Рішення від 20.06.2025 по справі 160/17793/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2025 року Справа № 160/17793/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Прудника С.В.

за участі секретаря судового засідання Лінчук С.В.,

за участі: представника заявника: представника відповідача: Орлянської М.В., Тихої Ю.С. Войтенко К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за заявою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» про підтвердження адміністративного арешту майна платника податків,-

ВСТАНОВИВ:

18.06.2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО», в якій заявник просить суд:

- підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна товариства з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» (код ЄДРПОУ 44072032).

Мотиви даної заяви зводяться до того, що оскільки платник податків умисно ухиляється від проведення перевірки та фактично перешкоджає здійсненню ГУ ДПС у Дніпропетровській області податкового контролю, беручи до уваги, що адміністративний арешт як винятковий спосіб забезпечення виконання платником податків його зобов'язань застосовується на 24 години, що не в повній мірі спонукає відповідача до виконання таких обов'язків, заявник просить підтвердити умовний адміністративний арешт майна ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код ЄДРПОУ 44072032).

20.06.2025 року представником відповідача подано до суду відзив представника ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» на заяву про підтвердження адміністративного арешту майна платника податків, у якому просить відмовити у задоволенні такої заяви. В обґрунтування своєї правової позиції представник відповідача зазначив наступне. ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» надає повний спектр послуг в сфері реклами, включаючи планування, розробку, реалізацію та аналіз рекламних кампаній для найбільших компаній різних галузей в усіх регіонах України. Саме замовники визначають необхідність надання рекламних послуг на території всієї України або у певному регіоні, у зв'язку з чим місце здійснення господарської діяльності підприємства залежить від укладених договорів. У зв'язку отриманням значного замовлення щодо надання рекламних послуг в Запорізькій області ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» орендувало нежитлове приміщення за адресою: у Запорізькій області, с. Приморське, вул. Східна, буд. 194. З метою повного та своєчасного виконання договірних зобов'язань перед замовниками були залучені працівники за договорами підряду, які працювали виключно в Запорізькій області. З метою оптимізації роботи підприємства та через необхідність проведення ремонтних робіт за юридичною адресою більшість первинних та бухгалтерських документів зберігались в орендованому приміщенні у Запорізькій області, с. Приморське. У січні 2025 року у зв'язку з ракетним ударом прямим влучанням було знищено орендовану будівлю, в якій знаходились первинні документи та комп'ютерна техніка. За фактом даного злочину з боку військовослужбовців рф та інших військових формувань держави-агресора було відкрито кримінальне провадження № 12025082190000097, де потерпілою особою визначено власника нежитлового приміщення. Органом досудового розслідування визначено Василівське районнеуправління поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області. ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» позбавлено можливості здійснити інвентаризацію та списання всього цього знищеного майна, через те, що фронт значно наблизився до с. Приморське та на ці території ведуться бойові дії. З цієї ж підстави підприємство не може надати акти знищення або пошкодження майна та первинних документів, або акти відповідних уповноважених органів щодо пожеж або вибухів. В наявності у підприємства позивача станом на теперішній час в підтвердження доказів знищення нашого майна та первинних документів є лише фото знищеної бази за адресою у с. Приморське. ТОВ "ЕДМІКС ДНІПРО" було вимушено направити повідомлення про втрату (знищення) первинних документів території Запорізької області, де ведуться активні бойові дії з підтверджуючими документами. Проте, наказом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ЕДМІКС ДНІПРО" від 27.01.2025 року № 615-П було призначено проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ЕДМІКС ДНІПРО" (код ЄДРПОУ 44072032) з 20.02.2025 тривалістю 10 робочих днів. Перевірку провести за період діяльності 14.01.2021 - 30.09.2024 з метою здійснення контролю за додержанням вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством. Наказом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області «Про перенесення термінів проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код ЕДРПОУ 44072032) вирішено перенести терміни проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код ЄДРПОУ 44072032) на строк, визначений п.44.5 ст.44 Кодексу. 17 червня 2025 року працівниками ГУ ДПС у Дніпропетровській області було здійснено вихід за юридичною адресою підприємства. Представником підприємства було повідомлено перевіряючих про неможливість проведення перевірки, зважаючи на знищення документів та подання повідомлення про втрату (знищення) первинних документів території Запорізької області, де ведуться активні бойові дії. Проте, незважаючи на вищевказані обставини, перевіряючими було складено акт про відмову в допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» з огляду на пп.69.28 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України, в даному випадку діє презумпція правдивості повідомлення платника податків про втрату документів, яка може бути спростована лише незгодою контролюючого органу зі змістом повідомлення. Таким чином, дії щодо складання акту про відмову в допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» є протиправними, оскільки, по-перше, представник не відмовився від проведення перевірки, а повідомив про неможливість її проведення, по-друге, до податкових періодів, зазначених в повідомленні (з 13.01.2021 по 31.12.2024) застосовується мораторій документальних перевірок. керуючись статтею 81 ПК України, у посадових осіб контролюючого органу виникає право на проведення документальної планової/позапланової виїзної перевірки, фактичної перевірки за сукупності таких умов: наявності визначених законом підстав для її проведення (правова підстава) та надіслання/пред'явлення оформлених відповідно до вимог ПК України направлення і наказу на проведення перевірки, а також службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки. Зі змісту зазначених правових норм вбачається, що законодавцем встановлено випадки, коли платник податків може скористатись правом недопуску посадових осіб контролюючого органу до перевірки: непред'явлення або не надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків документів, визначених абзацами 2 - 4 пункту 81.1 статті 81 ПК України(направлення та наказу на проведення перевірки, службового посвідчення); оформлення документів, вказаних в абзацах 2 - 3 пункту 81.1 статті 81 ПК України, з порушенням вимог, встановлених цим пунктом. Аналогічний правовий висновок викладений Верховним судом в постанові від 15 квітня 2025 року у справі № 520/24380/24. В даному випадку, з огляду на пп.69.28 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України, представник не відмовився від проведення перевірки, а повідомив про неможливість її проведення, тому що до податкових періодів, зазначених в повідомленні (з 13.01.2021 по 31.12.2024) застосовується мораторій документальних перевірок. Таким чином, відсутні обидві підстави для застосування адміністративного арешту майна платника податків, оскільки відсутня відмова від допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної перевірки та відсутність законних підстав для її проведення в силу пп.69.28 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України.

