Рішення від 19.06.2025 по справі 716/1025/25

Справа № 716/1025/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.06.2025 місто Заставна

Заставнівський районний суд Чернівецької області у складі:

головуючого судді Вайновської О.Є.,

секретаря судового засідання Шафер В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Павчук Святослав Іванович, до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

09.06.2025 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною та скасування постанови №3849 від 28.05.2025, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.210 ч.3 КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн, за те, що він будучи військовозобов'язаним, під час дії воєнного стану протягом 60 днів у період часу з 18.05.2024 по 16.07.2024 з дня набрання чинності Указом Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 06.05.2024 №272/2024, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 08.06.2024 №3685-IX не уточнив свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування або знаходження, чим порушив вимоги абз.2 п.10. ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» в частині порушення правил військового обліку.

Позов мотивовано тим, що позивач з 26.02.2022 проходив військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, однак будучи багатодітним батьком, 10.11.2022 звільнений з військової служби на підставі п.п.«г» п.2 ч.4 ст.26 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу». На даний час позивач має відстрочку від пртхову на військову службу під час мобілізації на особливий період, періодично відвідує РТЦК для продовження відстрочки. За таких обставин, РТЦК володіє всіма обліковими даними ОСОБА_1 і має можливість їх уточнити шляхом отримання інформації з відповідних реєстрів.

Ухвалою суду від 10.06.2025 відкрито провадження в адміністративній справі, призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження.

16.06.2025 відповідач подав відзив, в якому позов не визнав, вказав, що відповідно до ст.7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» ОСОБА_1 має надати персональні відомості, а у відповідності до Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 №3633 ІХ зобов'язаний оновити персональні дані в період з 18.05.2024 по 16.07.2024, проте вказані вимоги Закону проігнорував. Можливості отримати інформацію про місце фактичного проживання та місце перебування, номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти в установах ТЦК та СП відсутня, оскільки відповідних реєстрів не існує. До відзиву додав витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (ЄДРПВР), який підтверджує ці обставини. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .

В судовому засіданні позивач та його представник адвокат Павчук С.І. позовні вимоги підтримали з підстав викладених в адміністративному позові, просили його задовольнити. Позивач додав, що перебуваючи на військовому обліку та маючи право на відстрочку не знав що зобов'язаний оновлювати облікові данні в період з 18.05.2024 по 16.07.2024.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Дослідивши адміністративний позов та додані до нього письмові докази, відзив, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, Закони України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про оборону України», «Про Збройні Сили України», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» інші закони України, а також прийняті відповідно до них укази Президента України та інші нормативно-правові акти щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов'язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Абзацом 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі Закон 3543-ХІІ) визначено що мобілізація - це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.

Абзацом 5 частини 1 статті 1 Закону 3543-ХІІ передбачено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Також, відповідно до статті 1 Закону України «Про оборону», - особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022. Даним Указом постановлено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

У свою чергу, з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань Указом Президента України від 24.02.2022 №65/2022 «Про загальну мобілізацію» на всій території України оголошено проведення загальної мобілізації.

Відповідними Законами вносились зміни до даних Указів, на підставі яких продовжено дію воєнного стану та загальну мобілізацію, в тому числі Указом Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 06.05.2024 №272/2024, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 08.06.2024 №3685-IX.

Таким чином, із 24 лютого 2022 в Україні триває особливий період.

Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Згідно з абзацом 6 ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

За приписами абзацу 3 підпункту 10-1 пункту 1 додатку 2 до Порядку організації і ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

18.05.2024 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» №3633-ІХ від 11.04.2024.

Цим Законом положення частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» викладено в новій редакції, згідно з якою, зокрема, встановлено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки; прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Так, абзацом 4 підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» встановлено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Отже, зазначені норми законодавства передбачають три шляхи, якими громадяни України, які перебувають на території України, та які перебувають на військовому обліку, повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно), а саме: шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання; шляхом прибуття самостійно до центру надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Однак, як вбачається з наданого відповідачем Витягу з ЄДРВПР, ОСОБА_1 уточнив свої облікові дані 22.12.2024 (а.с.24).

Документів, які підтверджують, що ОСОБА_1 уточнив (оновив) свої персональні дані в період часу з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно), в інший спосіб позивач не надав.

Згідно зі ст.42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та пунктом 19 Порядку №1487, громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу,несуть відповідальність згідно із законом.

19.05.2024 набув чинності Закон №3696-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію", яким ст.210 КУпАП доповнено частиною 3, а саме за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період.

Процедуру оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення визначає Інструкція зі складання ТЦК та СП протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, що затверджена Наказом МОУ від 01.01.2024 № 3 (далі - Інструкція № 3).

Згідно із пунктом 1 розділу ІІ Інструкції № 3 протокол складає уповноважена посадова особа територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Пункт 2 розділу І Інструкції №3 передбачає, що уповноважені посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, яким надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення (додаток 1) (далі - протокол), передбачені статтями 210, 210-1, 211 КУпАП, визначаються наказами керівників відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

09.05.2025 офіцером відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 капітаном ОСОБА_2 складено протокол №6/449 відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.210 КУпАП за те що він будучи військовозобов'язаним та перебуваючи на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 без поважних причин та всупереч чинному законодавству про правила військового обліку не здійснив протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента Украйни про оголошення мобілізації звірку персональних даних центра надання адміністративних послуг, електронному кабінеті призовника, або в ТЦК та СП, чим порушив вимоги абз.6 п.3 ст.22 ЗУ «про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», п.10 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу».

Даний протокол складений у присутності ОСОБА_1 , останньому роз'яснено його права та обов'язки.

У графі «пояснення особи» ОСОБА_1 зазначив, що не був обізнаний з законодавством про необхідність оновлення даних».

