Рішення від 19.06.2025 по справі 260/2303/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2025 року м. Ужгород№ 260/2303/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Рейті С.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпати» про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Закарпатській області (далі - позивач, ГУ ДПС у Закарпатській області) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпати» (далі - відповідач, ТОВ «Карпати») про стягнення податкового боргу у сумі 34298,83 грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкового боргу в загальному розмірі 34298,83 грн., в тому числі, з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 16553,30 грн., з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юр. особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у розмірі 2524,72 грн., по земельному податку з юридичних осіб у розмірі 6021,12 грн., з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 4827,46 грн., з податку на прибуток підприємств у розмірі 340,00 грн., по рентній платі за користування надрами видобування корисних копалин загальнодержавного значення у розмірі 4293,13 грн., по рентній платі за спец використання води» у розмірі 379,93 грн., надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти у розмірі 366,79 грн., який добровільно не було сплачено, в зв'язку з чим контролюючий орган просить стягнути заборгованість в судовому порядку.

Ухвалою судді від 02.04.2025 року відкрито провадження у даній адміністративній справі та справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслано відповідачу за адресою місцезнаходження: Закарпатська область, Рахівський район, смт. Великий Березний, вул. Будівельна, 19 та повернуто на адресу суду без вручення.

Частиною 4 ст. 124 КАС України визначено, що у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, зокрема, юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.

У відповідності до положень ч. 11 ст. 126 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи наведене, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження у адміністративній справі.

Відповідач у строк встановлений судом відзив на позов не подав, як і будь-які докази у спростування позовних вимог. Клопотань про продовження процесуального строку також до суду не надходило. Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України та ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі- ПК України), кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.

Як встановлено судом, ТОВ "Карпати" перебуває на обліку в ГУ ДПС в Закарпатській області як платник податків та зборів.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ "Карпати" в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за наслідками чого складено акт перевірки № 10283/07-16-04-08/13584913 від 29.07.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 16.09.2024 року за №№ 9354/07-16-04-08/13584913 (про застосування штрафних санкцій у розмірі 2364,44 грн.), №9352/07-16-04-08/13584913 (про застосування штрафних санкцій у розмірі 151,23 грн.), №9355/07-16-04-08/13584913 (про застосування штрафних санкцій у розмірі 09,05 грн.).

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже, несплачена сума грошового зобов'язання набула статусу податкового боргу.

Крім того, контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ "Карпати" в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб, за наслідками чого складено акт перевірки №9802/07-16-04-08/13584913 від 08.12.2023 року.

На підставі акту перевірки, контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 13.02.2024 року за №№ 894/07-16-04-08/13584913 (про застосування штрафних санкцій у розмірі 470,61 грн.), № 893/07-16-04-08/13584913 (про застосування штрафних санкцій у розмірі 4100,67 грн.), № 891/07-16-04-08/13584913 (про застосування штрафних санкцій у розмірі 1109,84 грн.).

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже, несплачена сума грошового зобов'язання набула статусу податкового боргу.

Також, контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ "Карпати" в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб, за наслідками чого складено акт перевірки №4898/07-16-04-08/13584913 від 15.04.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.01.2025 року № 406/07-16-04-03/13584913, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 340,00 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже, несплачена сума грошового зобов'язання набула статусу податкового боргу.

Також, контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ "Карпати" в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб, за наслідками чого складено акт перевірки № 9802/07-16-04-08/13584913 від 08.12.2023 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 13.02.2024 року за №№900/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 4333,01 грн., № 899/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 154,45 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ "Карпати" в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб, за наслідками чого складено акт перевірки №4898/07-16-04- 08/13584913 від 15.04.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №407/07-16-04-03/13584913 від 17.01.2025 року, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 340,00 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ "Карпати" в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб, за наслідками чого складено акт перевірки №4032/07-16-04- 08/13584913 від 03.04.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №3813/07-16-04-08/13584913 від 26.04.2024 року, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 340,00 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже, несплачена сума грошового зобов'язання набула статусу податкового боргу.

