єдиний унікальний номер справи 546/553/25
номер провадження 3/546/224/25
18 червня 2025 року м. Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Романенко О.О.,
за участі:
секретаря судового засідання Захарченко Л.Я.,
прокурора Решетилівської окружної
прокуратури Полтавської області Козира Є.І.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Решетилівка у залі суду протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП) та матеріали справи додані до нього, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Решетилівка Решетилівського району Полтавської області, громадянина України, розлученого, маючого на утриманні неповнолітню доньку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 01.08.2023 по теперішній час працюючого на посаді лікаря акушера-гінеколога та лікаря приймального відділення КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області», який є членом постійно діючої військово-лікарської комісії, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягався, -
09.06.2025 до Решетилівського районного суд Полтавської області від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 280 від 04.06.2025, складеного старшим уповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Шереметом Миколою Володимировичем, відносно ОСОБА_1 , з 01.08.2023 по теперішній час працюючий на посаді лікаря акушера-гінеколога КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області», відповідно до складу медичних працівників позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області», затвердженого наказами КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області» від 01.01.2024 № 3, від 01.01.2025 № 2, ОСОБА_1 , є членом постійно діючої військово-лікарської комісії.
ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області», відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.04.2025), а саме лише о 15:03 год 02.04.2025 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час судового розгляду, після роз'яснення відповідно до ст. 268 КУпАП прав особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, у тому числі права на захист, ОСОБА_1 зазначив, що свої інтереси буде захищати самостійно. Вину у вчиненні адміністративного правопорушенні визнав повністю, підтвердив зазначені у протоколах обставини, щиро розкаявся, запевнив суд, що подібних порушень в подальшому не допустить. Пояснив, що достовірно знав про необхідність подання декларації за 2024 рік у строк з 01.01.2025 по 31.03.2025 включно. Про необхідність дотримання ЗУ «Про запобігання корупції», оскільки є членом позаштатної постійно діючої ВЛК КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області», обізнаний та попереджався відповідальною особою медичного закладу у якому працює, у тому числі письмово у вересні 2024 року. У попередні роки подавав декларацію вчасно, обізнаний з технічними ресурсами сайту НАЗК. Однак, лише 02.04.2025, тобто несвоєчасно, подав щорічну декларацію за 2024 рік у зв'язку з хронічною перевтомою на роботі.
Прокурор Решетилівської окружної прокуратури Полтавської області Козир Є.І. у судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджена матеріалами справи, а також його власними поясненнями. Просив накласти на правопорушника максимальне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, - штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.
Вирішуючи питання про наявність чи відсутність у діях ОСОБА_1 складу інкримінованого йому адміністративного правопорушення, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, суд прийшов до наступних висновків.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу 15 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пунктів 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є зокрема голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абзацу четвертого пункту 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VІІ цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення складено у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП України. Під час його складання істотних порушень, що тягли б за собою визнання доказів недопустимими, допущено не було.