20.06.2025 року від представника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Орлянської М.В. до суду надійшло клопотання на виконання вимог ухвали суду від 19.06.2025 року, в якому представником заявника зазначено про наступне. Згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта - відомості відсутні. Згідно даних фінансової звітності малого підприємства (звіт надано за І квартал 2025 року за місцем обліку платника - до ГУ ДПС у Дніпропетровській області, Дніпровська ДПІ) станом на 31.03.2025 року за ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» обліковуються основні засоби вартістю 66 480,1 тис.грн. та запаси загальним обсягом 8 342,5 тис. грн. Згідно відомостей звітів за формою 20-ОПП «Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність», наданих за місцем обліку, в користуванні ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» зазначено 2 об'єкта (орендованих), з них: офіс - 1, склад - 1, що знаходяться за адресами: Дніпропетровська обл., м. Дніпро Соборний р-н, проспект Гагаріна,70; Дніпропетровська обл., Солонянський район, смт. Солоне, смт Солоне, вулиця Кірова будинок 235. З метою визначення наявності (фактичної вартості) майна підприємства на теперішній час, його місцезнаходження та проведення відповідного опису, необхідне дослідження первинних документів та даних бухгалтерського обліку ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО», що можливе в ході проведення документальної перевірки, до якої платником не допущено та відповідні документи не надано. Відтак, представник заявника просило суд долучити до матеріалів справи № 160/17793/25 ВИТЯГ з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Відомості з ІКС «АСО» щодо об'єктів оподаткування ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО»; справу розглядати за участю представника ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

За відомостями з витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.06.2025 року, зазначена вище справа була розподілена та передана судді Пруднику С.В.