Крім того, ОСОБА_1 було повідомлено про розгляд протоколу про адміністративне правопорушення 23.05.2025 о 09:40 год. в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.9).

У відповідності до положень ст.235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).

Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Постановою КМУ від 23.02.2022 №154, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки має право, зокрема, розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначені статтею 235 КУпАП, і накладати адміністративні стягнення.

В подальшому, розгляд справи про адмінправопорушення відносно ОСОБА_1 було відкладено на 28.05.2025, про що останнього повідомлено.

28.05.2025 начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 винесено постанову №3849 по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210 КУпАП, якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн за порушення ним вимог абз.2 п.10 ч.1 ЗУ «Про військовий обов'язок та військову службу» а саме за те, що ОСОБА_1 протягом 60 днів в період часу з 18.05.2024 по 16.07.2024 під час дії воєнного стану не уточнив свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (а.с.10).

Розгляд справи про адмінправопорушення відбувався в присутності ОСОБА_1 .

Постанова про адмінправопорушення містить посилання на докази, які стали підставою для її прийняття.

Як на підставу для скасування постанови про притягнення до адмінвідповідальності позивач посилався зокрема, на те, що його облікові дані були у відповідача з часу взяття на військовий облік з лютого 2022, крім того, відповідач, будучи держателем ЄДР призовників, військовозобов'язаних та резервістів, мав можливість отримати персональні дані позивача з інших реєстрів, а тому позивач не знав, що має повторно оновлювати свої облікові дані.

Проте, такі міркування позивача є хибними з огляду на таке.

Дійсно, з військового квитка серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_1 (а.с.1-12) вбачається, що 10.11.2022 останнього звільнено з військової служби; з витягу з ЄДРПВР вбачається, що облікові дані ОСОБА_1 були оновлені: 24.11.2021 в ОМС, 26.02.2022 при особистій явці, 22.12.2024 на підприємстві, 09.05.2025 при особистій явці, 13.05.2025 - в електронному кабінеті.

Проте, перебування на обліку, наявність відстрочки тощо не звільняло військовозобов'язаних від виконання обов'язків щодо дотримання норм чинного законодавства стосовно уточнення персональних даних у період саме з 18.05.2024 по 16.07.2024, чого ОСОБА_1 вчинено не було.

Посилання ОСОБА_1 та його представника на те, що відповідач мав можливість отримати персональні дані ОСОБА_1 у період 18.05.2024 року по 16.07.2024 з інших державних реєстрів, а тому на нього розповсюджуються положення примітки до ст.210 КУпАП також суд відхиляє, оскільки чинне законодавство зобов'язувало саме позивача вчинити певні дії, і уточнити свої персональні дані у встановлений строк, які могли бути вчинені тільки ним особисто в один із визначених способів. Держатель Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів може перевірити чи уточнив військовозобов'язаний свої персональні дані, але обов'язок такого уточнення покладається на військовозобов'язаного.

Крім того, отримання певних видів персональних даних, а саме адреси фактичного проживання особи, його номеру мобільного телефону, електронної адреси держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів від інших органів центральної влади не передбачається Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».

Інші підстави для скасування постанови №3849 від 28.05.2025 в адміністративному позові не наведені.

Таким чином, проаналізувавши зміст протоколу №6/449 від 09.05.2025 та постанову про адмінправопорушення №3849 від 28.05.2025 та надані сторонами докази судом встановлено, що ОСОБА_1 будучи військовозобов'язаним мав обов'язок в період часу з 18.05.2024 по 16.07.2024 уточнити свої облікові дані (адресу фактичного місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження, однак у встановлені законом строки та способи свої військо-облікові дані не уточнив й відповідно доказів на спростування вказаного суду не надав.

Вказані обставини також встановлені під час розгляду начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , в ході якої уповноваженою особою у відповідності до ст.245 КУпАП всебічно, повно і об'єктивно з'ясовано обставини справи, оцінено докази, відповідно до ст.252 КУпАП, та вирішено справу в точній відповідності з законом.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, за яке його притягнуто до відповідальності, адже ОСОБА_1 порушив правила військового обліку, а саме вимоги абз.6 ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», п.10 ст.1 «ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», що полягає у не уточненні протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом 3633-ІХ своїх персональних даних через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки під час дії особливого періоду.

За таких обставин суд вважає факт вчинення позивачем правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 210 КУпАП доведеним.

Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі письмових, речових і електронних доказів, висновків експертів, показів свідків.

Виходячи із норм викладених в частині 1 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Проаналізувавши надані сторонами докази суд приходить до висновку про правомірність постанови №3849 від 28.05.2025 начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.210 ч.3 КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн, в тому числі і щодо виду та розміру накладеного на ОСОБА_1 адміністративного стягнення.

Відповідно до ч.3 ст.286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.

Враховуючи викладене, суд зазначає, що відповідачем дотримано процедуру розгляду справи про адміністративне правопорушення, оскаржувана постанова містить необхідні реквізити, у тому числі, виклад обставин правопорушення, установлених під час розгляду справи, посилання на правові норми, порушення яких стало підставою для притягнення позивача ОСОБА_1 до відповідальності.

Підстави для скасування постанови 3849 від 28.05.2025 начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 відносно ОСОБА_1 про накладення адміністративного стягнення за ст.210 ч.3 КУпАП - відсутні.

Таким чином, необхідно залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до ч.1 ст.132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до ч.1 ст.143 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Зважаючи на те, що у задоволенні позовних вимог відмовлено, відповідно до ст.139 КАС України, судові витрати, позивачу не відшкодовуються.

Керуючись ст.ст.2, 8, 9, 72-77, 241-246, 271, 272, 286 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Павчук Святослав Іванович, до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягненнязалишити без задоволення.

Постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст.210 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень - залишити без змін.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.Є. Вайновська