Справа № 502/745/25
20 червня 2025 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Балан М.В.
розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли від Відділення поліції № 1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, пенсіонерку, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Кілійського районного суду Одеської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 295223 від 09.04.2025 року з доданими до нього матеріалами відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 295223 складеного 09.04.2025 року вбачається, що 09.04.2025 року о 10 годині 20 хвилин, в м. Кілія по вул.. Богдана Хмельницького, 19, водій, керуючи транспортним засобом по другорядній дорозі, не надав переваги в русі транспортному засобу, що рухався по головній дорозі чим порушив п.16.11 ПДР.
Розглянувши адміністративний протокол та додані до нього письмові докази, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складанні протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка в протоколі.
При оформленні справи про адміністративне правопорушення посадова особа Відділення поліції № 1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області склала та підготувала адміністративний матеріал з суттєвими порушеннями КпАП України, не врахувала важливих обставин справи, а саме:
- в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №295223, а саме в розділі №7 по суті адміністративного правопорушення, не зазначено яка саме особа та яким транспортним засобом керувала;
- в схемі місця ДТП зазначено, щодо результатів огляду на стан сп'яніння (у випадку його проведення) - 0,00 %о, однак до адміністративного протоколу не долучено відповідних тестів, які проводились на виявлення стану алкогольного сп'яніння та відносно кого з водіїв вони проводились;
- з урахуванням отриманих ОСОБА_1 травм внаслідок ДТП, відсутні відомості, щодо звернення або не звернення ОСОБА_1 з заявою до Відділення поліції № 1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області в якості потерпілої особи;
- відсутні відомості щодо отриманих або не отриманих тілесних ушкоджень, внаслідок ДТП, зі сторони водія другого транспортного засобу.
Зважаючи на ту обставину, що в даному випадку саме суд є тим органом, який повинен винести постанову у справі, а правила ст. 283 КУпАП розповсюджуються на всі органи, які розглядаються справи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, без обмежень, суд позбавлений можливості винести законне рішення без зазначення в постанові даних про докази, на яких ґрунтується доведеність вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За даних обставин, за відсутності вищезазначених відомостей, суд не може всебічно, повно і об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративні правопорушення вирішує питання щодо правильності складення протоколу та щодо належного сповіщення осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Згідно ст. 280 КпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган, який притягує до адміністративної відповідальності правопорушника, зобов'язаний з'ясувати всі обставини по справі, що мають значення для правильного вирішення справи.
У даному випадку таке з'ясування не можливе у зв'язку з вищенаведеними обставинами, що дає підстави суду повернути матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 280 КпАП України, суддя, -
Матеріали адміністративної справи № 502/745/25 за адміністративним протоколом серії ЕПР1№ 295223 від 09.04.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Відділення поліції № 1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області, для належного оформлення.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Кілійського районного суду М. В. Балан