Ухвала від 20.06.2025 по справі 520/3351/25

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

20 червня 2025 року справа № 520/3351/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Григоров Д.В.,

розглянувши в приміщенні суду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Московського районного суду м.Харкова (пр.Ювілейний, буд. 38-Е,м. Харків,61153, код ЄДРПОУ02894088) , Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області (майдан Героїв Небесної Сотні, буд. 36, корпус 2,м. Харків,Харківський р-н, Харківська обл.,61001, код ЄДРПОУ26281249) про визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати наказ в.о керівника апарату Московського районного суду м. Харкова від 13.01.2025 №02-03/36 «Про встановлення надбавки за вислугу років на державній службі ОСОБА_1 » в частині визначення розміру надбавки за вислугу років на державній службі: « 28% посадового окладу» та обмеження строку, на який встановлюється надбавка за вислугу років на державній служби ОСОБА_1 ;

- визнати протиправним та скасувати наказ керівника апарату Московського районного суду м. Харкова від 20.01.2025 №02-03/41 «Про встановлення надбавки за вислугу років на державній службі ОСОБА_1 » в частині визначення розміру надбавки за вислугу років на державній службі: « 30% посадового окладу» та обмеження строку, на який встановлюється надбавка за вислугу років на державній служби ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Московський районний суд м. Харкова встановити ОСОБА_1 з 01.01.2025 надбавку за вислугу років на державній службі відповідно до статті 52 Закону України «Про державну службу» а саме на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу;

- зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену заробітну плату з розрахунку надбавки за вислугу років на державній службі в розмірі 42% посадового окладу з 01.01.2025, а з 18.01.2025 -45%.

Ухвалою суду від 20.02.2025р. відкрито спрощене провадження у справі.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження по справі, з огляду на наступне.

Згідно із п. п. 21, 22 ч. 1 ст. 4 КАС України, типові адміністративні справи це адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги. Зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження у справі за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.

Приписами п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України також визначено право суду зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 290 КАС України, якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом, як судом першої інстанції.

Ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи (ч. 7 ст. 290 КАС України).

За інформацією із Єдиного державного реєстру судових рішень станом на час розгляду справи цієї справи судом встановлено, що Верховним Судом 30.05.2025р. ухвалено рішення у справі № 240/7215/24, яке на цей час законної сили не набрало.

Предметом розгляду справи № 240/7215/24 є визнання протиправними дій керівника апарату Коростенського міськрайонного суду Житомирської області щодо винесення наказу у частині встановлення на 2024 рік надбавки за вислугу років на державній службі на рівні 2 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 відсотків посадового окладу станом на 01.01.2024; скасування наказу керівника апарату Коростенського міськрайонного суду Житомирської області у частині встановлення на 2024 рік надбавки за вислугу років на державній службі в розмірі 30 відсотків посадового окладу; зобов'язання ТУ ДСА в Житомирській області провести державному службовцю Коростенського міськрайонного суду Житомирської області, нарахування та виплату надбавки за вислугу років з 01.01.2024, відповідно до наказу виконуючого обов'язки керівника апарату Коростенського міськрайонного суду Житомирської області про встановлення надбавки за вислугу років, із урахуванням раніше виплачених сум і з утриманням передбачених законом податків і обов'язкових платежів.

Частиною третьою статті 291 КАС України визначено, що при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

За таких обставин, зважаючи на тотожність спірних правовідносин у цій справі та у зразковій справі, обов'язковість висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи для суду, який розглядає типову справу, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у цій справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі № 240/7215/24.

На підставі викладеного та керуючись положеннями ст.ст. 236, 241, 248, 256, 294, 295, 297 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження у справі № 520/3351/25 за позовом ОСОБА_1 до Московського районного суду м.Харкова,

Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/7215/24.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання о .

Суддя Д.В. Григоров

Попередній документ
128289650
Наступний документ
128289652
Інформація про рішення:
№ рішення: 128289651
№ справи: 520/3351/25
Дата рішення: 20.06.2025
Дата публікації: 23.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Харківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (07.03.2025)
Дата надходження: 13.02.2025
Предмет позову: про визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії