Ухвала від 19.06.2025 по справі 758/16654/24

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/16654/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2025 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого-судді ОСОБА_1

за участю :

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання начальника Подільського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у м. Києві та Київській області про поновлення строків видачі виконавчого листа та пред'явлення його в подальшому до виконання до органів виконавчої влади,

ВСТАНОВИВ:

Вироком Подільського районного суду міста Києва від 27 грудня 2024 року ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначено йому покарання у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.

Начальник Подільського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у місті Києві та Київській області звернувся до суду з клопотанням про поновлення строків видачі виконавчого листа та пред'явлення його в подальшому до виконання до органів виконавчої влади, посилаючись на те, що 05.03.2025 р., 11.03.2025 р. ОСОБА_3 , за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , було направлено виклик до Подільського РВ в якому зазначено порядок та умови призначеного покарання у виді штрафу, окрім цього, було здійснено неодноразові телефонні дзвінки на мобільний номер НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_3 , поспілкуватися з останнім не виявилося за можливе, оскільки вищезазначений номер вимкнений, однак за викликами засуджений до відділу пробації не з'явився.

Відповідно до інформації, отриманої за допомогою електронного ресурсу «Єдиний реєстр боржників», відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкрите виконавче провадження №77653640.

20.05.2025 року Подільським РВ було здійснено моніторинг Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту. Під час моніторингу було з'ясовано, що ОСОБА_3 не знаходиться під вартою, та не є особою, яку засуджено до позбавлення або обмеження волі.

Вжитими заходами місцезнаходження засудженого не встановлено.

Станом на «20» травня 2025 року засуджений до Подільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області не з'являвся, про сплату штрафу не повідомив.

Прокурор в судовому засіданні вважає, що строк пред'явлення виконавчого документа до виконання не є пропущеним, а тому підстав для його поновлення не вбачає. Щодо видачі виконавчого листа у кримінальному провадженні також заперечив.

Засуджений ОСОБА_3 та представник органу пробації в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлялися завчасно та належним чином.

Разом із тим, відповідно до вимог ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце і час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду.

Дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження, суд дійшов таких висновків.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Судом встановлено, що вироком Подільського районного суду міста Києва від 27 грудня 2024 року ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначено йому покарання у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 КВК України, засуджений зобов'язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це уповноважений орган з питань пробації за місцем проживання шляхом пред'явлення документа про сплату штрафу.

Як вбачається зі змісту клопотання уповноваженого органу з питань пробації та матеріалів судової справи №758/16654/24, засуджений ОСОБА_3 не сплатив призначений йому вироком суду від 27 грудня 2024 року штраф у строк, передбачений положеннями ч. 1 ст. 26 КВК України.

Законом України від №4081-IX від 20.11.2024 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт», який набрав чинності 19.12.2024, статтю 26 КВК України доповнено частиною п'ятою.

Так, згідно із ч. 5 ст. 26 КВК України у разі несплати штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, або якщо судом було відмовлено у задоволенні подання про розстрочку виплати штрафу, або у разі несплати засудженим чергового платежу під час призначення штрафу з розстрочкою виплати у строк виплати чергового платежу уповноважений орган з питань пробації через один місяць після закінчення строку сплати штрафу або чергового платежу звертається до суду із заявою про видачу виконавчого листа. Виконавчий лист, виданий судом, надсилається уповноваженим органом з питань пробації до органу державної виконавчої служби для стягнення штрафу в порядку, визначеному законом.

Відповідно до ст. 12 КВК України органи державної виконавчої служби виконують покарання у виді конфіскації майна та штрафу у випадках та в порядку, передбачених цим Кодексом та законами України.

Згідно з ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, якими призначено покарання у виді штрафу, стягувачем є уповноважений орган з питань пробації.

За змістом ч. 1 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття (ч. 2 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження»).

Згідно з ч. 6 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Поряд з тим, 26.03.2022 набрав чинності Закон України № 2129-IX від 15.03.2022 «Про внесення зміни до розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження», згідно з яким Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про виконавче провадження» доповнено пунктом 10-2, відповідно до якого встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України визначені цим Законом строки перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану.

За вказаних обставин суд не вбачає підстав для поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання, оскільки такий строк із урахуванням положень п. 10-2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про виконавче провадження», не є пропущеним.

Судом встановлено, що виконавчий лист видано 02 травня 2025 року та направлено стягувачу Подільському РВ філії ДУ "Центр пробації" у м. Києві та Київській області за адресою: м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81.

З наведених підстав, клопотання начальника Подільського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у м. Києві та Київській області про поновлення строків видачі виконавчого листа та пред'явлення його в подальшому до виконання до органів виконавчої влади та видачу виконавчого листа, задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 26 КВК України, ст.ст. 535, 539 КПК України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання начальника Подільського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у м. Києві та Київській області про поновлення строків видачі виконавчого листа та пред'явлення його в подальшому до виконання до органів виконавчої влади та видачу виконавчого листа, відмовити.

Ухвала може бути оскаржена через Подільський районний суд м. Києва до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.

СуддяОСОБА_1

Попередній документ
128237167
Наступний документ
128237169
Інформація про рішення:
№ рішення: 128237168
№ справи: 758/16654/24
Дата рішення: 19.06.2025
Дата публікації: 20.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Подільський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; інші
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (19.06.2025)
Дата надходження: 06.06.2025
Розклад засідань:
19.06.2025 11:00 Подільський районний суд міста Києва