Справа № 500/2124/25
19 червня 2025 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Юзьківа М.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Чортківської районної військової адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
Описова частина
Короткий виклад позиції позивача та заперечень відповідача
ОСОБА_1 (далі - позивачка), в інтересах якої діє адвоката Заплітна Ірина Анатоліївна, звернулась до суду, в інтересах малолітнього ОСОБА_2 , із позовом до Управління соціального захисту населення Чортківської районної військової адміністрації (далі - відповідач), у якому просила ухвалити рішення, яким:
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Чортківської районної військової адміністрації щодо припинення виплати з 01 лютого 2025 року малолітньому ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 допомоги як внутрішньо переміщеній особі, що передбачена Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 332 та нарахування переплати з 01 серпня 2024 року по 31 січня 2025 року;
- зобов'язати Управління соціального захисту населення Чортківської районної військової адміністрації поновити виплату з 01 лютого 2025 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі, що передбачена Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 332.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачка разом з малолітньою дитиною є внутрішньо переміщені особи, яким було призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. Вказаний вид допомоги позивачка отримувала на себе та на свою малолітню дитину з 01.08.2024 у загальному розмірі 5000,00 грн. Однак, з 01.02.2025 виплату допомоги на проживання позивачці та її малолітньому сину припинено та нараховано переплату у розмірі 30 000,00 грн за період з 01.08.2024 по 31.01.2025 на підставі підпункту 1 пункту 7-1 Порядку надання допомоги внутрішньо переміщеній особі, відповідно до якого із 01.12.2023 допомога не призначається/не виплачується на сім'ю, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом трьох місяців перед зверненням або під час її отримання особою з числа членів сім'ї придбано транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менш як п'ять років (крім мопеда або причепа), що й слугувало підставою для звернення позивача до суду із цим позовом.
Відповідач у встановлений судом строк подав відзив на позовну заяву, у якому позовні вимоги не визнав та просив відмовити у їх задоволенні. В обґрунтування заперечень вказав, що ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, в складі сім'ї якої є син - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та чоловік - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Водночас, ОСОБА_1 перебувала на обліку як внутрішньо переміщена особа з 25.06.2024 по 04.04.2025, ОСОБА_2 перебував на обліку як внутрішньо переміщена особа з 15.08.2024 по 04.04.2025, ОСОБА_3 не перебував на обліку як внутрішньо переміщена особа. В серпні 2024 року ОСОБА_1 вперше звернулася із заявою щодо призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, яку отримувала з серпня 2024 року по січень 2025 року. У вищезгаданій заяві ОСОБА_1 просила призначити допомогу на проживання та зазначає, що поінформована про те, що допомога не призначається у разі відповідності критеріям, встановленим пунктами 7 і 8 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, За результатами верифікації Мінфіну, здійсненої 15.01.2025, виявлено невідповідності інформації, на підставі якої проведено виплату допомоги. Згідно з отриманою рекомендацією для опрацювання результатів верифікації ОСОБА_3 02.08.2024 придбав транспортний засіб 2023 року виробництва, марка "BMW". Відповідно до підпункту 1 пункту 7-1 Порядку надання допомоги із 01.12.2023 допомога не призначається/не виплачується на сім'ю, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом трьох місяців перед зверненням або під час її отримання особою з числа членів сім'ї придбано транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менш як п'ять років (крім мопеда або причепа). На підставі чого, виплату допомоги ОСОБА_1 припинено з 01.02.2025 та нараховано переплату за період з 01.08.2024 по 31.01.2025 в сумі 30000,00 грн. Керуючись Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим Постановою КМУ № 332, управлінням надіслано повідомлення № 39 від 06.02.2025 про припинення допомоги з 01.02.2025 та нарахування переплати (арк. справи 13 - 50).
Рух справи у суді
Ухвалою суду від 17.04.2025 відкрито провадження у справі та вирішено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників адміністративної справи.
Відповідно до статей 162-164 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
Копію ухвали суду від 17.04.2025 про відкриття спрощеного провадження отримано відповідачем 17.04.2025, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа в системі "Електронний суд", яка міститься в матеріалах справи.
Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.
Інших заяв, в тому числі по суті справи, на адресу суду не надходило.
З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи, викладені у позовній заяві, суд встановив такі обставини.
ОСОБА_1 разом з малолітньою дитиною ОСОБА_2 , у 2024 році перемістилися до м. Копичинці, Чортківського району Тернопільської області з села Таврійське Запорізького району Запорізької області внаслідок повномаштабного вторгнення військ рф на територію України та були взяті на облік як внутрішньо переміщені особи в Управлінні соціального захисту населення Чортківської районної військової адміністрації (далі відповідач), що підтверджується довідками про взяття на облік як внутрішньо переміщені особи позивачки від 25.06.2024 №6104-7002061318 та її малолітньої дитини ОСОБА_2 від 15.08.2024 №6104-5003401526 (арк. справи 6 зворот).
