Ухвала від 19.06.2025 по справі 440/8365/25

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

19 червня 2025 рокум. ПолтаваСправа № 440/8365/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Костенко Г.В., ознайомившись з матеріалами позову ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду із позовом про визнання дій інжекторів поліції неправомірними в частині винесення постанови за ч.2 ст.126 КУпАП, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн за керування ТЗ без документів.

Відповідно до п.4 ч.1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Під час відкриття провадження судом виявлено, що справа не підсудна Полтавському окружному адміністративному суду.

Так, підсудність - це визначена за передбаченими КАС України критеріями (територіальності, предметності та інстанційності) компетенція конкретного суду на розгляд справ, що відносяться до його юрисдикції (підвідомчі йому).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Правила територіальної юрисдикції справ визначає ст. 25 КАС України, яка поряд з правилами предметної та інстанційної юрисдикції складає алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення адміністративної справи.

При цьому, статтею 286 КАС України передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Разом з тим, згідно з ч.2 ст.20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Судом встановлено, що позивачем оскаржується дії інспекторів поліції, а також постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн за ч.2 ст.126 КУпАП.

У вказаній постанові зазначено, що вона може бути оскаржена в порядку, визначеному ст.289 КУпАП.

За правилами статті 288 КУпАП постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Отже, ця позовна заява не підсудна Полтавському окружному адміністративному суду.

Частина 1 ст.25 КАС України визначає правила альтернативної територіальної підсудності для вказаної категорії спорів.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного демографічного реєстру (відповідь №1495036 від 19.06.2025) місцем реєстрації ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є АДРЕСА_1 .

Таким чином, місцевим загальним судом, до предметної компетенції якого віднесено вирішення даного спору як адміністративного суду за місцем проживання позивача є Дарницький районний суд м. Києва.

Згідно з п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 6 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

За наведених обставин, виходячи з необхідності дотримання вимог щодо територіальної юрисдикції (підсудності) розгляду справи з урахуванням приписів ст.288 КАС України суд приходить до висновку про необхідність передачі цієї адміністративної справи до Дарницького районного суду м. Києва.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Керуючись ст. ст. 25, 29, 243, 248, 256, 293 КАС України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Передати адміністративну справу №440/8365/25 за позовом ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та скасування постанови до Дарницького районного суду м. Києва.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Г.В. Костенко