справа №813/2455/18
з питань визнання виконавчого листа таким,
що не підлягає виконанню
19 червня 2025 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Брильовського Р.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Жовківської міської ради Львівського району Львівської області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом керівника Червоноградської місцевої прокуратури до Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області в особі Виконавчого комітету Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
У провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом керівника Червоноградської місцевої прокуратури до Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області в особі Виконавчого комітету Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 9 липня 2018 року у справі №813/2455/18 визнано протиправною бездіяльність Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області в особі виконавчого комітету Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області (80342, Львівська область, Жовківський район, с. Туринка, вул. Б. Хмельницького, 49, код ЄДРПОУ 04371868) щодо невиконання вимог чинного законодавства України щодо виготовлення облікової документації на кожен із об'єктів культурної спадщини місцевого значення, що знаходяться на території Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, зокрема: Братську могилу радянських воїнів в с. Туринка (пам.,1972,бетон) - пам'ятка історії місцевого значення липень 1944 (ох. № 1541), затверджений рішенням Львівського облвиконкому від 05.05.1972 № 183; Церкву Різдва Пресвятої Богородиці в с. Руда (дер.)- пам'ятка архітектури місцевого значення 1769 (ох.№ 2277-м), затверджений рішенням Львівської обласної ради народних депутатів від 13.12.1991 № 671 та подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня - Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації про занесення таких до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та зобов'язано Туринківську сільську раду Жовківського району Львівської області в особі виконавчого комітету Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області (80342, Львівська область, Жовківський район, с. Туринка, вул. Б. Хмельницького, 49, код ЄДРПОУ 04371868) виготовити облікову документацію на кожен із об'єктів культурної спадщини місцевого значення, що знаходяться на території Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, зокрема: Братську могилу радянських воїнів в с. Туринка (пам.,1972,бетон) - пам'ятка історії місцевого значення липень 1944 (ох.№ 1541), затверджений рішенням Львівського облвиконкому від 05.05.1972 № 183; Церкву Різдва Пресвятої Богородиці в с.Руда (дер.)- пам'ятка архітектури місцевого значення 1769 (ох. № 2277-м), затверджений рішенням Львівської обласної ради народних депутатів від 13.12.1991 № 671 та подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня - Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації про занесення таких до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
13 серпня 2018 року видано виконавчий лист про зобов'язання Туринківську сільську раду Жовківського району Львівської області в особі виконавчого комітету Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області (80342, Львівська область, Жовківський район, с. Туринка, вул. Б. Хмельницького, 49, код ЄДРПОУ 04371868) виготовити облікову документацію на кожен із об'єктів культурної спадщини місцевого значення, що знаходяться на території Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, зокрема: Братську могилу радянських воїнів в с. Туринка (пам.,1972,бетон) - пам'ятка історії місцевого значення липень 1944 (ох.№ 1541), затверджений рішенням Львівського облвиконкому від 05.05.1972 № 183; Церкву Різдва Пресвятої Богородиці в с.Руда (дер.)- пам'ятка архітектури місцевого значення 1769 (ох. № 2277-м), затверджений рішенням Львівської обласної ради народних депутатів від 13.12.1991 № 671 та подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня - Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації про занесення таких до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
Від Жовківської міської ради Львівського району Львівської області надійшла заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, в якій просить суд визнати виконавчий лист № 813/2455/18, виданий Львівським окружним адміністративним судом таким, що не підлягає виконанню. Заява вмотивована тим, що 31.12.2024 до Жовківської міської ради надійшов лист Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації (вх № 03-06\6031) в якому зазначено, що Церква Різдва Пресвятої Богородиці 1769р. (дер.) в с. Руда (дер) - пам'ятка архітектури місцевого значення затверджена рішенням Львівської обласної ради народних депутатів від 13.12.1991 № 671 знаходиться в с. Лавриків Добросинсько-Магерівської сільської ради (стара назва села Руда-Лісна). Таким чином, вказана пам'ятка не знаходиться на території Жовківської міської територіальної громади, Жовківська міська рада не може виконати рішення суду у цій частині
Заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню розглядається в порядку письмового провадження.
