Постанова від 19.06.2025 по справі 537/3899/25

Провадження № 3/537/1361/2025

Справа № 537/3899/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.06.2025 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Зоріна Діана Олександрівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Кременчука, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за частиною 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

УСТАНОВИВ:

До Крюківського районного суду міста Кременчука з Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Полтавській області надійшов протокол серії ПЛ №001448 від 24.05.2025, згідно якого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчинила правопорушення, передбачене частиною 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме торгівля свіжовиловленою рибою без документів на момент перевірки.

Дослідивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, додані до нього матеріали, суддя приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 мають бути повернуті відповідному органу для доопрацювання, за наступних підстав.

Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, з поміж іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі статтею 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Стаття 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Якщо при підготовці справи до судового розгляду будуть знайдені недоліки у протоколі, інших матеріалах справи, то такі документи надсилаються до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення на доопрацювання. А також вирішується питання і про достатність додаткових матеріалів, що допомагають при розгляді справи для правильного її вирішення.

Положеннями частини 1 статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що справа про вчинення адміністративного правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Згідно із частиною 2 статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою, другою,

третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення

вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем

обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.

Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ПЛ №001448 від 24.05.2025 не зазначено адресу вчинення особою правопорушення, що позбавляє суд можливості визначити підсудність розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги обставину не зазначення в протоколі про адміністративне правопорушення адреси його вчинення, що позбавляє суд можливості визначити підсудність розгляду справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення до Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Полтавській області для доопрацювання, а саме для встановлення/зазначення адреси вчинення правопорушення.

Керуючись статтями 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

УХВАЛИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення серії ПЛ №001448 від 24.05.2025, складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Полтавській області - для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Діана Олександрівна Зоріна