Рішення від 18.06.2025 по справі 260/2853/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2025 року м. Ужгород№ 260/2853/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого Дору Ю.Ю. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач), в якому просить:

1.Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови у здійснені перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно з Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622 з урахуванням довідки №11/19/53-2025 від 06.03.2025 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та довідки №11/19/52-2025 від 06.03.2025 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Західним офісом Держаудитслужби.

2. Скасувати рішення Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 03.04.2025року № 071750002393 про відмову в перерахунку пенсії та зобов'язати здійснити з 06.03.2025 року перерахунок та виплачувати пенсію ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно з Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622, з урахуванням довідки №11/19/53-2025 від 06.03.2025 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та довідки №11/19/52-2025 від 06.03.2025 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Західним офісом Держаудитслужби.

В обгрунтування позовних вимог позивачка вказує, що 06.03.2025 року після звільнення з роботи позивачка подала до Головного управління ПФУ в Закарпатській області заяву, трудову книжку, довідки про заробітну плату державного службовця від 06.03.2025р. №11-19/53-2025, №11-19/52-2025 для призначення/перерахунку пенсії, паспорт та ідентифікаційний код.

Згідно пункт 4.2 Порядку 2-1 працівник сервісного центру після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

На підставі екстериторіальності визначено Головне управління ПФУ у Вінницькій області, (надалі - відповідач).

03.04.2025 року рішенням №071750002393 Головне управління ПФУ у Вінницькій області відмовляє у здійсненні перерахунку пенсії. Відмова мотивована тим, що 2020 року позивачу вже була призначена пенсія державного службовця, однак у зв'язку з тим, що остання продовжувала працювати пенсія виплачувалась згідно Закону №1058. Також зазначає, Законом 889 не передбачено окремого порядку проведення перерахунків пенсій державним службовцям. Нові довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №06.03.2025р. №11-19/53-2025, №11-19/52-2025 не мають законних підстав брати для перерахунку пенсії, так як перерахунки пенсій по державній службі не проводяться.

Позивач не погоджується з вказаною відмовою та вказує, що довідки подані позивачкою до відповідача «Про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця» складені за формою, затвердженою постановою правління ПФ України «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), та містять відображення складових заробітної плати: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У затвердженій цією постановою формі довідки складові заробітної плати складаються з: посадового окладу, надбавку за ранг, надбавки за вислугу років, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Отже, всі відображені в довідках види оплати праці є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, тому вони мають прийматися до уваги при розрахунку розміру пенсії позивача.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 березня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову в зв'язку з тим, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснено саме переведення позивача на пенсію за віком на умовах, передбачених Законом № 1058, а не первинне призначення. В той же час, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зокрема вказує, що з 05.08.2020 року позивачку на підставі рішення Закарпатського окружного адміністративного суду по справі 260/2801/20 від 25.11.2020 року було переведено з пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».

3 01.05.2016 набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889). У зв'язку з цим, Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII (далі - Закон №3723) втратив чинність, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 Прикінцевих положень Закону №889, якими встановлено право на пенсію за віком.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державними службовцями, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Пунктом 2 постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889 пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723, а саме: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Форма довідки для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям не визначена законодавством.

Відтак, вважає, що дії Головного управління є правомірними, у спірних правовідносинах Головне управління діяло у відповідності до чинного законодавства та в межах своєї компетенції, а вимоги Позивача є безпідставними та необгрунтованими.

Відповідно до положень ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.262 КАС України.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та з 12.09.2019 року отримувала пенсію за віком, обчислену за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З 05.08.2020 року позивачку на підставі рішення Закарпатського окружного адміністративного суду по справі 260/2801/20 від 25.11.2020 року було переведено з пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 06.03.2025 року звернулася до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про переведення на пенсію за віком (перерахунок пенсії), відповідно до Закону України "Про державну службу" з урахуванням довідок про заробітну плату державного службовця від 06.03.2025р. №11-19/53-2025, №11-19/52-2025.