19.06.2025 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі №160/17793/25 за заявою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» про підтвердження адміністративного арешту майна платника податків. Призначено судове засідання на 20.06.2025 о 13:30 год., за адресою: 49089, м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, зала судових засідань № 1. Зобов'язано Головне управління ДПС у Дніпропетровській області подати до суду у строк до 20.06.2025 року до 10:00 год.: засвідчені належним чином у відповідності до вимог ст. 94 КАС України відомості щодо належності майна платнику податків товариства з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО», адреси якого зазначена в резолютивній частині рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 18.06.2025 року та акти опису вказаного майна. Встановлено товариству з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» строк до 10:00 год. 20.06.2025 року для подання до суду відзиву та документи на його обґрунтування.

У судове засідання 20.06.2025 року прибули представники заявника та представник відповідача.

Представник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області заяву про підтвердження адміністративного арешту майна платника податків підтримало та просило задовольнити її з урахуванням висловленої правової позиції у цій заяві.

Представник відповідача вимоги заяви не визнала, просила у задоволенні щодо підтвердження адміністративного арешту майна платника податків відмовити, посилаючись на доводи, наведені у письмовому відзиві на позов.

Вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77.1, п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та п.п. 69.35-2 Податкового кодексу України, п.2 ч. 1 ст.13 розділу IV, п.п.923 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (зі змінами), у зв'язку з включенням до плану - графіка проведення документальних планових перевірок суб'єктів господарювання на 2025 рік та наказу ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 27.01.2025 року №615-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» з 20.02.2025 року заплановано документальну планову виїзну перевірку ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» за період з 14.01.2021 року по 30.09.2024 року тривалістю 10 робочих днів.

Представнику ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» Скорик Олені Ігорівні (особі за довіреністю) 20.02.2025 року пред'явлено під підпис направлення на проведення перевірки від 20.02.2025 року №1221, №1222, №1223, №1224, №1225.

Листом без номера та без дати ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» повідомило ГУ ДПС у Дніпропетровській області про втрату (знищення) первинних документів

території Запорізької області, де ведуться активні бойові дії. В даному листі відповідачем зазначено про наступне. Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» (ЄДРПОУ 44072032), керуючись пп. 69.28 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України повідомляє про втрату (знищення) первинних документів фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2021 року по 31.12.2024 року. Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 44072032) зареєстровано за адресою місцезнаходження: 49000, Україна, Дніпропетровська обл.. місто Дніпро, проспект Гагаріна, будинок, 70. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» здійснює наступні види економічної діяльності: 73.11 Рекламні агентства; 46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 69.10 Діяльність у сфері права; 69.20 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту-; консультування з питань оподаткування; 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність; 63.12 Веб-портали; 63.91 Діяльність інформаційних агентств; 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.; 73.20 Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки; 33.19 Ремонт і технічне обслуговування інших машин і устаткування; 33.20 Установлення та монтаж машин і устатковання; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель; 42.99 Будівництво інших споруд, н.в.і.у.; 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у.; 46.13 Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами; 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 52.10 Складське господарство; 62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем; 77.33 Надання в оренду офісних машин і устатковання, у тому числі комп'ютерів. У зв'язку з проведенням ремонтних робіт за адресою місцезнаходження: 49000, Україна, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, проспект Гагаріна, будинок, 70, документи зберігались в орендованому приміщенні у Запорізькій області, с, Приморське. вул. Східна буд. 194. Згідно з Указом Президента №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», воєнний стан було запроваджено з 24 лютого 2022 року. Воєнний стан триває до теперішнього часу. Таке рішення ухвалено у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони й відповідно до українського законодавства. Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження переліку територій, які ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» с. Приморське Степногірської селищної територіальної громади з 26.05.2022 є територією активних бойових дій. У зв'язку з ракетним ударом прямим влучанням було знищено орендовану будівлю, в якій знаходились первинні документи та комп'ютерна техніка. В наявності підприємства ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» станом на теперішній час в підтвердження доказів знищення нашого майна та первинних документів є лише фото знищеної бази за адресою у с. Приморське. ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» позбавлено можливості здійснити інвентаризацію та списання всього цього знищеного майна, у зв'язку з відсутністю можливості потрапити на територію, де ведуться бойові дії. З цієї ж підстави підприємство не може надати акти знищення або пошкодження майна та первинних документів, або акти відповідних уповноважених органів щодо пожеж або вибухів. Таким чином, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України у ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» внаслідок знищення (втрати) первинних документів на території ведення бойових дій виникає право на застосування пп. 69.28 п. 69 підрозд. 10 розд. XX ПК України, яке знаходитися у прямому причинно-наслідковому зв'язку з форс-мажорними обставинами що упорядковується надання пільги у разі втрати (знищення чи зіпсуття) первинних документів: 1) «територіальний» - втрата документів відбулась на території активних бойових дій (де ведуться або велися бойові дії); 2) «причинний» - втрата документів відбувається через воєнні дії, а не з інших підстав. Отже, ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» керуючись пп. 69.28 п. 69 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України повідомило про втрату (знищення) первинних документів фінансово-господарської діяльності за період з 13.01.2021 року по 31.12.2024 року та просило ГУ ДПС у Кіровоградській області прийняти рішення про застосування положень підпункту 69.28 ст. 69 підрозділу 10 розд. XX Податкового кодексу України до ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (ЄДРПОУ 44072032).

