Ухвала від 20.06.2025 по справі 490/2960/25

490/2960/25 20.06.2025

нп 1-кс/490/2715/2025

Центральний районний суд м. Миколаєва

Справа № 490/2960/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2025 року м. Миколаїв

Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , секретар судового засідання - ОСОБА_2 , за участю: слідчого ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_3 , погоджене в.о. керівника Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025150000000061 від 04.03.2025, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчому судді Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло клопотання старшого слідчого СВ ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_3 , погоджене в.о. керівника Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025150000000061 від 04.03.2025, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.

На обґрунтування клопотання вказано, що слідчим відділом ІНФОРМАЦІЯ_9 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.03.2025 за № 22025150000000061, в якому 27.02.2025 повідомлено про підозру ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.

Так, Верховною Радою УРСР 24.08.1991 схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 зазначено, що Верховна Рада УРСР проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

Незалежність України визнано державами світу, у тому числі рф.

Положеннями Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою (ст. 1), суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною та недоторканою (ст. 2). Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу (ст. 17).

Статтею 19 Конституції України, передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Відповідно до ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У ст. 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що збройна агресія - застосування іншою державою або групою держав збройної сили проти України.

В порушення умов міжнародних договорів та ігноруючи положення Конституції України, з 2014 року вище політичне та військове командування рф розпочало агресію та вторгнення до суверенних кордонів України, внаслідок чого рф здійснено тимчасову окупацію окремих територій України.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», датою початку тимчасової окупації рф окремих територій України є 19.02.2014. Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованими РФ з 20.02.2014. Окремі території України, що входять до складу Донецької та Луганської областей, є окупованими рф (у тому числі окупаційною адміністрацією рф) починаючи з 07.04.2014.

21.02.2022, з метою створення приводів для ескалації конфлікту і спроби виправдання своєї агресії перед громадянами рф та світовою спільнотою, рф визнано так звані «Донецьку народну республіку» та «Луганську народну республіку» незалежними державами.

Президент РФ, з метою створення видимості законності дій щодо нападу на Україну, 22.02.2022 направив до ради федерації рф звернення про використання збройних сил російської федерації (далі - зс рф) за межами рф, яке було задоволено.

24.02.2022 о 5 годині Президент рф оголосив про початок військової операції в Україні.

Цього ж дня, військовослужбовці ЗС та інших збройних формувань рф, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та фактично застосовуючи її, незаконно вторглися на територію України через державні кордони України в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській та інших областях, де здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та окупували частину вказаної території, у тому числі частину Миколаївської області.

Рішенням Верховної Ради України відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» від 14 грудня 1974 року рф визнано державою-агресором, яка здійснює збройну агресію проти України, розв'язала і веде повномасштабну агресивну війну проти України та українського народу з порушенням норм міжнародного права, вчиняючи злочини проти людства (Постанова ВР України від 27.01.2015 № 129-VIII).

24.02.2022, у зв'язку з збройною агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався та діє до цього часу.

Відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Закону України «Про інформацію», наказу Головнокомандувача Збройних Сил України №73 від 03 березня 2022 року щодо заборони розповсюдження інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії Збройних Сил України, інших складових сил оборони, негативно вплинути на хід виконання завдань за призначенням під час дії правового режиму воєнного стану, а саме:

- найменування військових частин (підрозділів) та інших військових об'єктів в районах виконання бойових (спеціальних) завдань, географічні координати місць їх розташування;

- чисельність особового складу військових частин (підрозділів);

- кількість озброєння та бойової техніки, матеріально-технічних засобів, їх стан та місця зберігання;

- описи, зображення та умовні позначки, які ідентифікують або можуть ідентифікувати об'єкти;

- інформація щодо операцій (бойових дій), які проводяться або плануються;

- інформація щодо системи охорони та оборони військових об'єктів та засобів захисту особового складу, озброєння та військової техніки, які використовуються (крім тих, які видимі або очевидно виражені); порядок залучення сил та засобів до виконання бойових (спеціальних) завдань;

- інформація про збір розвідувальних даних (способи, методи, сили та засоби, що залучаються);

- інформація про переміщення та розгортання своїх військ (найменування, кількість, місця, райони, маршрути руху);

- інформація про військові частини (підрозділи), форми, методи, тактику їх дій та способи застосування за призначенням;

- інформація про проведення унікальних операцій із зазначенням прийомів та способів, що використовувались;

- інформація про ефективність сил і засобів радіо-електронної боротьби противника;

- інформація про відкладені або скасовані операції;

- інформація про зниклий або збитий літак, літальний апарат, зникле судно та пошуково-рятувальні операції, які плануються або проводяться;

- інформація про планування та проведення заходів забезпечення безпеки застосування військ (дезінформація, імітація, демонстративні дії, маскування, протидія технічним розвідкам та захист інформації);

- відомості про проведені інформаційно-психологічні операції, ті, що проводяться, а також плануються;

- інформація, яка має на меті пропаганду або виправдання широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України.

Згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оборону України» військове формування - створена відповідно до законодавства України сукупність військових з'єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

Однак, діючи в порушення вимог вищезазначених нормативних актів, громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 підозрюється у вчиненні умисного кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, яке він вчинив за наступних обставин.

Як встановлено, планування, фінансування та реалізація російською федерацією агресивної війни та агресивних воєнних дій проти України, проведення розвідувальної та підривної діяльності на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, організовується, спрямовується, здійснюється силами, насамперед, зс рф, головного розвідувального управління генерального штабу збройних сил російської федерації, федеральної служби безпеки російської федерації, найманців, а також осіб, залучених до співробітництва на конфіденційній (негласній) основі, у тому числі громадян України.

Одним з таких осіб є громадянин України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який у 2014 році виїхав на територію рф та підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, не погоджуючись з політикою представників державної влади України, почав активно співпрацювати та здійснювати обмін інформацією з представниками військових формувань та спецслужб рф, координувати та спрямовувати діяльність громадян України на шкоду основам національної безпеки, тощо (досудове розслідування відносно якого здійснюється в іншому провадженні).

Так, у невстановлений органом досудового розслідування час, однак не пізніше 21.12.2021, ОСОБА_7 , діючи умисно, на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, з метою надання допомоги рф в проведенні підривної діяльності проти України, створив в соціальній мережі для миттєвого обміну повідомленнями через мережу Інтернет (месенджеру) «Telegram», канал (спільноту), з назвою: « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 ), - який був орієнтований на спілкування між собою мешканців м. Миколаєва та області, прихильників ідей сепаратизму, колабораціонізму, інших ідей проросійської спрямованості, обміном між ними інформацією, новинами, пабліками в соціальних мережах, в т.ч. з інших «Telegram» каналів, які виправдовують, визнають правомірною, заперечують збройну агресію рф проти України, розпочатої у 2014 році, та на здійснення іншої інформаційної діяльності, спрямованої на підтримку держави-агресора, її збройних формувань та на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, тощо.

При цьому, починаючи з 24.02.2022, тобто з початку повномасштабного вторгнення збройних сил рф (далі - зс рф) на територію України, вказана група (спільнота), була переформатована ОСОБА_7 на отримання від її учасників (користувачів), яких на даний час налічує більше 33 тис. осіб, відомостей про результати здійснення обстрілів рф населених пунктів України, цивільної чи військової інфраструктури, а починаючи з 15.04.2022 - на отримання та обмін інформацією щодо направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з метою передання такої інформації засновником групи, її адміністраторами чи безпосередньо учасниками, представникам ЗС рф, ГУ ГШ ЗС рф, ФСБ рф, незаконних збройних та воєнізованих формувань терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», тобто державі, що здійснює збройну агресію проти України.

За свою протиправну діяльність проти України, вироком від 04.06.2024 Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_7 визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України та призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі (за результатами спеціального судового провадження).

Досудовим розслідуванням встановлено, що одним з активних користувачів каналу (спільноти) « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є мешканець м. Миколаєва, Миколаївської області ОСОБА_4 , якому достовірно відомо, що його адміністратором являється ОСОБА_7 , який в свою чергу активно співпрацює та здійснює обмін інформацією з представниками військових формувань та спецслужб РФ, є представникм держави агресора, координує та спрямовує діяльність громадян України на шкоду основам національної безпеки, з використанням власного мобільного телефону марки «ZTE Blade A71» модель «ZTE A7030», IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , з сім-картою мобільного оператору НОМЕР_3 , використовуючи мобільний додаток «Telegram», в якому він вже був зареєстрований з обліковим записом ідентифікатор користувача « НОМЕР_4 » під ім'ям « . », усвідомлюючі свої злочинні дії, направлені на підрив обороноздатності державної безпеки та недоторканості України шляхом надання представнику іноземної держави допомоги в проведенні підривної діяльності та ведення агресивної війни проти України, та бажаючи настання таких наслідків, розпочав особисте листування з користувачем месенджера «Telegram» ОСОБА_7 ( ОСОБА_7 ).

