Справа № 420/5175/25
17 червня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко О.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 11.11.2024 №49503/15/32-04-06, -
До Одеського окружного адміністративного суду 18.02.2025 року надійшла позовна товариства з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 11.11.2024 №49503/15/32-04-06.
Ухвалою від 24.02.2025 прийнято до розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО», відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
В обгрунтування позовних вимог позивач вказує, що відповідно до вимог закону, Товариство з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО» зобов'язано було перейти на загальну систему оподаткування в останній день другого із двох послідовних кварталів, тобто з 30.06.2023 року. Товариство з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО» сумлінно виконало вимоги закону, подало 07.07.2023 «Податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного та надзвичайного стану в Україні» за червень 2023 року та перейшло на загальну систему оподаткування саме з останнього дня другого із двох послідовних кварталів, тобто з 30.06.2023 року.
Відповідно, вказує позивач у позові, Товариство з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО», не подавало «Податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного та надзвичайного стану в Україні» за 3-й та 4-й квартали 2023 року, а подало «Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств» за 2023 рік. Прийнявши без зауважень «Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств» за 2023 рік Товариства з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО», відповідач погодився з тим, що ТОВ «Будинок ФПО» виконало імперативні вимоги абзацу 8 підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 ПКУ, та з 30.06.2023 знаходиться на загальній системі оподаткування. Після прийняття без зауважень 22.01.2024 «Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» за 2023 рік Товариства з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО», відповідач через місяць, 22.02.2024, надіслав на адресу підприємства листа №2240/КПР/15-32-04-06-06, в якому зазначено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО» не надані «податкові декларації з єдиного податку (юридичні особи) за три квартали 2023 та 2023 рік (річна)».
Позивач зазначає, що з урахуванням суперечливої поведінки відповідача, 15.03.2024 за №0004/2024/03 ним надіслано відповідачу роз'яснення позиції щодо того, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО» знаходиться на загальній системі оподаткування відповідно до офіційної позиції відповідача, яку було сформульовано в Акті № 17245/15-32-04-06 «Про результати перевірки щодо правомірності платником єдиного податку третьої групи перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності» від 26.06.2023.
До суду від відповідача 05.03.2025 року за вх. №ЕС/20327/25 надійшов відзив, в якому представник відповідача вказує, що ТОВ «Будинок ФПО» перебував на спрощеній системі оподаткування за ставкою 5 відс. з 16.05.2016 по 31.03.2024 (з 08.04.2022 по 31.07.2023 ставка на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні (2 відс.). Згідно даних інформаційно-комунікаційної системи ДПС України ТОВ «Будинок ФПО» не подало до Головного управління ДПС в Одеській області податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) за перший квартал 2024 року. За результатами камеральної перевірки податкової звітності з єдиного податку третьої групи (юридичні особи) складено акт від 02.10.2024 № 43248/15-32-04-06/40482615, який направлено за податковою адресою підприємства та отримано 14.10.2024.
Представник відповідача також зазначає, що рішення про анулювання статусу платника єдиного податку не складане в зв'язку з тим, що відповідно до п. 9 1.1 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ ТОВ «БУДИНОК ФПО» (код ЄДРПОУ 40482615) перейшло на сплату єдиного податку за ставкою 5 відсотків. Платнику направлено запит про надання інформації (пояснень) та її документальних підтверджень щодо наявності розбіжностей між сумою задекларованого доходу в фінансовій та податковій звітності за 2023 рік та причин не подання декларацій по єдиному податку (юридичні особи) за три квартали 2023 року та 2023 рік, вих. Головного управління ДПС в Одеській області від 22.02.2024 № 2240/КПР/15-32-04-06-06. Лист отримано платником 11.03.2024 та надано пояснення від 15.03.2024 № 0004/2024/3 (вх. Головного управління ДПС в Одеській області від 15.03.2024 № 37743/6), згідно якого підприємством зазначено, що з 01.07.2023 року відносить себе до платників податку на прибуток та не вважає потрібним надавати декларації по єдиному податку.
Також представник відповідача вказує, що Головне управління ДПС в Одеській області, за результатами розгляду заперечення, висновки Акту залишило без змін, а заперечення без задоволення, про що платника повідомлено листом від 11.11.2024 № 16028/КПР/15-32-04-06-06. Відповідно до п. 86.7 ст. 86 ПКУ на підставі Акту винесено податкове повідомлення - рішення від 11.11.2024 № 49503/15-32-04-06 на суму 340 грн, яке направлено за податковою адресою підприємства (повернуто до Головного управління ДПС в Одеській області 02.12.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання»).
Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою, відзивом на позовну заяву, дослідивши обставини, якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, та перевіривши їх наданими доказами, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «БУДИНОК ФПО», код ЄДРПОУ 40482615, зареєстроване в якості юридичної особи 16.05.2016 (номер запису: 15561020000058240) та здійснює такі види діяльності за КВЕД: 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний), 77.33 Надання в оренду офісних машин і устаткування, у тому числі комп'ютерів, 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель.
З 16.05.2016 ТОВ «БУДИНОК ФПО» було платником єдиного податку 3 групи, ставка податку 2%, а з 01.08.2023 - 5%.
02.10.2024 Головним управлінням ДПС в Одеській області проведено камеральну перевірку ТОВ “БУДИНОК ФПО» податкової звітності з єдиного податку третьої групи (юридичні особи), за результатами якої складено акт №43248/15-32-04-06-40482615.
У вказаному акті перевірки зроблено висновок, що: “Дані камеральної перевірки свідчать про не подання податкової декларації з єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за 1 квартал 2024 року.
Інформація щодо наявності пом'якшуючих обставин (стаття 1121 ПКУ) або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності платника податку (стаття 112 ПКУ) станом на момент складання акту камеральної перевірки відсутня.
Відповідно до пункту 86.7 статті 86 ПКУ у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника
податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта. Відповідальність платника передбачена пунктом 120.1 статті 120 глави 11 розділу ІІ ПКУ».
На вказаний акт перевірки позивачем подано заперечення, за результатами розгляду яких відповідачем у листі від 11.11.2024 № 16028/КПР/15-32-04-06-06 зазначено, що за результатами розгляду, Головне управління ДПС в Одеській області висновки акту камеральної перевірки ТОВ «БУДИНОК ФПО» (код ЄДРПОУ 40482615) від 02.10.2024 № 43248/15-32-04-06/40482615 залишає без змін, а заперечення від 24.10.2024 № 0005/2024/03 (вх. Головного управління ДПС в Одеській області від 28.10.2024 № 119942/6) без задоволення.
11.11.2024 Головним управлінням ДПС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення №49503/15-32-04-06, яким за порушення пп. 49.18.2 п.49.18 ст. 49, п.296.3. ст.296 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 та на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 і п.120.1 ст. 120 розд. 2. Податкового кодексу України, на позивача накладено штраф 340,00 грн. за платежем єдиний податок.
Вирішуючи спір, що виник між сторонами, суд зазначає.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України; у чинній на момент виникнення спірних правовідносин редакції.
Згідно із положеннями статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Види документальних перевірок, порядок планування, проведення та оформлення їх результатів, що проводяться контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.2 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, встановлюються Митним кодексом України.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.
Предметом камеральної перевірки також можуть бути:
1) своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків);
2) своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних;
3) своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах;
4) повнота нарахування та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у разі невідповідності резидента Дія Сіті вимогам, визначеним пунктами 2, 3 частини першої та пунктом 10 частини другої статті 5 Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні";
5) своєчасність подання заяви про взяття на облік фінансових агентів відповідно до вимог статті 39-3 цього Кодексу;
6) своєчасність подання фінансовими агентами звітів про підзвітні рахунки, виправлених звітів про підзвітні рахунки;
7) своєчасність надання фінансовими агентами відповіді на запити (повідомлення) контролюючого органу, що надсилаються у випадках, визначених статтею 39-3 цього Кодексу;
8) своєчасність подання повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників відповідно до вимог пункту 44-1.2 статті 44-1 цього Кодексу;
9) своєчасність подання особою, яка здійснює управління або адміністрування трасту, повідомлення про укладення договору щодо управління або адміністрування трасту або про припинення такого договору, фінансової звітності, копій первинних документів та іншої інформації щодо трасту на запит контролюючого органу у випадках, передбачених статтею 44-2 цього Кодексу;
10) своєчасність надання інформації на запит контролюючого органу відповідно до пункту 44-1.3 статті 44-1, підпунктів 6-8 підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 цього Кодексу;
11) своєчасність та повнота сплати узгодженої суми грошового зобов'язання у вигляді авансового внеску з податку на прибуток підприємств, визначеного відповідно до пункту 141.13 статті 141 цього Кодексу, на підставі даних Реєстру пунктів обміну іноземної валюти
Відповідно до пункту 86.2 статті 86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Так, підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення стало неподання позивачем податкової декларації з єдиного податку третьої групи за 1 квартал 2024 року.
При цьому, в обґрунтування протиправності оскаржуваного позивач посилається на те, що він з 30.06.2023 року перейшов на загальну систему оподаткування.
