19 червня 2025 р.Справа № 440/14238/23
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Спаскіна О.А.,
Суддів: Любчич Л.В. , Жигилія С.П. ,
розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2024 у справі № 440/14238/23
за позовом ОСОБА_1
до Офісу Президента України в особі Комісії при Президенті України з питань громадянства, третя особа: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
про визнання дій протиправними та незаконними, зобов'язання вчинити певні дії,
У провадженні Другого апеляційного адміністративного суду знаходилася справа № 440/14238/23 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 по справі № 440/14238/23 за позовом ОСОБА_1 до Офісу Президента України в особі Комісії при Президенті України з питань громадянства, третя особа: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини про визнання дій протиправними та незаконними, зобов'язання вчинити певні дії.
До Другого апеляційного адміністративного суду від позивача надійшла заява про виправлення описки в постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2024 у справі № 440/14238/23.
На запит суду від 28.05.2025 на адресу Другого апеляційного адміністративного суду направлено матеріали справи № 440/14238/23 для розгляду зазначеної заяви.
28.05.2025 від ОСОБА_1 надійшла заява про залишення заяви про виправлення описки у судовому рішенні без розгляду.
Суддя Спаскін О.А. з 04.06.2025 по 10.06.2025 перебував у щорічній основній відпустці.
Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що заява позивача про залишення без розгляду заяви про виправлення описки підлягає до задоволення, з таких підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 253 КАС України, заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів з дня її надходження.
Кодекс адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) не містить окремої норми, яка врегульовує порядок вирішення питання про залишення без розгляду заяви про виправлення описки.
Як встановлено ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки КАС України не врегульовано питання щодо залишення без розгляду заяви про виправлення описки, тому судом до поданої заяви застосовано аналогію процесуального закону, а саме положення статті 240 КАС України.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Враховуючи те, що заявником подано заяву про залишення без розгляду заяви про виправлення описки в постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2024, суд дійшов висновку, що заяву позивача необхідно задовольнити та заяву про виправлення описки в постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2024 залишити без розгляду.
Керуючись статтями 240, 248, 254 КАС України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2024 у справі № 440/14238/23 за позовом ОСОБА_1 до Офісу Президента України в особі Комісії при Президенті України з питань громадянства, третя особа: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини про визнання дій протиправними та незаконними, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий суддя Спаскін О.А.
Судді Любчич Л.В. Жигилій С.П.