Провадження №3/932/2362/25
Справа №932/6265/25
17 червня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Марущак С.Л., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка мешкає: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП,-
29 квітня 2025 року, приблизно о 12 год. 47 хв., ОСОБА_1 , рухаючись в районі будинку 7 по вул.Лазаря Глоби в м.Дніпро, керуючи транспортним засобом «Мазда», д/н НОМЕР_1 , при виникненні перешкоди для руху, не вжила заходів для зменшення швидкості руху, аж до повної зупинки транспортного засобу або безпечного об'їзду перешкоди, чим порушила п.12.3 Правил дорожнього руху (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306), та скоїла зіткнення з транспортним засобом «Тойота», д/н НОМЕР_2 , який призупинився попереду, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Згідно ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У відповідності з ч.2 ст.276 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Як підкреслює Пленум Верховного Суду України у своїй Постанові від 11 червня 2004 року "Про окремі питання, що виникають при застосуванні сулами положень ст.276 Кодексу України про адміністративні правопорушення", у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч.2 ст.276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Разом з тим, для направлення справи посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення на розгляд до суду за місцем проживання особи, що притягується до адміністративної відповідальності, повинні існувати законні та обґрунтовані підстави.
Відповідно протоколу серії ЕПР 1 №315189 адміністративне правопорушення ОСОБА_1 скоєно в районі, що територіально не відноситься до Шевченківського району м.Дніпра, місце проживання ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , що також територіально не відноситься до Шевченківського району м.Дніпра.
Крім того, матеріали не містять відомостей про те, що Шевченковський район м.Дніпра є місцем обліку транспортного засобу, що б обґрунтовувало підстави прийняття рішення посадової особи про направлення для розгляду протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, саме до Шевченківського районного суду міста Дніпра.
Таким чином, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, не підсудна Шевченківському районному суду міста Дніпра, оскільки правопорушення вчинено за межами Шевченківського району м.Дніпра. Підстави для розгляду справи Шевченківським районним судом міста Дніпра за правилами ч.2 ст.276 КУпАП відсутні.
Оскільки Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачена можливість направляти до іншого суду справи, непідсудні даному суду, тому протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до органу, з якого він надійшов до суду, для належного спрямування.
Керуючись ст.276 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП направити до Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, для визначення підсудності та належного спрямування.
Суддя
Шевченківського районного суду С.Л.Марущак
міста Дніпра