Також, контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, за наслідками чого складено акт перевірки №9802/07-16-04- 08/13584913 від 08.12.2023 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 13.02.2024 року за №№889/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 1247,00 грн., №886/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 1006,13 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, за наслідками чого складено акт перевірки №10283/07-16-04-08/13584913 від 29.07.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.09.2024 року №9357/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 1020,00 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, за наслідками чого складено акт перевірки №10196/07-16-04- 08/13584913 від 26.08.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 27.09.2024 року № 10101/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 1020,00 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже, несплачена сума грошового зобов'язання набула статусу податкового боргу.

Також, контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати», в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по рентній платі за спеціальне використання води, за наслідками чого складено акт перевірки № 4898/07-16-04-08/13584913 від 15.04.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.01.2025 року № 405/07-16-04-03/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 340,00 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати», в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по рентній платі за спеціальне використання води за наслідками чого складено акт перевірки №9802/07-16-04-08/13584913 від 08.12.2023 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 13.02.2024 року за №№881/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 11,98 грн., №880/07-16-04- 08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 27,95 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже, несплачена сума грошового зобов'язання набула статусу податкового боргу.

Також, контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по екологічному податку, за наслідками чого складено акт перевірки №9802/07-16-04- 08/13584913 від 08.12.2023 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 13.02.2024 року за №№883/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 8,93 грн., №884/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 17,86 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання по екологічному податку, за наслідками чого складено акт перевірки № 4898/07-16-04-08/13584913 від 15.04.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.01.2025 року №408/07-16-04-03/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 340,00 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже, несплачена сума грошового зобов'язання набула статусу податкового боргу.

Також, контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем дотримання граничних термінів сплати грошового зобов'язання з ПДВ, за наслідками чого складено акт перевірки №1222/04-01/711/13584913 від 30.03.2020 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 30.03.2020 року №0003085304, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 1331,07 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з ПДВ, за наслідками чого складено акт перевірки №9527/07-16-04-08/13584913 від 06.12.2023 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 13.02.2024 року №901/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 10170,05 грн., № 902/07-16- 04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 887,25 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з ПДВ, за наслідками чого складено акт перевірки №10196/07-16-04-08/13584913 від 26.07.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.09.2024 року №9356/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з ПДВ, за наслідками чого складено акт перевірки №4032/07-16-04-08/13584913 від 03.04.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.04.2024 року №3814/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 1020,00 грн.

Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку ТОВ «Карпати» в ході якої встановлено порушення відповідачем правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з ПДВ, за наслідками чого складено акт перевірки №10906/07-16-04-08/13584913 від 26.08.2024 року.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.09.2024 року №10100/07-16-04-08/13584913, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 1020,00 грн.

Відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст.54 ПК України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже, несплачена сума грошового зобов'язання набула статусу податкового боргу.

Згідно п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

В силу пп.14.1.153 п.14. ст.14 ПК України, податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до норм чинного законодавства України відповідачу було виставлено податкову вимогу від 22.11.2021 року № 0037177-1305-0711, яка повернута без вручення у зв'язку із закінченням терміну зберігання.

У відповідності до п.58.3 ст. 58 ПК України, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пп.20.1.19 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до пп.20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Щодо дотримання позивачем строку на звернення до суду з цим позовом суд зазначає, що, відповідно до п. 102.4. ст. 102 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу, крім випадків, передбачених абзацом третім пункту 59.1 статті 59 цього Кодексу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 року №533-IX, який набрав чинності 18.03.2020, до Податкового кодексу України внесено зміни. Зокрема, підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" доповнено пунктами 52-1-52-5.

Згідно з пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (із змінами, внесеними Законом України від 13.05.2020 року № 591-IX, що набрав чинності 29.05.2020 року) на період з 18.03.2020 по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупинений перебіг строків давності, передбачених статтею 102 Кодексу.

Проте дія пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідних положень» Податкового кодексу України зупинялася на період дії воєнного, надзвичайного стану відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 року №2120-IX (далі - Закон №2120-IX), який набрав чинності 17.03.2022 року.

Законом №2120-IX запроваджувалася альтернативна норма щодо зупинення перебігу строків - п. 102.9. ст. 102 Податкового кодексу України, згідно якої на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

В подальшому прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 року №2260-IX (далі - Закон №2260-IX), що набрав законної сили 27.05.2022 року та яким п. 102.9. ст. 102 Податкового кодексу України доповнено словами «крім випадків, передбачених цим Кодексом» та змінено редакцію пп. 69.9. п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, виклавши його наступним чином: для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім виключень, які не стосуються стягнення податкового боргу за рішенням суду.