Дослідивши матеріали додані до протоколу, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 , який будучи членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії та суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», вбачається порушення норм антикорупційного законодавства - недотримання вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», та вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Зазначений висновок суду, підтверджується наступними доказами, які досліджені судом та не викликають сумнівів у своїй достовірності та допустимості, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 280 від 04.06.2025, з яким ОСОБА_1 ознайомлений та йому роз'яснені норми ст. ст. 55,56, 59, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП (а.с. 1-3);
- рапортом старшого оперуповноваженого 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України капітана поліції Миколи Шеремета від 04.06.2025 № 390, відповідно до якого зібрано матеріали відносно ОСОБА_1 за ознаками вчинення правопорушення, яке пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (а.с. 4);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відповідно до яких, він не заперечував факт того, що з 2024 року по теперішній час він є членом позаштатної постійно діючої ВЛК КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області», та про обов'язки подання щорічної декларації за 2024 рік був ознайомлений. Він не заперечує факт несвоєчасного подання декларації, а саме 02.04.2025, зазначив, що вказане відбулося у зв'язку з сімейними обставинами, вину визнав повністю (а.с. 5);
- копією паспорта ОСОБА_1 (а.с.6);
- копією супровідного листа Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 13.05.2025 за вих. № 18266/02-2025 до Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про направлення для організації розгляду та прийняття рішення відповідно до вимог чинного законодавства, матеріалів НАЗК від 01.05.2025 № 47-06/37385-25 щодо можливого порушення ОСОБА_1 вимог антикорупційного законодавства (а.с.7);
- копією листа Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції № 33286-2025 від 05.05.2025 до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відповідно до якого національним агентством встановлено, що серед інших осіб також ОСОБА_1 , несвоєчасно подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для вжиття заходів з перевірки цих фактів та, у разі встановлення підстав, складення протоколів про адміністративні правопорушення з метою притягнення їх до адміністративної відповідальності згідно із частиною першою статті 172-6 КУпАП (а.с.8);
- повідомленням до Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 01.5-17/341 від 08.04.2025, відповідно до якого ОСОБА_1 , який працює в КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області» на посаді лікаря акушера-гінеколога, несвоєчасно подав щорічну декларацію за 2024 рік.Зазначене повідомлення отримано НАЗК 28.04.2025 за вх.№ 73429/0/07-25 (а.с. 9);
- роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2025 по 03.04.2025 з якою вбачається, що вхід до системи НАЗК, створення, заповнення та подання щорічної декларації за 2024 рік ОСОБА_1 здійснила у період часу з 14:33:55 02.04.2025 по 15:03:33 02.04.2025 (а.с.10-12);
- копією запиту Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від № 54053-2025 від 08.05.2025 до КНП «Решетилівська центральна лікарня» ОСОБА_2 , яким УСР в Полтавській області просило надати інформацію та завірені належним чином копії документів відносно ОСОБА_1 : накази про призначення (переведення) на посаду, особову картку; наказ КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області»№ 3 від 01.01.2024; наказ КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області»№ 2 від 01.01.2025; чи була ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавства про обов'язок та строки подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, якщо так, надати листи ознайомлення; чи перебував на лікарняному в період часу з 01.01.2025 по 31.03.20255 (якщо так, надати підтверджуючі документи)(а.с.13);
- відповіддю КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області»на запит УСР в Полтавській області від 09.05.2025 №01.5-18/485, із змісту якого вбачається, що ОСОБА_1 у період часу з 01.01.2025 по 31.03.2025 на лікарняному не перебував (а.с. 14);
- копією наказу КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області»№ 173-ОС від 31.07.2023 про переведення ОСОБА_1 на посаду лікаря-акушера-гінеколога поліклінічного відділення на 0,25 ставки та на посаду лікаря приймального відділення на 0,75 ставки тимчасово з 01.08.2023 на підставі заяви ОСОБА_1 (а.с.15);
- копією наказу КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області» № 3 від 01.01.2024 про затвердження основного та дублюючого складу постійно діючої військово-лікарської комісії КНП «Решетилівська центральна лікарня», відповідно до якого гінеколог ОСОБА_1 входить до основного складу постійно діючої військово-лікарської комісії (а.с.16);
- копією наказу КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області» № 2 від 01.01.2025 про затвердження основного та дублюючого складу постійно діючої військово-лікарської комісії КНП «Решетилівська центральна лікарня», відповідно до якого гінеколог ОСОБА_1 входить до дублюючого складу постійно діючої військово-лікарської комісії (а.с.17);
- копією особової картки працівника КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області» ОСОБА_1 (а.с.18);
- копією листа ознайомлення з вимогами ЗУ від 14.10.2014 № 1700-VII « Про запобігання корупції» із змінами і доповненнями, відповідно до якого лікар-акушер-гінеколог, лікар приймального відділення ОСОБА_1 20.09.2024 ознайомлений з вимогами даного закону, про що свідчить його особистий підпис на ознайомленні (а.с.19);
- копією декларації, роздрукованої з веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, відповідно до якої ОСОБА_1 лише о 15:03 год 02.04.2025 подав до Реєстру щорічну декларацію «особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік)» за 2024 рік (а.с. 20-21).
Судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 з 01.01.2024 по теперішній час є членом постійно діючої військово-лікарської комісії.
Отже, ОСОБА_1 є особою, на яку відповідно до п.п. «ґ » п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗК «Про запобігання корупції» є суб'єктом декларування та яка відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» повинна була подати щорічну декларацію за 2024 рік до 1 квітня 2025 року.
Під час судового розгляду, ОСОБА_1 не оспорював факт несвоєчасного подання декларації та свою визнав вину повністю, щиро розкаявся у вчиненому.
Статтею 255 КУпАП встановлено перелік суб'єктів, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачених статтею 172-6 КУПАП, до яких віднесено:
- уповноважених на те посадових осіб органів національної поліції (статті 172-4 - 172-9 (за винятком правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище);
- уповноважених на те посадових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції (статті 172-4 - 172-9 (в частині правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище).
- прокурора (статті 172-4 - 172-20);
Відповідно до примітки статті 56 Закону України «Про запобігання корупції», посадами, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, є посади Президента України, Прем'єр-міністра України, члена Кабінету Міністрів України, першого заступника або заступника міністра, члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку, Голови, державного уповноваженого Антимонопольного комітету України та уповноваженого з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Голови Фонду державного майна України, його першого заступника або заступника, члена Центральної виборчої комісії, члена, дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя, керівника служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя та його заступника, члена, інспектора Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, народного депутата України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, члена Національної комісії зі стандартів державної мови, Директора Національного антикорупційного бюро України, Директора Бюро економічної безпеки України, його першого заступника та заступника, його першого заступника та заступника, Голови Національного агентства з питань запобігання корупції та його заступників, Генерального прокурора, його першого заступника та заступника, Голови Національного банку України, його першого заступника та заступника, члена Ради Національного банку України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, його першого заступника та заступника, Керівника Офісу Президента України, його першого заступника та заступника, Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, його першого заступника та заступника, радника або помічника Президента України, Прем'єр-міністра України, посади, які належать до посад державної служби категорії "А" або "Б", та посади, які частиною першою статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" віднесені до першої - третьої категорій, а також посади суддів, прокурорів, слідчих і дізнавачів, керівників, заступників керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їх апаратів та самостійних структурних підрозділів, керівників, заступників керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя, керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній Республіці Крим або обласного значення, району в місті, міста районного значення, а також посади, що підлягають заміщенню вищим офіцерським складом військовослужбовців.
Так, НАЗК наділено повноваженнями складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 172-6 КУпАП, виключно щодо службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Перелік таких осіб наведений у примітці до статті 56 Закону України «Про запобігання корупції», є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.
Таким чином, законодавством України передбачено право органів Національної поліції та прокурора, як спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції, на складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 172-6 КУпАП, та збирання доказів їх вчинення (статті 251, 255 КУпАП, стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції») щодо осіб, які вчинили такі правопорушення та які не віднесені до категорії службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Посада, яку обіймає ОСОБА_1 не віднесена до переліку службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, згідно переліку посад, визначеному у примітці до статті 56 Закону України «Про запобігання корупції».
Окрім того, відповідно до абз. 15 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції», визначено спеціальних уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції, до яких віднесено органи прокуратури, Національної поліції, НАЗК. Зазначені суб'єкти наділені однорідними повноваженнями на виявлення порушень у сфері корупції.
Таким чином, ініціація перевірки, перевірка факту несвоєчасного подання декларації, виявлення факту несвоєчасного подання та складання протоколу про адміністративне правопорушення здійснені уповноваженими особами.
З 1 січня 2025 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
Граничним терміном подання декларації для ОСОБА_1 за 2024 рік було 31.03.2025.
Беззаперечним є встановлення факту того, що ОСОБА_1 не дотримався встановленого терміну для подання щорічної декларації за 2024 рік, а саме до 01.04.2025, та несвоєчасно подав зазначену декларацію лише 02.04.2025.