Перевіривши правову та фактичну обґрунтованість мотивів заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, суд зазначає наступне.
Вважаючи виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню, відповідач звернувся до суду з цією заявою.
Відповідно до приписів ч.1, 2 ст.374 Кодексу адміністративного судочинства суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.
Так, Верховний Суд у постанові від 05.11.2020 (справа №752/2391/17 (2а-14/09)), з урахуванням узагальнення судової практики Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про практику розгляду судами процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах" від 25.09.2015, дійшов висновку, що наведені в статті 374 КАС України підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, можна поділити на дві групи: матеріально-правові і процесуально-правові.
До матеріальних підстав відносяться випадки відсутності обов'язку боржника через його припинення, добровільне виконання боржником поза межами виконавчого провадження чи іншою особою.
Процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа, зокрема:
- видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню);
- коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню;
- видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі виконавчого листа;
- помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване;
- видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі віднайдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката;
- пред'явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред'явлення цього листа до виконання.
Під іншими причинами слід розуміти випадки, коли в апеляційному чи касаційному порядку або ж у зв'язку з нововиявленими обставинами скасовано чи змінено рішення суду, а виконавчий лист ще не виконаний.
Щодо твердження відповідача, що в листі Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації зазначено, що Церква Різдва Пресвятої Богородиці 1769р. (дер.) в с. Руда (дер) знаходиться в с. Лавриків Добросинсько-Магерівської сільської ради (стара назва села Руда-Лісна). Та, що пам'ятка не знаходиться на території Жовківської міської територіальної громади, Жовківська міська рада не може виконати рішення суду у цій частині, суд зазначає наступне.
В листі від 16.05.18 №16-1255 Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації (який наявний у матеріалах адміністративної справи №813/2455/18) заначено, що на території Туринківської сільської ради Жовківського району знаходиться об'єкт - пам'ятки культурної спадщини, а саме Церква Різдва Пресвятої Богородиці в с. Руда (дер.) - пам'ятка архітектури місцевого значення 1769 р. (ох. № 2277-м), затверджений рішенням Львівської обласної ради народних депутатів від 13.12.1991 №671.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2021 року у справі №813/2455/18 замінено сторону виконавчого провадження у ВП № 57513534, а саме боржника з Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області (80342, Львівська область, Жовківський район, с. Туринка, вул. Б. Хмельницького, 49, код ЄДРПОУ 04371868), в особі виконавчого комітету Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області на Жовківську міську раду Львівського району Львівської області(80300,м.Жовква, пл.Вічева, 1, код ЄДРПОУ - 04056248), в особі виконавчого комітету Жовківської міської ради.
Також, слід зазначити, що в заяві про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню та в матеріалах справи відсутній лист Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації (вх № 03-06\6031) на який посилається заявник.
Окрім цього, Жовківська міська рада Львівського району Львівської області жодних доказів, що Церква Різдва Пресвятої Богородиці 1769р. (дер.) в с. Руда (дер) знаходиться в с. Лавриків Добросинсько-Магерівської сільської ради (стара назва села Руда-Лісна) не надала.
Отже, суд відхиляє вищезазначені твердження Жовківської міської ради Львівського району Львівської області.
Заявник не надав доказів виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 9 липня 2018 року у справі №813/2455/18 ним або іншою особою.
У зв'язку з викладеним, суд вважає, що у задоволенні заяви представника відповідача про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, необхідно відмовити повністю.
Керуючись ст. ст. 248, 250, 256, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив :
у задоволенні заяви Жовківської міської ради Львівського району Львівської області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом керівника Червоноградської місцевої прокуратури до Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області в особі Виконавчого комітету Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Суддя Р.М. Брильовський