Відповідно до п.298.2 Податкового кодексу України, відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється в порядку, визначеному підпунктами 298.2.1-298.2.3 цієї статті.
Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.
Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.
Платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у таких випадках та в строки:
1) у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку першої і другої груп та нездійснення такими платниками переходу на застосування іншої ставки - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
2) у разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктом 3 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
3) у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи (крім платників єдиного податку третьої групи - електронних резидентів (е-резидентів), - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
4) у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у пункті 291.6 статті 291 цього Кодексу (крім платників єдиного податку третьої групи - електронних резидентів (е-резидентів), - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;
5) у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
6) у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення;
7) у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку (крім платників єдиного податку третьої групи - електронних резидентів (е-резидентів) - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;
8) у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім пункту 59.1 статті 59 цього Кодексу, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів;
8-1) у разі наявності податкового боргу з єдиного податку у платника єдиного податку, який самостійно визначив позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок за останній податковий (звітний) рік, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів;
9) у разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу відповідно, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність;
10) у разі набуття платником податку статусу резидента Дія Сіті - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому платник податку набув статус резидента Дія Сіті.
Згідно з п.299.10 ст.299 ПК України реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі:
1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;
2) припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;
3) у випадках, визначених підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 та підпунктом 298.8.6 пункту 298.8 статті 298 цього Кодексу;
4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва юридичної особи платника єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків;
5) якщо платником єдиного податку четвертої групи не подано податкову звітність, передбачену підпунктом 295.9.1 пункту 295.9 статті 295 та підпунктом 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 цього Кодексу;
6) набуття платником податку статусу резидента Дія Сіті - в останній день календарного кварталу, в якому платник податку набув статус резидента Дія Сіті;
7) втрати платником єдиного податку третьої групи статусу електронного резидента (е-резидента);
8) наявність щодо платника податку та/або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), прийнятого у порядку, встановленому Законом України "Про санкції":
щодо платників першої і другої груп - в останній день місяця, у якому прийнято таке рішення;
щодо платників третьої і четвертої груп - в останній день кварталу, у якому прийнято таке рішення.
Тобто, з викладених норм вбачається, що перехід платника податків зі спрощеної системи оподаткування на загальну відбувається зокрема шляхом подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування та у будь-якому разі на підставі рішення податкового органу.
При цьому, форма такої заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.
У матеріалах справи відсутні докази звернення позивача до відповідача із заявою за формою, затвердженою у додатку 1 наказу Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308 з відміткою про відмову від спрощеної системи оподаткування у період з 26.06.2023 (дата складання акта перевірки №17245/15-32-04-06) до 07.07.2023 (дата подання позивачем декларації з податку на прибуток).
Суд зазначає, що висновки податкового органу у акті перевірки №17245/15-32-04-06 від 26.06.2023 про те, що “відповідно до п. 299.11 ст.299 ПКУ та встановлених порушень згідно вимог п. 298.2.3 ст. 298 ПКУ по ТОВ «БУДИНОК ФПО» буде проведено анулювання реєстрації платника єдиного податку третьої груп зі ставкою 2 відсотки за рішенням Головного управління ДПС в Одеській області, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення» без отримання позивачем відповідного рішення про анулювання, так само як і без подання позивачем самостійно заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування, не свідчать про те, що позивач з 30.06.2023 набув статусу платника податку на загальних підставах.
Доказів прийняття відповідачем рішення про анулювання відповідачем реєстрації позивача платником єдиного податку у 2023 році на підставі акту перевірки №17245/15-32-04-06 від 26.06.2023 до суду не надано.
Відтак і подання позивачем декларації платника податку на прибуток підприємств не є свідченням переходу позивача на загальну систему оподаткування.
Чинним законодавством України не передбачено обов'язку податкового органу вживати будь-яких дій у разі подання платником податку податкових декларації по податках, платником яких він не є, а лише визначено відповідальність за неподання податкової декларації.
У свою чергу, позивачем до відповідача було подано заяву за формою, затвердженою у додатку 1 наказу Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308 з відміткою про відмову від спрощеної системи оподаткування з 01.04.2024 лише 14.03.2024 року.
Відповідно до пп.49.18.2 п. 49.18 ст.49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відтак, зважаючи на викладене, суд не вбачає протиправності у діях відповідача при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення та не вбачає підстав для його скасування.
Решта доводів висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Будинок ФПО» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 11.11.2024 №49503/15/32-04-06 - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «КАТЕНА ТРАНСПОРТ» (вул. Хутірна, буд.87, м. Одеса, 65055, код ЄДРПОУ 40935999).
Відповідач - Головне управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 44069166).
Суддя O.A. Вовченко
.