Відповідно, з набранням 27.05.2022 року чинності Законом №2260-IX діяло загальне правило п. 102.9. ст. 102 Податкового кодексу України про зупинення перебігу строків згідно Податкового кодексу України, з якого могли передбачатися виключення, та пп. 69.9. п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, який фактично повторював загальне правило та визначав відповідні конкретні виключення з нього, які не стосувалися перебігу строку звернення до суду контролюючим органом з позовом про стягнення податкового боргу.

Проте, 01.08.2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 року №3219-IX (далі - Закон №3219-IX), яким п. 102.9. ст. 102 Податкового кодексу України виключено, а редакцію пп. 69.9. п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України викладено наступним чином:

Тимчасово, до 1 серпня 2023 року, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім виключень, які не стосуються стягнення податкового боргу за рішенням суду.

Отже, з 02.08.2023 року остаточно скасовано зупинення строків звернення до суду з цим позовом, яке було запроваджено в зв'язку з дією правового режиму воєнного стану.

При цьому згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 27.06.2023 року №651 відмінено з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Відповідно, в період з 18.03.2020 року (згідно Закону №533-IX від 17.03.2020 року та наступними змінами Закону №591-IX) по 16.03.2022 року строк звернення до суду з цим позовом було зупинено в зв'язку з дією карантину, згідно пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України

Закон №2120-IX з 17.03.2022 зупинив дію цих положень, які в подальшому 30.06.2023 року втратили юридичну силу в зв'язку з закінченням самого карантину, з цієї дати зупинення строку звернення до суду з цим позовом передбачалося п. 102.9. ст. 102 та пп. 69.9. п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Отже, з 17.03.2022 року до 01.08.2023 року зупинення перебігу строку для звернення з цим позовом передбачалося в зв'язку з дією правового режиму воєнного стану. Але з 01.08.2023 року набрав чинність Закон №3219-IX, який скасував п. 102.9. ст. 102 Податкового кодексу України, а пп. 69.9. п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України змінив, фактично визначивши 01.08.2023 року останнім днем зупинення строку, в зв'язку з чим з 02.08.2023 року перебіг строку відновився.

Узагальнено вищевикладене свідчить, що зупинення строку діяло з 18.03.2020 року по 01.08.2023 року.

В цій справі податковий борг виник та стягується щодо періоду, сумарна тривалість якого до зупинення перебігу строку звернення до суду та після такого зупинення є меншою, ніж 1095 днів. Відповідно, строк звернення з цим позовом не пропущено.

За вказаних обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами у справі є будь - які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, враховуючи принципи адміністративного судочинства та з огляду на положення ч. 2 ст. 77 КАС України, обов'язок доказування покладається в даному випадку на позивача, яким доведено та наявними в матеріалах справи доказами підтверджено податковий борг відповідача у сумі 34298,83 грн. та правомірність звернення до суду з зазначеним позовом, в зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (відзив проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.

Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 78, 243, 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Головного управління ДПС у Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, 52 код ЄДРПОУ ВП 44106694) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпати» (Закарпатська область, Рахівський район, смт. Великий Бичків, вул. Будівельна, буд. 19 код ЄДРПОУ 13584913) про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

2. Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпати» кошти у сумі 34298,83 грн. (тридцять чотири тисячі двісті дев'яносто вісім гривень вісімдесят три копійки) на погашення податкового боргу по платежам 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 16553,30 грн., 18010400 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юр. особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості» у розмірі 2524,72 грн., 18010500 «Земельний податок з юридичних осіб» у розмірі 6021,12 грн., 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб» у розмірі 4827,46 грн., 11020300 «Податок на прибуток підприємств» у розмірі 340,00 грн., 13030100 «Рентна плата за користування надрами видобування корисних копалин загальнодержавного значення» у розмірі 4293,13 грн., 13020100 «Рентна плата за спец використання води» у розмірі 379,93 грн., 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти» у розмірі 366,79 грн.

3. Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 255 КАС України, та може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення.

СуддяС.І. Рейті