Постанова від 19.06.2025 по справі 754/9275/25

Номер провадження 3/754/2593/25

Справа №754/9275/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 червня 2025 року м. Київ

Суддя Деснянського районного суду міста Києва Бабко В. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Уравління патрульної поліції у місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

телефон НОМЕР_1

за ст. 122-4, 124 КУпАП України

УСТАНОВИВ:

Згідно із протоколів про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №350199 від 03.06.2025 та серії ЕПР1 №350203 від 03.06.2025 водій ОСОБА_2 23.05.2025 о 17год 44хв керуючи автомобілем "Богдан А-09202", державний номер НОМЕР_2 в м. Києві по Броварському проспекту не дотримався безпечного інтервалу та допустив наїзд на припаркований автомобіль "Фольцваген Пасат", державний номер НОМЕР_3 , після чого залишив місце ДТП. У наслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження, та завдано матеріальні збитки. Водій своїми діями порушив п.13.1, 2.10.а Правил дорожнього руху, та вчинив правопорушення, передбачене ст. 124, 122-4 КпАП України.

12.06.2025 відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу № 754/9275/25, відносно ОСОБА_3 розподілено судді Бабко В. В.

Під час перевірки матеріалів справи судом встановлено, що при складанні протоколів про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 350199 від 03.06.2025 та серії ЕПР1 № 350203, працівниками поліції не зазначено адресу місця проживання ОСОБА_3 , що унеможливлює здійснення належного його виклику до суду на розгляд справи про притягнення останнього до адміністративної відповідальності.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).

Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

А відповідно до положень ст. 252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Згідно із вимогами статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Згідно з вимогами ст. 278, 280 КУпАП, суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребовуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

При підготовці до розгляду справи встановлено, що протоколи та додані до них матеріали не відповідають вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки воне не містять відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме адреса проживання або реєстрації ОСОБА_4 .

Крім того, у схемі місця ДТП не відображено напрямок руху та відомості про автомобіль "Богдан А-09202", державний номер НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_4 .

Дослідивши протоколи серії ЕПР1 № 350199 від 03.06.2025 та серії ЕПР1 № 350203 від 03.06.2025 встановлено, що вони разом з матеріалами підлягають поверненню на додаткову перевірку, в ході якої необхідно перевірити та встановити дійсні обставини правопорушення та відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.

За таких обставин, матеріал про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 124, 122-4 КУпАП України не може бути розглянутий судом та буде повернутий до Управління патрульної поліції у місті Києві для належного оформлення та проведення додаткової перевірки.

Згідно із п. 4 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.

При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог п. 7 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, із врахуванням ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст. 124, ст. ст. 245, 256, 278 КпАП України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124, 122-4 КУпАП повернути до Уравління патрульної поліції у місті Києві на доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В. В. Бабко