Заявою від 19.02.2025 року №19/02/25 (вх. ГУ ДПС №23092/6/ЕКПП від 19.02.2025) ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» повідомило ГУ ДПС про втрату бухгалтерських документів за період з 21.09.2021р.-18.02.2025 р. у громадському транспорті м. Дніпра. В зв'язку чим, бухгалтер підприємства Скорик О.І. звернулась до ГУ НП в Дніпропетровській області, про що було складено відповідну заяву.

Листом від 19.02.2025 року № 432/ЄО-С-6375 Дніпровське районне управління поліції №1 Відділ поліції № 2 ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області повідомило ОСОБА_1 про неможливість внесення вказаної у заяві інформації до ЄРДР, так як відсутні дані, які могли б вказувати на наявність кримінального правопорушення та прийняття рішення про проведення перевірки на підставі Закону України «Про звернення громадян».

Згідно наказу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 20.02.2025 року №1204-п (вручений 20.02.2025 року представнику підприємства Скорик О.І. (доручення на отримання, підписання документів, які складені ГУ ДПС у Дніпропетровський області та пов'язані з проведенням перевірки)) терміни проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код ЄДРПОУ 44072032) за період з 14.01.2021 року по 30.09.2024 року перенесено на строк визначений п.44.5 ст.44 ПКУ.

З метою поновлення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код 44072032) 17.06.2025 року головним державним інспектором відділу перевірок інших галузей економіки управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Олександрою Гирич та начальником відділу перевірок інших галузей економіки управління податкового аудиту Юлією Тихою здійснено вихід на адресу підприємства: м. Дніпро, пр.-т. Науки (колишня назва Гагаріна), буд.70.

Представнику ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» адвокату Войтенко К.В. пред'явлено посвідчення та направлення на перевірку від 03.02.2025 року №1221 та №1222.

На порушення абз.6 п.81.1 ст.81 Податкового кодексу України, представником ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» Войтенко К.В. 17.06.2025 було відмовлено у допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код 44072032) із таких причин: TOB «ЕДМІКС ДНІПРО» було подано повідомлення про втрату (знищення) первинних документів на території Запорізької області відповідно до п. 69.28 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» у зв'язку з чим, проведення перевірки не є можливим.

Головним державним інспектором відділу перевірок інших галузей економіки управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Олександрою Гирич та начальником відділу перевірок інших галузей економіки управління податкового аудиту Юлією ТИХОЮ складено акт від 17.06.2025 року №1679/04-36- 07-04/44072032 «Про відмову в допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код 44072032)» у 2 примірниках.

Один примірник зазначеного акту вручено 17.06.2025 року представнику ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» Войтенко К.В.