Так, після введення в Україні воєнного стану, тобто з 24.02.2022, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 11 год. 23 хв. 17.11.2024, ОСОБА_4 усвідомлюючи, що починаючи з 2014 року, в умовах збройної агресії рф проти України, її розвідувальні органи та спеціальні служби ведуть проти України розвідувальну та підривну діяльність, вирішив сприяти веденню ними агресивної війни проти України шляхом надання представнику такої держави агресора - ОСОБА_7 наявної в його розпорядженні інформації, розуміючи явну злочинність власних дій та передбачаючи можливість у результаті їх вчинення настання тяжких наслідків у вигляді заподіяння шкоди суверенітетові, територіальній цілісності, недоторканості, обороноздатності, державній та інформаційній безпеці України, зміни меж території України та поширення на неї впливу рф.

Так, о 11 год. 23 хв. 17.11.2024, ОСОБА_4 , перебуваючи за місцем своєї роботи, за адресою:АДРЕСА_1 , використовуючи вищевказаний належний йому мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_3 , у програмі для миттєвого обміну повідомленнями через мережу Інтернет (месенджері) «Telegram», в якому він вже був зареєстрований з обліковим записом ідентифікатор користувача « НОМЕР_4 », під ім'ям « . », за допомогою власного мобільного телефону марки «ZTE Blade A71» модель «ZTE A7030», IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , з власної ініціативи, будучи обізнаним, що з початку збройної агресії рф, її спеціальні органи та їх представники ведуть розвідувальну діяльність, в т.ч. і з використанням можливостей різноманітних соціальних мереж, Інтернет-месенджерів, в т.ч. і «Telegram», будучи, в силу інформаційної спрямованості каналу (спільноти) « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,усвідомлюючи те, що ОСОБА_7 , зокрема шляхом адміністрування телеграм-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) здійснює збір та накопичення інформації щодо результатів здійснення обстрілів ЗС РФ населених пунктів України, цивільної чи військової інфраструктури, а також переміщення руху і розташування Збройних Сил України, чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, для подальшої передачі такої інформації РФ, що здійснює збройну агресію проти України, та використання вказаної інформації для удосконалення проведення підривної діяльності проти України - усвідомлюючи свої злочинні дії, проводив збір відомостей щодо розміщення та розташування підрозділів ЗС України, з метою подальшої передачі представнику держави-агресора ОСОБА_7 , в ході особистого листування з користувачем месенджера «Telegram» ОСОБА_7 ( ОСОБА_7 ).

При цьому, 11.12.2024 у період з 09 год. 00 хв. по 10 год. 00 хв. ОСОБА_4 , перебуваючи за місцем своєї роботи, за адресою: м. Миколаїв, Херсонське шосе, буд. 1 ,усвідомлюючи настання тяжких наслідків, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на надання представнику держави-агресора РФ - ОСОБА_7 допомоги у проведенні підривної діяльності проти України, будучи достовірно обізнаним, що останній здійснює збір та накопичення інформації щодо розташування підрозділів Збройних Сил України, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки у вигляді завдання шкоди обороноздатності України, тобто діючи умисно, використовуючи вищевказаний належний йому мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_3 , у програмі для миттєвого обміну повідомленнями через мережу Інтернет (месенджері) «Telegram», в якому він вже був зареєстрований з обліковим записом ідентифікатор користувача « НОМЕР_4 », під ім'ям « . », за допомогою власного мобільного телефону марки «ZTE Blade A71» модель «ZTE A7030», IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , з власної ініціативи надіслав користувачу месенджера «Telegram» ОСОБА_7 ( ОСОБА_7 ) текстові повідомлення, які містять інформацію щодо розташування Збройних Сил України з можливістю їх ідентифікації на місцевості, а саме: на території АДРЕСА_2, наступного змісту: «Здоров . И так из трёпа вояк ( +- за пять дней ) можно сделать некоторые выводы : * Не давно созданную бригаду из отловленных перебросили под Херсон. Сводная из мобиков из Одесской области , с. Коблево и Шир Лана. Оснащение не ахти , в поисках дров по городу для обогрева… * С другой стороны 123 я бригада расселяется в Лупарево , вернее за ним по дачам. Эти более халённые, разодетые . Ищут генераторы , утеплитель , плёнку. Будет придано четыре внедорожника…», достовірно розуміючи, що інформація, яку містять це повідомлення, збирається для подальшої передачі державі (рф), що здійснює збройну агресію проти України.

