтею.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 року №1275 затверджено Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі - Особливості № 1275).
Пунктом 1 даних Особливостей визначено, що ці особливості встановлюють порядок та умови здійснення оборонних закупівель (далі - закупівлі) для державних замовників у сфері оборони, служб державного замовника, а також військових частин, організацій (установ, закладів), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів), (далі - державні замовники) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану.
Згідно п. 2 Особливостей № 1275 у цих особливостях терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про оборонні закупівлі», “Про публічні закупівлі» та інших нормативно-правових актах, розроблених на їх виконання.
Пунктом 4 Особливостей № 1275 передбачено, що державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у період дії правового режиму воєнного стану відповідно до цих особливостей.
Пунктом 7 Особливостей № 1275 закріплено, що відповідальною за організацію та проведення оборонних закупівель може бути уповноважена особа/інша особа державного замовника та/або колегіальний орган, що утворюється державним замовником та складається не менше ніж із трьох осіб такого державного замовника. Порядок організації діяльності такого колегіального органу визначається державним замовником.
За приписами п. 8 Особливостей № 1275 державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, товарів, робіт і послуг для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд), в електронній системі закупівель в один із таких способів:
1) у порядку проведення відкритих торгів, що визначений особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 84, ст. 5176; 2023 р., № 51, ст. 2834);
2) у порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі», з урахуванням положень, визначених цими особливостями;
3) у порядку відбору постачальника шляхом запиту пропозицій постачальників відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407);
4) шляхом застосування рамкової угоди відповідно до цих особливостей.
У разі проведення закупівлі в порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі», державний замовник під час розгляду пропозиції учасника спрощеної закупівлі у разі виявлення невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником спрощеної закупівлі у складі пропозиції та/або подання яких вимагалося оголошенням про проведення спрощеної закупівлі, повинен розмістити у строк, який не може бути меншим, ніж два робочих дні до закінчення строку розгляду пропозицій, повідомлення з вимогою виправити невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником спрощеної закупівлі у його пропозиції, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення державним замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником спрощених закупівель у складі пропозиції та/або подання яких вимагається оголошенням про проведення спрощеної закупівлі, слід розуміти невідповідність інформації та/або документів у значенні, наведеному в пункті 43 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178.
Державний замовник не може розміщувати щодо одного і того ж учасника спрощеної закупівлі більш як один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником спрощеної закупівлі у складі пропозиції.
Державний замовник відхиляє пропозицію учасника спрощеної закупівлі у разі, коли учасник спрощеної закупівлі не виправив виявлені державним замовником після розкриття пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї пропозиції, та/або змінив предмет закупівлі (його найменування, марку, модель тощо) під час виправлення виявлених державним замовником невідповідностей протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Істотні умови державного контракту (договору), укладеного відповідно до абзацу першого цього пункту, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених пунктом 19 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, або якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання пункту 2 частини третьої статті 30 Закону України “Про оборонні закупівлі».
Під час здійснення оборонних закупівель державні замовники визначають предмет закупівлі відповідно до вимог Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15 квітня 2020 року № 708, з урахуванням цих особливостей.
Отже, на період дії правового режиму воєнного стану застосовуються приписи статті 30 Закону України “Про публічні закупівлі» та Особливостей № 1275, відповідно до яких, придбання державними замовниками товарів, робіт і послуг може здійснюватися в порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі», в електронній системі закупівель.
Порядок проведення спрощених закупівель врегульований статтею 14 Закону України “Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон № 922-VIII).
Згідно ч. 1 ст. 14 вищевказаного Закону спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону № 922-VIII спрощена закупівля складається з таких послідовних етапів: 1) оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі; 2) уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі; 3) подання пропозицій учасниками; 4) проведення електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону; 5) розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника; 6) визначення переможця спрощеної закупівлі та укладення договору про закупівлю; 7) розміщення звіту про результати проведення закупівлі відповідно до статті 19 цього Закону.
За приписами частини 3 статті 14 Закону № 922-VIII в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 цього Закону, обов'язково зазначаються: 1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія; 2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності); 3) інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі; 4) кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; 5) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; 6) умови оплати; 7) очікувана вартість предмета закупівлі; 8) період уточнення інформації про закупівлю (не менше трьох робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель); 9) кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж два робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю); 10) перелік критеріїв та методика оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв; 11) розмір та умови надання забезпечення пропозицій учасників (якщо замовник вимагає його надати); 12) розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати); 13) розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону в межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків або в грошових одиницях очікуваної вартості закупівлі. В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація.
