19.06.2025
Справа № 721/507/25
Провадження № 3/721/523/2025
Іменем України
Суддя Путильського районного суду Чернівецької області Стефанко У.Д., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , секретаря судових засідань Штефюк Т. П., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань №2 матеріали справ про адміністративні правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , стрільця 3 відділення взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 ,
13.05.2025 року о 09 год 30 хв солдат ОСОБА_1 перебував на службі у нетверезому стані. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП в умовах особливого періоду.
Окрім цього, 03.06.2025 року о 19 год 00 хв солдат ОСОБА_1 перебував на службі у нетверезому стані. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП в умовах особливого періоду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав, зобов'язався в майбутньому подібного не вчиняти.
Суд заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, вважає, що в його діях є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, у зв'язку із чим за скоєне він повинен нести відповідальність.
Розглядаючи справи про адміністративні правопорушення, суд відповідно до положень ст. 1 КУпАП здійснює охорону прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно статей 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-20 КУпАП передбачає відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Диспозицією ч. 3 ст. 172-20 КУпАП установлена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Вина ОСОБА_1 підтверджується доданими до протоколів про адміністративні правопорушення №1 від 13.05.2025 року та №2 від 06.06.2025 року, зокрема направленням військовослужбовця на обстеження у КНП " Путильська БЛ" для визначення алкогольного сп'яніння, довідками №18 від 13.05.2025 та № 22 від 03.06.2025 виданих КНП «Путильська БЛ", відповідно до яких у ОСОБА_1 виявлено стан алкогольного сп'яніння з показами алкотесту 6820 - 3,26 % та 2,28% відповідно. Від проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння останній відмовився.
Перевіркою матеріалів провадження порушень при складанні протоколів про адміністративні правопорушення не встановлено, працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 було виконано вимоги ст. 266 КУпАП.
Даючи оцінку вказаним доказам з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20 КУпАП учинених в умовах особливого періоду, які на переконання суду, є належними та допустимими, повністю узгоджуються між собою, ніким не оспорюються та відповідають дійсним фактичним обставинам справи встановленим у судовому засіданні.
В якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність, суд визнає визнання винуватості та щире каяття.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, так у даному випадку стягнення необхідно накласти в межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
На підставі викладеного, з урахуванням особи, майнового стану та ступеню винуватості ОСОБА_1 , визнання вини у судовому засіданні, характеру та суспільної небезпеки вчинених ним правопорушень, суд вважає, що останньому слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, тобто в межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись статтями 27,34, 35,172-20, 284,285,289,294 КУпАП, суд,-
Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 №721/507/25 провадження № 3/721/324/2025 та № 721/523/25 провадження 3/721/337/2025 - за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП об'єднати в одне провадження з єдиним унікальним номером №721/507/25.
Визнати ОСОБА_1 винуватим у скоєнні адміністративних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, на підставі ст. 36 КУпАП призначити адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Путильський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Уляна СТЕФАНКО