У вищевказаному повідомленні ОСОБА_4 , 11.12.2024 у період з 09 год. 00 хв. по 10 год. 00 хв., під час особистого листування з представником держави-агресора РФ - ОСОБА_7 , зареєстрованим в месенджері «Telegram» за обліковим записом ОСОБА_7 , здійснив поширення інформації про розташування Збройних Сил України, а саме: військовослужбовців, що входять у підпорядкування ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОУВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », зокрема військовослужбовці НОМЕР_5 окремої бригади територіальної оборони ( НОМЕР_6 , в/год НОМЕР_7 ), які беруть участь у здійсненні заходів із відсічі та стримування збройної агресії рф стосовно України, за адресою: АДРЕСА_3.

За цим, 18.12.2024 у період з 07 год. 01 хв. по 07 год. 36 хв. ОСОБА_4 , перебуваючи за місцем своєї роботи, за адресою: АДРЕСА_1 ,усвідомлюючи настання тяжких наслідків, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на надання представнику держави-агресора РФ - ОСОБА_7 допомоги у проведенні підривної діяльності проти України, будучи достовірно обізнаним, що останній здійснює збір та накопичення інформації щодо розташування підрозділів Збройних Сил України, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки у вигляді завдання шкоди обороноздатності України, тобто діючи умисно, використовуючи вищевказаний належний йому мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_3 , у програмі для миттєвого обміну повідомленнями через мережу Інтернет (месенджері) «Telegram», в якому він вже був зареєстрований з обліковим записом ідентифікатор користувача « НОМЕР_4 », під ім'ям « . », за допомогою власного мобільного телефону марки «ZTE Blade A71» модель «ZTE A7030», IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 з власної ініціативи надіслав користувачу месенджера «Telegram» ОСОБА_7 ( ОСОБА_7 ) текстові повідомлення, які містять інформацію щодо розташування Збройних Сил України з можливістю їх ідентифікації на місцевості, а саме рух колони транспорту, за адресою: АДРЕСА_1 , наступного змісту: «6:45 колона из шести бронемашин ( козаки и поменьше ) плюс две фу.. прошла с ХШ в сторону Баштанского. Хз , скорее дальше Скорее Чернобаевка . Там единственный нормальный укреп и логистический центр. Просто так думаю . Его или сейчас разносить…», достовірно розуміючи, що інформація, яку містять це повідомлення, збирається для подальшої передачі державі (рф), що здійснює збройну агресію проти України.

У вищевказаному повідомленні ОСОБА_4 , 18.12.2024 у період з 07 год. 01 хв. по 07 год. 36 хв., під час особистого листування з представником держави-агресора РФ - ОСОБА_7 , зареєстрованим в месенджері «Telegram» за обліковим записом ОСОБА_7 , здійснив поширення інформації про розташування Збройних Сил України, а саме: військовослужбовців, що входять у підпорядкування ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОУВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », які беруть участь у здійсненні заходів із відсічі та стримування збройної агресії рф стосовно України, за адресою: АДРЕСА_1 .

27.02.2025 р. ОСОБА_4 затримано в порядку ст.208, 615 КПК України та цього ж дня йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 111 КК України.

28.02.2025 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 24.04.2025 р. включно.

23.04.2025 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва строк досудового у кримінальному провадженні № 22025150000000061 від 04.03.2025 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, продовжено до чотирьох місяців, до 27.06.2025 року включно.