Згідно частини 11 статті 14 Закону № 922-VIII замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п'ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону.
Частиною 12 статті 14 Закону № 922-VII передбачено, що за результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця.
Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю замовник оприлюднює в електронній системі закупівель.
У разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції відповідно до частини тринадцятої цієї статті замовник розглядає наступну пропозицію учасника, який за результатами оцінки надав наступну найбільш економічно вигідну пропозицію.
Наступна найбільш економічно вигідна пропозиція визначається електронною системою закупівель автоматично.
У силу приписів частини 13 статті 14 Закону № 922-VII замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо:
1) пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі;
2) учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;
3) учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю;
4) якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.
Позивач, звертаючись до суду з даним позовом, зазначає, що замовником не надано можливості учаснику ТОВ “МІТФОРМ» усунути недоліки пропозиції, зазначені в постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2025 у справі № 320/27812/25, та які не призводять до зміни предмету закупівлі та не стосуються ненадання банківської гарантії у закупівлі UA-2025-05-15-013240-а за лотом № 11. Замовник після скасування рішення, оформленого протоколом від 03.06.2025 №0306-6, був зобов'язаний розглянути на відповідність умовам, визначеним в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію ТОВ “МІТФОРМ».
Суд критично оцінює зазначені твердження позивача, вважає їх необґрунтованими з наступних підстав.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2025 у справі №320/27812/25 визнано протиправним та скасовано рішення Державного підприємства Міністерства оборони України «Державний оператор тилу», оформлене Протоколом №0306-6 від 03.06.2025 у процедурі закупівлі, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу Prozorro за номером UA-2025-05-15-013240-а про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю «МІТФОРМ» переможцем спрощеної закупівлі ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2025 рік) за лотом № 11 та про намір укласти договір про закупівлю з Товариством з обмеженою відповідальністю «МІТФОРМ».
Указане рішення суду набрало законної сили.
Згідно статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання.
Відповідно до частини 1 статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Відповідно до постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2025 року в справі №320/27812/25 колегія суддів встановила, що пропозиція ТОВ “МІТФОРМ» у Закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2025-05-15-013240-а за Лотом №11, містила порушення вимог Оголошення, а тому наявні підстави для визнання протиправним та скасування рішення відповідача про визнання ТОВ “МІТФОРМ» переможцем та про намір укласти договір з останнім як такого, що не відповідає п. п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України “Про публічні закупівлі» та Оголошенню.
Частиною 12 статті 14 Закону № 922-VII передбачено, у разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції відповідно до частини тринадцятої цієї статті замовник розглядає наступну пропозицію учасника, який за результатами оцінки надав наступну найбільш економічно вигідну пропозицію.
Згідно п. 1 частини 13 статті 14 Закону № 922-VII замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.
Виконуючи рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2025 у справі №320/27812/25, Державне підприємство Міністерства оборони України "Держаний оператор тилу" протоколом № 1206-4 від 12.06.2025 скасувало рішення ДП “ДОТ», що оформлене Протоколом від 03.06.2025 № 0306-6 про визначення ТОВ “МІТФОРМ» переможцем спрощеної Закупівлі за лотом № 11; скасувало рішення про намір укласти договір про закупівлю з ТОВ “МІТФОРМ» за лотом № 11 та відхилило пропозицію ТОВ “МІТФОРМ» за лотом № 11.
Замовник відхилив пропозицію ТОВ “МІТФОРМ» за лотом № 11, керуючись п. 1 частини 13 статті 14 Закону № 922-VII, на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, яким встановлено, що пропозиція ТОВ “МІТФОРМ» у Закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2025-05-15-013240-а за Лотом №11, містила порушення вимог Оголошення.
З огляду на викладене оскаржуване рішення є правомірним.
Згідно з вимогами частини третьої статті 242 КАС України обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені у судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На виконання цих вимог відповідачем доведено належними та допустимими доказами правомірність прийнятого рішення.
Водночас докази, подані позивачем, не підтверджують обставини, на які він посилається на обґрунтування позовних вимог, та були спростовані доводами відповідача.
Виходячи з викладеного та беручи до уваги достатній і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а його вимоги такими, що задоволенню не підлягають.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а доказів понесення ним витрат, пов'язаних з розглядом справи суду не надано, питання розподілу судових витрат не вирішується.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 282 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом двох днів з дня його проголошення.
Суддя Лапій С.М.