Ухвала від 19.06.2025 по справі 938/275/24

Справа№938/275/24

Провадження № 1-в/938/13/25

УХВАЛА

іменем України

19 червня 2025 року селище Верховина

Верховинський районний суд Івано-Франківської області в складі

головуючого судді ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

представника органу пробації ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання Верховинського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області про звільнення від відбування покарання

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , засудженого 11.06.2024 року Верховинським районним судом Івано-Франківської області за ч.4 ст. 246 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком 5 (п'ять) років, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік з покладенням обов'язків, -

ВСТАНОВИВ:

Із подання органу пробації про звільнення від покарання засудженого ОСОБА_5 вбачається, що термін випробування закінчився, нового злочину під час іспитового строку не вчиняв. За час відбування покарання засуджений не притягувався до кримінальної та адміністративної відповідальності. За час перебування на обліку засуджений зарекомендував себе задовільно, виконував обов'язки, передбачені ст.76 КК України, покладені на нього судом, а саме: за межі України не виїжджав, місце проживання не змінював, на реєстрацію в призначені постановою інспектора дні з'являвся вчасно.

Прокурор у судовому засіданні не заперечував щодо задоволення даного подання.

Представник органу пробації підтримала подане подання та просила звільнити засудженого ОСОБА_5 від відбування покарання.

Засуджений у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду даного подання повідомлений наленим чином, його неявка не є перешкодою для розгляду цієї справи.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджено 11.06.2024 року Верховинським районним судом Івано-Франківської області за ч.4 ст. 246 КК України та призначено покарання у виді п'яти років позбавлення волі, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік з покладенням обов'язків.

Згідно зі ч.1 ст.165 КВК України, іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду.

Як встановлено судом, ОСОБА_5 взятий на облік Верховинським районним сектором філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області 24.07.2024 року, іспитовий термін закінчився.

Відповідно до ст.75 КК України, якщо засуджений протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки, у цьому разі суд ухвалює звільнити засудженого від відбування призначеного покарання.

Оскільки ОСОБА_5 не вчинив нового кримінального правопорушення під час іспитового строку, то в зв'язку зі закінченням терміну випробування його слід звільнити від покарання.

З врахуванням викладеного, керуючись ст.75 КК України, ст.ст.537, 539 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання Верховинського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області задовольнити.

Звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п'ять) років, призначеного вироком Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 11.06.2024 року за ч.4 ст. 246 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п'ять) років, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік з покладенням обов'язків.

Ухвала суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення шляхом подачі апеляції через Верховинський районний суд Івано-Франківської області.

Суддя ОСОБА_6

Попередній документ
128233067
Наступний документ
128233069
Інформація про рішення:
№ рішення: 128233068
№ справи: 938/275/24
Дата рішення: 19.06.2025
Дата публікації: 20.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (12.07.2024)
Дата надходження: 25.03.2024
Розклад засідань:
09.04.2024 14:00 Верховинський районний суд Івано-Франківської області
07.05.2024 09:30 Верховинський районний суд Івано-Франківської області
11.06.2024 09:30 Верховинський районний суд Івано-Франківської області
19.06.2025 14:00 Верховинський районний суд Івано-Франківської області