Справа № 279/2895/25
провадження № 3/279/803/24
19 червня 2025 року місто Коростень
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Пацко О.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Коростенського РУП Головного управління Національної поліції в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 від 06.07.2018, РНОКПП НОМЕР_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що 01.05.2005 року біля 23:00 год. за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 , повторно протягом року ухилилася від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню сво][ 5-ти неповнолітніх дітей, а саме мати зловживає спиртними напоями, безвідповідально ставиться до відвідування дітьми навчальних закладів, не контролює їх дозвілля. Вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.184 КУпАП.
В судове засіданні ОСОБА_1 не з'явилася , про причини неявки суд не повідомила. На підставі ст. 268, 277-2 КУпАП, суд, вважає за можливе провести розгляд справи у відсутність особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується адміністративним протоколом серії ВАВ№042155 від 02.05.2025 року, доданими до нього матеріалами.
Судом встановлено, що всупереч загальноприйнятим нормам моралі, батьківського обов'язку, а також в порушенняст. 150 Сімейного кодексу України, ст. ст.8,12 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 18 «Конвенції про права дитини», ОСОБА_1 не виконувала покладені на неї обов'язки по догляду за дітьми.
Але, при цьому, на переконання суду, держава має створити умови, за яких її громадяни мають змінити своє ставлення щодо себе, щодо дітей, оскільки саме таке завдання стоїть перед кожним окремо та перед державою загалом, яка має керуватися, в першу чергу, якнайкращими інтересами дітей.
Таким чином, накладення на особу будь-якого стягнення не є самоціллю суду, головне це проведення превентивних заходів, що змусять особу змінити свою поведінку, змусять задуматися щодо вчиненого та наслідків цього.
Враховуючи те, що санкція статті передбачає стягнення у виді штрафу, який є досить великим, ОСОБА_1 має на утриманні 5-х неповнолітніх дітей, суд не вважає за необхідне накладати стягнення у виді штрафу, а вважає більш доречним у цій ситуації, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, надавши їй ще один шанс на виправлення.
Згідно зіст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
У відповідності до ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження, справа про адміністративне правопорушення закривається.
Враховуючи викладене та керуючись ст.22, ч.1 ст.184, 283-285 КУпАП,
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 КУпАП за малозначністю, обмежившись усним зауваженням, а провадження по справі закрити.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги (подання прокурора) і може бути звернута до виконання протягом трьох місяців .
Суддя О.О.Пацко