Причиною відмови у допуску до проведення перевірки у поясненнях від 17.06.2025 року, зокрема, зазначено: «...у зв'язку з поданим повідомленням відповідно до п.п.69.28 п.69 підрозділу 10 розділу XX ПК України без номера та без дати про відсутність підстав для проведення документальної планової виїзної перевірки».

Як убачається із матеріалів справи, 18.06.2025 року ГУ ДПС у Дніпропетровській області розглянувши звернення та додані до нього матеріали управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків: ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код ЄДРПОУ 44072032), передбаченого п.п.94.2.3 п.94.2 ст.94 Податкового кодексу України у зв'язку з недопущенням посадових осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області до проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» вирішено: 1. Застосувати умовний адміністративний арешт майна платника податків: ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код ЄДРПОУ 44072032), що перебуває (розміщене, зберігається) за адресами: Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр.-т. Науки (колишня назва Гагаріна) , буд.70; Дніпропетровська обл., Солонянський район, смт. Солоне, вулиця Кірова буд.235. 2. Надіслати рішення з вимогою тимчасово зупинити відчуження майна ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (код ЄДРПОУ 44072032).

Про що, ГУ ДПС у Дніпропетровській області 18.06.2025 року прийнято рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків.

Листом ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 18.06.2025 року №57458/6/04-36-07-04-15 рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна 18.06.2025 року направлено платнику податків ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» за податковою адресою засобами поштового зв'язку.

З метою підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна товариства з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» заявник звернувся до суду з цією заявою.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний, зокрема, не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Права контролюючих органів визначено статтею 20 Податкового органу України.

Згідно із п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового органу України проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Відповідно до статті 94 Податкового органу України адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.

Арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, зокрема, платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.

Особливості провадження у справах за зверненням податкових та митних органів визначено приписами статті 283 КАС України.

Згідно із п.2 ч.1 ст.283 КАС України провадження у справах за зверненням податкових та митних органів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Системний аналіз вищенаведених законодавчих приписів свідчить про те, що у разі відмови платника податків від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу такий контролюючий орган вправі звернутись до суду щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Згідно фактичних обставин справи, підставою для проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» податковим органом визначено п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77.1, п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та п.п. 69.35-2 Податкового кодексу України, п.2 ч. 1 ст.13 розділу IV, п.п.923 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (зі змінами).

Відповідно до п.77.1 ст.77 Податкового кодексу України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Пунктом 81.1 статті 81 Податкового кодексу України передбачено, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;

- копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;

- службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.

Згідно фактичних обставин справи, ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» внесено до плану-графіку проведення документальних планових перевірок на 2025 рік.

З урахуванням наведеного судом з'ясовано, що в Головного управління ДПС у Дніпропетровській обласні були наявні законні підстави для проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО».

Щодо посилання відповідача на положення пп.69.28 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодекс України як на підставу на неможливість проведення перевірки контролюючим органом через втрату (знищення) первинних документів, суд зазначає наступне.

Як встановлено у пункті 44.3 статті 44 ПК України платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 39-2 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності, та документів, пов'язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, - не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів - не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).

У разі ліквідації платника податків документи, визначені пунктом 44.1 цієї статті, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 39-2 цього Кодексу), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

Аналіз змісту наведених норм ПК України свідчить про те, що обов'язок платника зберігати документи й надавати їх під час перевірки контролюючому органу кореспондує з компетенцією контролюючого органу здійснювати перевірку на підставі первинних документів платника податків. Ненадання платником документів на підтвердження задекларованих показників податкового обліку прирівнюється нормами пункту 44.6 статті 44 ПК України до їх відсутності.

За загальним правилом, відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів (ч.3 ст.8 ЗУ «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні»).

Зокрема, необхідність зберігати документи передбачена пунктом 6.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну від 24.05.95 № 88 (далі положення №88): первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку бухгалтерські та інші звітності до передачі їх до архіву підприємства, установи повинні зберігатися в бухгалтерській службі у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальністю осіб, уповноважених головним бухгалтером.