За призначенням допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам позивачка звернулася 15.08.2024, у якій зазначила, що поінформована про те, що допомога не призначається у разі відповідності критеріям, встановленим пунктами 7 і 8 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Таку допомогу було призначено їй та малолітній дитині з 01.08.2024 розмірі 5000,00 грн
З 01.02.2025 виплату допомоги на проживання позивачці та її малолітньому сину припинено та нараховано переплату у розмірі 30 000,00 грн за період з 01.08.2024 по 31.01.2025.
Листом Управління соціального захисту населення Чортківської районної військової адміністрації від 06.02.2025 № 39 позивачку було повідомлено, що відповідно до підпункту 1 пункту 7-1 Порядку надання допомоги внутрішньо переміщеній особі із 01.12.2023 допомога не призначається/не виплачується на сім'ю, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом трьох місяців перед зверненням або під час її отримання особою з числа членів сім'ї придбано транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менш як п'ять років (крім мопеда або причепа), а згідно з даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС ОСОБА_3 придбав транспортний засіб (первинна реєстрація 02.08.2024) (арк. справи 7).
Позивачка вважає, що дії відповідача щодо припинення виплати допомоги на проживання її малолітньої дитини, а також нарахування переплати є протиправними, а тому звернулась до суду з цим позовом.
Мотивувальна частина
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з таких міркувань.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, в цій справі суд має надати оцінку на предмет правомірності таких дій відповідача, оцінивши їх через призму верховенства права та критеріїв законності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, які наведені в частині 2 статті 2 КАС України.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вказана норма Основного Закону означає, що діяльність суб'єктів владних повноважень здійснюється у відповідності до спеціально-дозвільного типу правового регулювання, яке побудовано на основі принципу заборонено все, крім дозволеного законом; дозволено лише те, що прямо передбачено законом.
Застосування такого принципу суттєво обмежує цих суб'єктів у виборі варіантів чи моделі своєї поведінки, а також забезпечує використання ними владних повноважень виключно в межах закону і тим самим істотно обмежує можливі зловживання з боку держави та її органів.
Вчинення ж державним органом чи його посадовою особою дій у межах компетенції, але непередбаченим способом, у непередбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій (бездіяльності) та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 62/2022 "Про введення воєнного стану в України" у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 год 30 хв 24.02.2022 строком на 30 діб (затверджено Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX), який наразі триває.
Статтею 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб від 20.10.2014 № 1706-VII (далі - Закон № 1706-VII) визначено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно з статтею 4 Закону № 1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
20.03.2022 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 332 "Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам" (далі - Порядок № 332), якою затверджений Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Із змісту пункту 2, пункту 3 Порядку № 332 передбачено, що допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території російською федерацією території України, а також території адміністративно-територіальних одиниць, де проводяться бойові дії та що визначені в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми "є Підтримка", затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 204.
Починаючи з травня 2022 допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20 травня 2022 заявку на відшкодування відповідних витрат, зокрема засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал дія), або за умови подання документального підтвердження від органів документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
Інформація про території, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані російською федерацією, є складовою частиною переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі - перелік).
01.08.2023 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб" від 11.07.2023 № 709 (далі - Постанова № 709), пунктом 1 якої установлено, що з 01.08.2023 виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - допомога), які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (далі - перелік територій), щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, а також особам, у яких внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, зруйноване або непридатне для проживання житлове приміщення та яким допомогу було призначено відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 "Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам" продовжується автоматично на один шестимісячний період.
Положеннями підпункту 1 пункту 7-1 Порядку № 332 визначено, що із 01.12.2023 допомога не призначається/не виплачується на сім'ю, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом трьох місяців перед зверненням або під час її отримання, зокрема, особою з числа членів сім'ї придбано транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менш як п'ять років (крім мопеда або причепа).
При цьому не враховуються мотоцикли, вартість яких на дату набуття права власності не перевищує тринадцяти розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, з якого призначається допомога; самостійно зібрані транспортні засоби; транспортні засоби, придбані особою з інвалідністю I та II групи; одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення/одержані через благодійні організації, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля; транспортні засоби, які перебувають у розшуку у зв'язку з незаконним заволодінням або фізично знищені, що підтверджується відповідними документами, а також транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, багатодітними сім'ями та сім'ями з дітьми з інвалідністю, сім'ями з особами з інвалідністю I та II групи, які досягли 80-річного віку.
Так, відповідно до пункту 22 Порядку № 332 (в редакції Постанови № 709) з метою встановлення права на призначення/продовження виплати допомоги уповноваженій особі/отримувачу Мінсоцполітики передає Мінфіну відповідну інформацію для здійснення верифікації відповідно до Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат".
