Ухвала від 17.06.2025 по справі 380/8965/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/8965/25

УХВАЛА

з питань сплати судового збору

17 червня 2025 року м.Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Коморний О.І., перевірив позовну заяву Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, -

встановив:

До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Ухвалою судді від 09.05.2025 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу час на усунення недоліків.

Ухвалою судді від 21 травня 2025 року продовжено процесуальний строк, встановлений ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 09.05.2025 про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків позовної заяви на 10 днів з дня отримання копії ухвали про продовження строку залишення позовної заяви без руху.

Ухвалою судді від 05.06.2025 продовжено процесуальний строк, встановлений ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 09.05.2025 про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків позовної заяви на 10 днів з дня отримання копії ухвали про продовження строку залишення позовної заяви без руху.

16.06.2025 представника позивача надійшла заява про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви. Зазначив, що станом на 16.06.2025 згідно наданої відділом бухгалтерської служби, фінансування та звітності ГУ ДМС у Львівській області виписки на рахунку за КЕКВ 2800 - залишок суми становить 0,00 грн. Зазначає, що ГУ ДМС у Львівській області є територіальним органом ДМС України і повністю фінансується з Державного бюджету України. Для оплати судового збору за подання позовної заяви Позивачу необхідний додатковий час на його сплату, позаяк оплата судового збору можлива лише після надходження додаткового фінансування в межах бюджетних асигнувань. Просить відстрочити до ухвалення судового рішення або звільнити від сплати судового збору позивача у справі №380/8965/25.

Суд вирішуючи вказане клопотання керується таким.

Згідно з ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Наведена норма кореспондується зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір", згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

З наведених положень Закону можна зробити висновок, що їх застосування підлягає виключно до осіб, рівень статків яких обмежений, з метою усунення для таких осіб перешкод фінансового характеру для доступу до правосуддя. Інших, ніж незадовільний майновий стан особи, підстав законодавством не визначено.

Таким чином, фактично єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є незадовільний майновий стан скаржника.

Обмежене фінансування бюджетної установи, суб'єкта владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Отже, незабезпечення державою достатнього фінансування органу державної влади, що діє в її інтересах, не може бути визнано достатньою підставою для відстрочення від сплати судового збору.

Враховуючи вищевказане, слід зазначити про відсутність підстав для відстрочення, розстрочення заявнику сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

З урахуванням наведеного, а також того, що відповідно до чинної на час подання адміністративного позову редакції Закону України "Про судовий збір", Державна міграційна служба України у Львівській області не наділена пільгами щодо сплати судового збору, відповідач зобов'язаний сплачувати судовий збір.

Таким чином, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні клопотання Державної міграційної служби України у Львівській області про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати такого.

Керуючись статтями 133, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

У задоволенні клопотання Державної міграційної служби України у Львівській області з питань сплати судового збору - відмовити.

Ухвала з питань звільнення від сплати судового збору набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Коморний О.І.