Редакцію абзацу 1-2 пункту 44.5 статті 44 ПК України було змінено згідно із Законом №466, яка набрала чинності 23 травня 2020 року, відповідно до якої у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити (із наданням оформлених відповідно до законодавства документів, підтверджуючих настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів) контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації, надано авторизацію відповідно до Митного кодексу України або дозвіл на застосування спеціальних (у тому числі транзитних) спрощень.

Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Таким чином алгоритм дій при втраті документів визначений п. 44.5 ст. 44 ПК України.

Щодо необхідності дотримання платником податків алгоритму дій у випадку втрати документів зазначається у постанові Верховного Суду від 07 квітня 2023 року у справі №420/9587/20.

Вирішуючи спірне питання щодо правових підстав для перенесення документальної перевірки у межах предмету спору у цій справі слід врахувати й те, що згідно з актом перевірки в основу висновків контролюючого органу про порушення позивачем податкової дисципліни за оскаржуваними у справі індивідуальними актами покладено висновки саме про не підтвердження документально витрат платника податків.

Тому, визначаючись щодо предмета доказування у цій справі, судом враховується, що нормою пункту 44.5 статті 44 ПК України перенесення строку перевірки поставлено у взаємозалежність від можливості/неможливості проведення документальної перевірки платника податків у зв'язку із втратою, пошкодженням або достроковим знищенням саме втрачених платником документів.

Як передбачено у пункті 85.4 статті 85 ПК України при проведенні перевірок посадові (службові) особи контролюючого органу мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).

Відповідний запит на отримання копій документів повинен бути поданий посадовою (службовою) особою контролюючого органу не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дати закінчення перевірки.

А відповідно до пункту 85.6 цієї ж статті ПК України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.

Разом з тим, як передбачено у абзаці другому пункту 44.6 статті 44 ПК України, якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає в порядку пункту 86.7 статті 86 цього Кодексу документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки, такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

Листом без номера та без дати ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» повідомило ГУ ДПС у Дніпропетровській області про втрату (знищення) первинних документів

території Запорізької області, де ведуться активні бойові дії. В даному листі відповідачем зазначено про наступне. Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» (ЄДРПОУ 44072032), керуючись пп. 69.28 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України повідомляє про втрату (знищення) первинних документів фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2021 року по 31.12.2024 року. Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 44072032) зареєстровано за адресою місцезнаходження: 49000, Україна, Дніпропетровська обл.. місто Дніпро, проспект Гагаріна, будинок, 70. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» здійснює наступні види економічної діяльності: 73.11 Рекламні агентства; 46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 69.10 Діяльність у сфері права; 69.20 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту-; консультування з питань оподаткування; 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність; 63.12 Веб-портали; 63.91 Діяльність інформаційних агентств; 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.; 73.20 Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки; 33.19 Ремонт і технічне обслуговування інших машин і устаткування; 33.20 Установлення та монтаж машин і устатковання; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель; 42.99 Будівництво інших споруд, н.в.і.у.; 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у.; 46.13 Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами; 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 52.10 Складське господарство; 62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем; 77.33 Надання в оренду офісних машин і устатковання, у тому числі комп'ютерів. У зв'язку з проведенням ремонтних робіт за адресою місцезнаходження: 49000, Україна, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, проспект Гагаріна, будинок, 70, документи зберігались в орендованому приміщенні у Запорізькій області, с, Приморське. вул. Східна буд. 194. Згідно з Указом Президента №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», воєнний стан було запроваджено з 24 лютого 2022 року. Воєнний стан триває до теперішнього часу. Таке рішення ухвалено у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони й відповідно до українського законодавства. Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження переліку територій, які ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» с. Приморське Степногірської селищної територіальної громади з 26.05.2022 є територією активних бойових дій. У зв'язку з ракетним ударом прямим влучанням було знищено орендовану будівлю, в якій знаходились первинні документи та комп'ютерна техніка. В наявності підприємства ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» станом на теперішній час в підтвердження доказів знищення нашого майна та первинних документів є лише фото знищеної бази за адресою у с. Приморське. ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» позбавлено можливості здійснити інвентаризацію та списання всього цього знищеного майна, у зв'язку з відсутністю можливості потрапити на територію, де ведуться бойові дії. З цієї ж підстави підприємство не може надати акти знищення або пошкодження майна та первинних документів, або акти відповідних уповноважених органів щодо пожеж або вибухів. Таким чином, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України у ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» внаслідок знищення (втрати) первинних документів на території ведення бойових дій виникає право на застосування пп. 69.28 п. 69 підрозд. 10 розд. XX ПК України, яке знаходитися у прямому причинно-наслідковому зв'язку з форс-мажорними обставинами що упорядковується надання пільги у разі втрати (знищення чи зіпсуття) первинних документів: 1) «територіальний» - втрата документів відбулась на території активних бойових дій (де ведуться або велися бойові дії); 2) «причинний» - втрата документів відбувається через воєнні дії, а не з інших підстав. Отже, ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» керуючись пп. 69.28 п. 69 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України повідомило про втрату (знищення) первинних документів фінансово-господарської діяльності за період з 13.01.2021 року по 31.12.2024 року та просило ГУ ДПС у Кіровоградській області прийняти рішення про застосування положень підпункту 69.28 ст. 69 підрозділу 10 розд. XX Податкового кодексу України до ТОВ «ЕДМІКС ДНІПРО» (ЄДРПОУ 44072032).

