Справа № 766/9100/25
н/п 3/766/3691/25
16 червня 2025 року
Херсонський міський суд Херсонської області у складі судді Арчакова Д.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
1. До Херсонського міського суду Херсонської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії № ПД/ХС/9996/072/П/ПТ року, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 41 КУпАП.
2. Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
3. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку статті 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
4. З матеріалів справи вбачається, що складені матеріали про адміністративне правопорушення не відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
5. Відповідно до частини першої ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором.
Отже, Суд позбавлений можливості провести судовий розгляд даного протоколу, оскільки додані матеріали та протокол не містять свідомостей про умови трудових договорів, які були укладені з працівниками комунального підприємства "Наддніпрянка" щодо виплати заробітної плати.
5. У зв'язку з цим, Суд дійшов висновку про необхідність повернення вказаних адміністративних матеріалів до Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці на доопрацювання.
Керуючись статтями 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Суд,
1. Протокол про адміністративне правопорушення серії № ПД/ХС/9996/072/П/ПТ року, складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за частиною першою ст. 41 КУпАП та додані до нього матеріали - повернути до Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці на доопрацювання.
Суддя:Д. В. Арчаков