Верифікація здійснюється шляхом перевірки інформації, наданої уповноваженою особою, з урахуванням даних, що обробляються стосовно них в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу, на відповідність вимогам, визначеним у цьому Порядку.
За результатами верифікації Мінфіну інформації щодо осіб Мінфіном передаються рекомендації Мінсоцполітики для подальшого завантаження до електронних систем Мінсоцполітики.
Якщо на інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу Мінфіну відсутні відомості щодо осіб, які звертаються за призначенням допомоги, перевірка проводиться автоматично в Єдиній системі на підставі даних, отриманих шляхом автоматизованого доступу/обміну електронними даними між Єдиною системою та системою електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, передбаченому законодавством, зокрема з:
- Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - про зареєстрованих фізичних осіб - підприємців;
- реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування - відомості про трудову діяльність;
- Державного реєстру актів цивільного стану громадян - про смерть особи;
- Реєстру пошкодженого та знищеного майна - інформація про житло, зруйноване або непридатне для проживання, а також його відновлення.
Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється з використанням засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" з дотриманням Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта» електронна інформаційна взаємодія суб'єктів електронної взаємодії може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Судом встановлено, що за результатами верифікації Мінфіну, здійсненої 15.01.2025, виявлено невідповідності інформації, на підставі якої проведено виплату допомоги. Згідно з отриманою рекомендацією для опрацювання результатів верифікації ОСОБА_3 02.08.2024 придбав транспортний засіб 2023 року виробництва, марка "BMW".
Факт придбання ОСОБА_3 02.08.2024 транспортного засобу 2023 року виробництва, марка "BMW" позивачка не заперечує.
Із правового аналізу положень Порядку № 332 (в редакції Постанови № 709) встановлено, що допомога не призначається/не виплачується на сім'ю, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом трьох місяців перед зверненням або під час її отримання особою з числа членів сім'ї придбано транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менш як п'ять років (крім мопеда або причепа).
При цьому, виключення що зазначенні у абзаці 2 підпункту 1 пункту 7-1 Порядку № 332 (в редакції Постанови № 709) на спірні правовідносини не поширюються.
Суд зазначає, що єдиними нормативно-правовими актами, якими регулюються питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, зокрема, щодо порядку надання такої допомоги є Порядок № 332 та Постанова № 709.
Жодними іншими нормативно-правовими-актами, у тому числі Конституцією та/або законами України, які мають вищу юридичну силу по відношенню до актів Кабінету Міністрів України, вказані питання не регулюються, а тому, відповідно, у суду відсутні підстави для аналізу положень вищезазначених нормативно-правових актів в частині регулювання питань виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, на їх відповідність іншим нормативно-правовим актам, що мають вищу юридичну силу.
Відповідно до пункту 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 13.06.2007 № 8 "Про незалежність судової влади" суди повинні дотримуватися встановлених процесуальними законами правил підсудності та підвідомчості спорів, враховувати, що тільки права, свободи та законні інтереси учасників правовідносин, які виникають із визначених законом підстав та інших юридичних фактів, підлягають судовому захисту в передбачений законом та/або договором спосіб.
Не допускається постановляння рішень, що передбачають: неправомірне обмеження прав, свобод та законних інтересів інших осіб, у тому числі обмеження публічної компетенції державних органів, їх посадових чи службових осіб; задоволення вимог осіб, які не є суб'єктами відповідних правовідносин.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що Управлінням соціального захисту населення Чортківської районної військової адміністрації не порушувало прав ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та діяло на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством.
Висновки за результатами розгляду справи
Відповідно до частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з частиною першою та частиною другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Оцінюючи в сукупності обставини справи та враховуючи вищенаведені положення законодавства, суд приходить до переконання, що у спірних правовідносинах відповідачем не порушено прав позивача, протилежного судовим розглядом не встановлено, а позивачем не доведено. Відтак, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.
Судові витрати
Згідно частини першої статті 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі. Статтею 139 КАС України визначені правила розподілу судових витрат.
Оскільки у цій справі судом відмолено у задоволенні позову повністю, ним не присуджується та не стягується судові витрати на користь будь-якої із сторін.
На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 9, 14, 72, 73, 77, 90, 241, 250, 257 КАС України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 , в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Чортківської районної військової адміністрації - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 19 червня 2025 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 );
- ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 );
відповідач:
- Управління соціального захисту населення Чортківської районної військової адміністрації (місцезнаходження: вул. Шевченка, 34, м. Чортків, Чортківський р-н, Тернопільська обл., 48501, код ЄДРПОУ: 03195613).
Головуючий суддя Юзьків М.І.