При цьому, позивач не наводить конкретні дати втрати документів. Крім того, не зазначено ні орієнтовного строку, на який позивач просить відтермінувати провадження перевірки, не зазначається строк, за який позивач має намір відносини втрачені документи.

Аналіз змісту наведених норм ПК України свідчить про те, що обов'язок платника зберігати документи й надавати їх під час перевірки контролюючому органу кореспондується з компетенцією контролюючого органу здійснювати перевірку на підставі первинних документів платника податків.

Ненадання платником документів на підтвердження задекларованих показників податкового обліку прирівнюється нормами пункту 44.6 статті 44 ПК України до їх відсутності.

За змістом закріплених у нормі пункту 44.5 статті 44 ПК України положень щодо необхідності подання контролюючому органу підтверджуючих настання відповідної події документів та повною мірою відповідають правовому висновку Верховного Суду у постанові від 17 серпня 2021 року у справі №420/6598/20, за яким п'ятиденний строк для повідомлення контролюючого органу рахується з моменту події, яка призвела до втрати документів, та, по-друге, платник зобов'язаний надати документи, які підтверджують саме факт такої події.

Такі висновки відповідають й правилам проведення документальних перевірок у разі ненадання платником податків під час перевірки документів для їх здійснення, закріпленим у пункті 1.4.7 Розділу І Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом Державної податкової служби України від 4 вересня 2020 року №470.

Так, відповідно до підпункту 1.4.7.1 пункту 1.4.7 Методичних рекомендацій у разі надходження до органу ДПС за основним місцем обліку від платника податків повідомлення про втрату, пошкодження або дострокове знищення документів (відповідно до пункту 44.5 статті 44 Кодексу) такий орган ДПС не пізніше наступного робочого дня повідомляє про такий факт відповідний територіальний орган ДПС, що здійснює (очолює) перевірку (у разі її проведення іншим органом ДПС, ніж орган ДПС за основним місцем обліку), та у разі необхідності передає йому копії наведених вище повідомлень та отриманих від платника податків документів, що підтверджують втрату, пошкодження або дострокове знищення документів, звернення платника із заявою до правоохоронних органів тощо (за наявності).