За наслідками розгляду заяви, враховуючи принцип екстериторіальності при опрацюванні заяв про призначення/перерахунок пенсії, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області прийнято рішення від 03.04.2025 року за №071750002393, яким відмовлено у здійсненні переведення на пенсію за віком, згідно Закону України "Про державну службу", оскільки у 2020 році Позивачу вже була призначена пенсія державного службовця, а перерахунку пенсія не підлягає, згідно нових довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №06.03.2025р. №11-19/53-2025, №11-19/52-2025, так як перерахунки пенсій по державній службі не проводяться.

Вважаючи бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України «Про державну службу»№ 889-VIII, який набрав чинності 01.05.2016 (далі - Закон № 889-VIII).

Статтею 90 Закону № 889-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII з 1 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до п. 10 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України Про державну службу та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно п.12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII, для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною першою статті 37 Закону № 3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Аналіз наведених вище правових норм, надає суду підстави для висновку, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Вказане узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 04.04.2018 по справі № 822/254/18, від 15.12.2020 по справі № 560/2398/19, від 18.03.2021 по справі № 500/5183/17.

Судом встановлено, що пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» позивачу було призначено з 05.03.2020 року, з дня звернення за призначенням пенсії (на виконання рішення суду у справі №260/2801/20) що не заперечується відповідачем.

Відповідно до довідки Західного офісу Держаудитслужби № 11-19/53-2025 від 06.03.2025 стаж роботи ОСОБА_1 станом на становив 20 років 00 місяць 21 день.

Відтак, позивачка має більше 20-ти років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, і на час звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії не перебував на державній службі, отже має право на перерахунок її пенсії із застосуванням абзацу 6 пункту 4 цього Порядку № 622.

Спірним у цій справі є наявність/відсутність правових підстав для обчислення пенсії, відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, з урахуванням заробітної плати державного службовця, відображеної в довідці №11/19/53-2025 від 06.03.2025 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та довідці №11/19/52-2025 від 06.03.2025 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Західним офісом Держаудитслужби.

Так, порядок призначення пенсій згідно з Законом № 889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016 Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб.

Пунктом 4 Порядку № 622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому, заробітна плата включає в себе:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктами 5 та 6 Порядку № 622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

Вимоги до форми довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям встановлені постановою правління Пенсійного фонду України № 1-3 від 17.01.2017 Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048.

Такими довідками є:

про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Судом встановлено, що для проведення розрахунку та підтвердження розміру заробітної плати позивачем надано довідки №11/19/53-2025 від 06.03.2025 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та №11/19/52-2025 від 06.03.2025 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, видані Західним офісом Держаудитслужби (а.с.а.с.15-16)

На всі види оплати праці, включені у цих довідках, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому, довідки видана Західним офісом Держаудитслужби повністю відповідають формі, затвердженій Постановою правління Пенсійного фонду України № 1-3 від 17.01.2017.

Частиною першою статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ від 05.11.1991 визначено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу (прибутку), сукупного оподаткованого доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Аналізуючи вищенаведене, суд вважає, що отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність у відповідача обов'язку включити до складу заробітної плати при обчисленні пенсії всіх видів оплати праці, які позивач отримував за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї) і на які нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом визнання протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області №071750002393 від 03.04.2025 року про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 та зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням заробітної плати державного службовця, відображеної в довідках №11/19/53-2025 від 06.03.2025 та №11/19/52-2025 від 06.03.2025 виданих Західним офісом Держаудитслужби з урахуванням проведених виплат.

Згідно частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вищевказане, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, у відповідності до ст. 139 КАС України необхідно стягнути на користь позивача судові витрати у розмірі 968,96 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21005, Вінницька область, 21005, вул.Зодчих, буд.22, код ЄДРПОУ 13322403) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 03.04.2025року № 071750002393 про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно з Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622 з урахуванням довідки №11/19/53-2025 від 06.03.2025 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та довідки №11/19/52-2025 від 06.03.2025 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Західним офісом Держаудитслужби.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 06.03.2025 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно з Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622, з урахуванням довідки №11/19/53-2025 від 06.03.2025 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та довідки №11/19/52-2025 від 06.03.2025 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Західним офісом Держаудитслужби.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21005, Вінницька область, 21005, вул.Зодчих, буд.22, код ЄДРПОУ 13322403) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 968,96 (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок)

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяЮ.Ю.Дору