При цьому, ОСОБА_1 достовірно був обізнаний з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» та необхідністю подання щорічної декларації, про що свідчить його особистий підпис на листі ознайомлення з вимогами даного закону.
Доводи ОСОБА_1 про те, що він не подав декларацію у граничний строк до 31.03.2025 через хронічну перевтому на роботі, суд не бере до уваги, оскільки ці обставини не являються поважними і реабілітуючими та такими, що звільняють особу від відповідальності з огляду на принцип презумпції обов'язкового дотримання чинних норм законів.
Жодних поважних причин несвоєчасного подання декларації судом не встановлено та на підтвердження їх наявності жодних належних і допустимих доказів суду не надано.
Таким чином, суд вважає, що факт вчинення корупційного правопорушення, а саме несвоєчасного подання щорічної декларації, підтверджений доказами у справі, які є належним та допустимим, як кожен окремо, так і в їх сукупності.
Суд приходить до висновку про доведеність поза розумним сумнівом вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Щодо строків притягнення до адміністративної відповідальності, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Уповноваженою особою з питань запобігання корупції КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради» було повідомлено НАЗК за встановленою формою про факт несвоєчасного подання лікарем акушером-гінекологом КНП «Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради», який є членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії, щорічної декларації за 2024 рік (а.с.9).
Після чого, Національним агентством з питань запобігання корупції було направлено відповідне повідомлення за № 47-06/37386-25 від 01.05.2025 для прийняття рішення та вжиття заходів згідно чинного законодавства до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, яке отримано управлінням 05.05.2025 (а.с.8).
13.05.2025 Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України матеріали, що надійшли від НАЗК за № 47-06/37385-25 від 01.05.2025, були направлені до Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, для організації розгляду та прийняття рішення відповідно до вимог чинного законодавства (а.с.7).
Після чого, УСР у Полтавській області розпочало здійснення перевірки.
04.06.2025 уповноваженою особою УСР в Полтавській області ДСР НПУ було подано рапорт за № 390, відповідно до якого зібрано матеріали відносно ОСОБА_1 за ознаками правопорушення, яке пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (а.с.4).
04.06.2025 було складено даний протокол про адміністративне правопорушення № 280 від 04.06.2025 відносно ОСОБА_1 .
Таким чином, судом беззаперечно встановлено, що виявлення факту саме несвоєчасного подання щорічної декларації за 2024 рік відбулося 05.05.2025з моменту отримання пакету документів ДСР НПУ, та саме з цієї дати починається відлік шестимісячного строку для притягнення до адміністративної відповідальності. Також, на момент розгляду справи не сплинув дворічний строк з моменту вчинення правопорушення (дата несвоєчасного подання декларації 02.04.2025).
Враховуючи зазначене відсутні підстави для застосування п. 7 ст. 247 КУпАП.
Згідно ст. 33 КУпАП при призначенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, згідно ст. 34 КУпАП, суд вважає щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, згідно ст.35 КУпАП судом не встановлено.
Вирішуючи питання про накладення на порушника адміністративного стягнення, суд враховує його особу, поведінку під час скоєння правопорушення та після цього, ставлення до скоєного, яке розцінює як дійове каяття, беручи до уваги той факт, що затримка подання декларації відбулася на два дні, відсутність обтяжуючих обставин, та приходить до висновку про необхідність накладення на правопорушника остаточного стягнення у виді штрафу у межах мінімального його розміру, що передбачено санкцією статті, вважаючи, що це стягнення є достатнім для виконання його мети: виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Таким чином з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 605,60 грн.
З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 221, 251, 252, 280, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Решетилівський районний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст. 307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Строк пред'явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Реквізити для сплати штрафу - Отримувач коштів: ГУК Полтав. обл./Полтавська/21081300 Полтавська/21081300 ЄДРПОУ:37959255 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Номер рахунку (IBAN) UA 048999980313050149000016001 Штраф за порушення ПДР.
Реквізити для сплати судового збору - Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова «судовий збір», Решетилівський районний суд Полтавської області код ЄДРПОУ суду: 02886137).
Суддя О.О. Романенко