Ухвала від 18.06.2025 по справі 759/13068/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2/759/6024/25

ун. № 759/13068/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2025 року м. Київ

Суддя Святошинського районного суду міста Києва Кравченко Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про розірвання договору найму квартири та виселення,

УСТАНОВИВ:

11 червня 2025 року до суду засобами поштового зв'язку надійшла позовна заява ОСОБА_1 , подана 10 червня 2025 року ОСОБА_4 , до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про розірвання договору найму квартири та виселення.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.06.2025 головуючим суддею визначено Кравченка Юрія Вікторовича. Справа передана судді 16.06.2025.

Дослідивши позовну заяву та додатки до неї, суддя дійшов таких висновків.

До відкриття провадження у справі, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), чи підсудна справа цьому суду, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в цивільній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, який законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) справи про стягнення аліментів, збільшення та зменшення їх розміру, припинення стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов'язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства);

4) справи про розірвання шлюбу;

5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує шістдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Предметом цього позову є вимоги про розірвання договору найму квартири та виселення.

Отже, зазначена справа не належить до малозначних; спір у цій справі виник не з трудових правовідносин. Відтак, в силу приписів статті 60 ЦПК України, представником у цій справі може бути лише адвокат та законний представник.

До позовної заяви представник позивача долучив довіреність, видану ОСОБА_1 на ім'я ОСОБА_4 , посвідчену нотаріусом нотаріального округу «Армавірська область» Республіки Вірменія Єгіазаряном Брієм Хачіковичем 22.11.2024 за р. № 6646.

Доказів, які підтверджували би право ОСОБА_4 на здійснення адвокатської діяльності матеріали справи не містять.

За таких обставин, суддя доходить висновку, що у ОСОБА_4 відсутні повноваження на представництво ОСОБА_1 як позивача в цій справі.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України позовна заява повертається у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

З огляду на викладене, позовна заява підлягає поверненню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 60, 185, 258, 260, 261, 353-355ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про розірвання договору найму квартири та виселення та додані до позовної заяви документи повернути позивачеві.

Копію ухвали направити позивачеві разом з позовною заявою та доданими до неї документами.

Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Суддя Ю.В. Кравченко

Попередній документ
128217528
Наступний документ
128217530
Інформація про рішення:
№ рішення: 128217529
№ справи: 759/13068/25
Дата рішення: 18.06.2025
Дата публікації: 20.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них; про виселення (вселення)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (18.06.2025)
Дата надходження: 11.06.2025
Предмет позову: про розірвання усного договору оренди та виселення