У разі якщо під час проведення документальної перевірки або у будь-який час після прийняття рішення про проведення перевірки до її початку до відповідного територіального органу ДПС, що здійснює (очолює) таку перевірку, надійшло повідомлення платника податків про втрату, пошкодження або дострокове знищення документів (відповідно до пункту 44.5 статті 44 Кодексу), або отримано інформацію та копії протоколів про вилучення документів правоохоронними та/або іншими органами тощо (пункт 85.9 статті 85 Кодексу), у зв'язку з чим особами, які здійснюють (очолюють) перевірку, обґрунтовано встановлено неможливість надалі проведення перевірки або її початку у терміни, визначені у наказі, такі особи складають акт про неможливість проведення перевірки довільної форми, який реєструється у Спеціальному журналі реєстрації актів (відповідному електронному журналі засобами Інформаційно-телекомунікаційних систем органів ДПС) у порядку, передбаченому підпунктом 1.4.5 пункту 1.4 цього розділу Методичних рекомендацій.

В акті зазначаються причини неможливості продовжувати (розпочати) перевірку у терміни, вказані у направленні та наказі, і робиться відповідний запис про проведення зазначеної перевірки після усунення причин, які призвели до неможливості її проведення.

При цьому до такого акта додаються копії отриманих від платника податків та органу ДПС за основним місцем обліку документів, що підтверджують виникнення передбачених пунктом 44.5 статті 44 та пунктом 85.9 статті 85 Кодексу обставин.

Отже, обставини щодо втрати документів відповідно до пункту 44.5 статті 44 ПК України вимагають відповідного документального підтвердження.

У справі №420/741/20 Верховний Суд у постанові від 11 травня 2022 року звернув увагу на те, що редакцію абзацу першого пункту 44.5 статті 44 ПК України було змінено згідно із Законом №466, яка набрала чинності 23 травня 2020 року, й вказані зміни встановлювали певну процедуру повідомлення податкового органу про втрату первинних документів (із наданням оформлених відповідно до законодавства документів, підтверджуючих настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів), а саме відповідно до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом МФУ від 24 травня 1995 року №88.

Разом з цим, матеріалами справи не підтверджується, що позивач виконав вимоги ст. 44.5 ПК України та надав до контролюючого органу оформлених відповідно до законодавства документів, підтверджуючих настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів.

Підсумовуючи суд також вважає за необхідне зазначити наступне.

За змістом статті 283 КАС України після відкриття провадження у справі за відповідною заявою суд може або її задовольнити, або відмовити у її задоволенні. Наявність спору про право в розумінні пункту 2 частини четвертої статті 283 КАС України має вбачатися саме на етапі вирішення питання про відкриття провадження у справі за заявою контролюючого органу, передбаченою частиною першою статті 283 КАС України. При цьому у справах за заявою контролюючого органу, передбаченою пунктом 2 частини першої статті 283 КАС України, заперечення платника податків щодо правомірності проведення податкової перевірки, які полягають у оскарженні відповідного наказу про її проведення чи дій контролюючого органу при її проведенні, не можуть розглядатися як «спір про право».

Означену позицію дотримується Верховний Суд у постанові від 23.02.2023 року по справі №640/17091/21.

Відповідно до пункту 94.10 статті 94 ПК України арешт на майно може бути накладено рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.

Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку, у тому числі за рішенням інших державних органів, крім випадків, коли власника майна, на яке накладено арешт, не встановлено (не виявлено). У цих випадках таке майно перебуває під режимом адміністративного арешту протягом строку, визначеного законом для визнання його безхазяйним, або у разі якщо майно є таким, що швидко псується, - протягом граничного строку, визначеного законодавством. Порядок операцій з майном, власника якого не встановлено, визначається законодавством з питань поводження з безхазяйним майном.

Строк, визначений цим пунктом, не включає добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.

Частиною 1 статті 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно із ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вимоги Головного управління ДПС у Дніпропетровській області є обґрунтованими, та відповідають приписам податкового законодавства, у зв'язку з чим належать задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. У зв'язку з тим, що судові витрати пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз в цій справі відсутні, інші судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 2-10, 11, 12, 47, 72-77, 94, 122, 132, 139, 193, 241-246, 250, 251, 257-262, 283, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» про підтвердження адміністративного арешту майна платника податків - задовольнити повністю.

Підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна товариства з обмеженою відповідальністю «ЕДМІКС ДНІПРО» (код ЄДРПОУ 44072032).

Рішення підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С. В. Прудник