Посилаючись на те, що в ході досудового розслідування необхідно здійснити низку додаткових слідчих та процесуальних дій, а саме: провести тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ПрАТ « ВФ Україна », зокрема щодо відомостей про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, відносно особи ОСОБА_4 ;провести огляд отриманих відомостей в ПрАТ « ВФ Україна » про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, відносно особи ОСОБА_4 ;провести огляди співставлення місця перебування особи ОСОБА_4 в ПрАТ « ВФ Україна » про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання та його місця перебування відносно протоколу про проведення негласної слідчої розшукової дії - результати візуального спостереження за особою від 13.01.2025, згідно якого зафіксовано, перебування ОСОБА_4 18.12.2024 у період часу з 06:17 по 06:42; на підставі отриманих доказів та встановлених фактичних обставин підготувати та повідомити ОСОБА_4 про зміну раніше повідомленої підозри; виконати інші слідчі та процесуальні дії; виконати вимоги ст. 290, 291, 293 КПК України з підозрюваним і його захисником та надати їм достатньо часу для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, який в межах строку досудового розслідування скерувати до суду, проте строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025150000000061 спливає 27.06.2025 року, але для проведення вище перелічених процесуальних дій потрібен додатковий час - два місяці, слідчий просить про продовження строку досудового розслідування до 6 місяців.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримала, просила про його задоволення, пославшись на обставини у ньому викладені.

Підозрюваний та захисник у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання.

Вивчивши доводи клопотання та додані до нього письмові матеріали, думку сторін кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного.

Зміст вказаного клопотання відповідає вимогам ч.2 ст. 295-1 КПК України.

Слідчим відділом ІНФОРМАЦІЯ_9 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.03.2025 за № 22025150000000061, в якому 27.02.2025 повідомлено про підозру ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.

27.02.2025 р. ОСОБА_4 затримано в порядку ст.208, 615 КПК України та цього ж дня йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 111 КК України.

28.02.2025 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 24.04.2025 р. включно.

23.04.2025 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва строк досудового у кримінальному провадженні № 22025150000000061 від 04.03.2025 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, продовжено до чотирьох місяців, до 27.06.2025 року включно.

Згідно з ч. 3 ст. 294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу, в тому числі до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.

Досліджені в судовому засіданні матеріали, додані до клопотання, свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка і стала підставою для повідомлення про підозру ОСОБА_4 та вказаний підозрюваний причетний до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення.

На даний час слідчим не проведено усі необхідні процесуальні дії для отримання доказів, які в подальшому можуть бути використаними під час судового розгляду кримінального провадження. Як встановлено в судовому засіданні, ці дії не могли бути проведеними раніше з об'єктивних причин, у зв'язку із особливою складністю кримінального провадження, зареєстрованого за фактом вчинення особливо тяжкого кримінального правопорушення, складністю та тривалістю проведення експертних досліджень, великим обсягом та специфікою процесуальних дій, необхідних для забезпечення належної якості досудового розслідування.

Слідчим у судовому засіданні доведено необхідність у кримінальному провадженні провести тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ПрАТ « ВФ Україна », зокрема щодо відомостей про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, відносно особи ОСОБА_4 ; провести огляд отриманих відомостей в ПрАТ « ВФ Україна » про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, відносно особи ОСОБА_4 ; провести огляди співставлення місця перебування особи ОСОБА_4 ПрАТ « ВФ Україна » про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання та його місця перебування відносно протоколу про проведення негласної слідчої розшукової дії - результати візуального спостереження за особою від 13.01.2025, згідно якого зафіксовано, перебування ОСОБА_4 18.12.2024 у період часу з 06:17 по 06:42; на підставі отриманих доказів та встановлених фактичних обставин підготувати та повідомити ОСОБА_4 про зміну раніше повідомленої підозри; виконати інші слідчі та процесуальні дії; виконати вимоги ст. 290, 291, 293 КПК України з підозрюваним і його захисником та надати їм достатньо часу для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, який в межах строку досудового розслідування скерувати до суду.

Закінчення досудового розслідування у межах строків, визначених п. 2 абз. 3 ч. 1 ст. 219 КПК України , не є можливим у зв'язку із необхідністю отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, враховуючи, що безпосереднє отримання висновку судової експертизи, не залежать від органу досудового розслідування з огляду на специфіку цієї процесуальної дії, але є необхідним для забезпечення належної якості досудового розслідування.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про продовження строку досудового розслідування є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Виходячи зі змісту тих дій, про необхідність проведення яких стверджується, слідчий суддя приходить до висновку, що наведені у клопотанні слідчі дії дійсно мають бути проведені в строк, вказаний у клопотанні слідчим, у зв'язку із чим строк досудового розслідування має бути продовжений до шести місяців.

Керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового у кримінальному провадженні № 22025150000000061 від 04.03.2025 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, до шести місяців, до 27.08.2025 року включно.

Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1