справа № 208/6598/25
провадження № 1-кс/208/2345/25
10 червня 2025 р. м. Кам'янське
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Кам'янського ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Донецької обласної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12025050000000286 від 07.05.2025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 7 ст. 111-1, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, -
Старший слідчий в ОВС відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління ГУНП в Донецькій області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Заводського районного суду м. Кам'янського із клопотанням, в якому просив накласти арешт на автомобілі.
До судового засідання прокурор та слідчий, які повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання не з'явилися, але подали заяви про підтримання заявленого клопотання та проведення судового розгляду за їх відсутності.
На підставі ч.4 ст.107 КПК України, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, приходить до наступного.
Зі змісту клопотання та доданих документів вбачається, що відділом розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту СУ ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12025050000000286 від 07.05.2025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 7 ст. 111-1, ч. 3 ст. 28, ч.1 ст. 111-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами, є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.
Всупереч указаним нормам міжнародного гуманітарного права президент РФ та інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларації Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV) від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), спланували, підготували і здійснили пряме й опосередковане застосування збройної сили РФ проти суверенітету і територіальної цілісності України.
Так, у лютому-березні 2014 року військами РФ здійснено збройне вторгнення до Автономної республіки Крим із подальшою окупацією півострова. У квітні 2014 року РФ розв'язало війну на сході України, яка розпочалася зі створення під прикриттям «народних» виступів спецслужбами РФ терористичних так званих Донецької і Луганської «народних республік» та тривала до початку широкомасштабного вторгнення, супроводжуючись захопленням міст Донецька та Луганська і ряду районів відповідних областей.
При цьому представниками РФ і так званої «ДНР» здійснювалися заходи щодо утворення псевдо органів влади, що стали складовою частиною окупаційної адміністрації.
Зокрема на окупованих РФ територіях Донецької області у складі так званого «МВД ДНР», з метою виконання псевдо правоохоронних функцій створювалися відповідні підрозділи поліції.
Згідно «постановления народного совета донецкой народной республики» від 07.08.2015 прийнято «закон о полиции днр». Відповідно ч. 1 ст. 1 так званого «закону о полиции» «полиция - это государственный вооруженный орган исполнительной власти, предназначенный для защиты жизни, здоровья, прав и свобод человека и гражданина, интересов общества и государства от противоправных посягательств, охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности». Крім того, відповідно ст. 24 так званого «закону о полиции» встановлено, що «сотрудник полиции - это должностное лицо, состоящее на службе в органах внутренних дел донецкой народной республики, которое наделено полномочиями по осуществлению обязанностей и прав полиции, и имеет специальное звание, присвоенное в определенном законом порядке. Сотрудник полиции, проходящий службу в территориальном органе, выполняет обязанности, возложенные на полицию, и реализует права, предоставленные полиции, в пределах территории, обслуживаемой этим территориальным органом, в соответствии с замещаемой должностью и должностным регламентом (должностной инструкцией). За пределами указанной территории сотрудник полиции выполняет обязанности, возложенные на полицию, и реализует права, предоставленные полиции, в порядке, определяемом руководителем государственного органа исполнительной власти в сфере внутренних дел и в соответствии с действующим законодательством ДНР. Сотруднику полиции выдается служебное удостоверение, образцы которых утверждаются государственным органом исполнительной власти в сфере внутренних дел».
Крім того, продовжуючи реалізовувати свій злочинний задум, президент РФ та інші невстановлені представники влади РФ всупереч указаним нормам міжнародного гуманітарного права та Конституції України спланували, підготували і розв'язали агресивну війну проти України, надавши відповідні накази на вторгнення підрозділів збройних сил РФ на територію України з метою її незаконного збройного захоплення та подальшої окупації.
24.02.2022 на виконання наказів вищого політичного та воєнного керівництва РФ, військовослужбовці збройних сил РФ, шляхом агресії із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, незаконно вторглись на територію України через державні кордони України в Донецькій, Запорізькій, Житомирській, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, здійснивши збройний напад на державні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти військової та цивільної інфраструктури, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, після чого окупували частину території України.
Зокрема, 24-28 лютого 2022 року ворог підступив до м. Маріуполя Донецької області зі сходу, півночі та заходу. Із 01.03.2022 місто перебувало вже у повному оточенні військ РФ. У подальшому райони вказаного населеного пункту були поступово захоплені, а 16-20 травня 2022 року останні оборонці вийшли з укриття на «Азовсталі» і м. Маріуполь з прилеглими районами опинилося під повною окупацією ворога.
24 лютого 2022 року указом президента України № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який в подальшому було неодноразово продовжено.
Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 376 від 28.02.2025 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» з 07.04.2014 території Маріупольського району Донецької області є тимчасово окупованою російською федерацією.
У березні 2022 року, точного часу у ході досудового розслідування не встановлено, з метою закріплення окупаційної політики та нанесення шкоди суверенітетові, територіальній цілісності, державній та інформаційній безпеці України, після окупації військами рф території м. Маріуполя, та Маріупольського району, Донецької області, у складі так званого «МВД ДНР», створено підрозділ «Володарський РО МВД ДНР» який розташовувався за адресою: Донецька область, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) буд. 92.
Так, у невстановлений слідством час, проте не пізніше квітня 2022 року, точного часу у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який з 16.09.2002 до 07.10.2014 проходив службу в органах внутрішніх справ України, та якого звільнено зі служби згідно наказу ГУ МВС України в Донецькій області
№ 3363 о/с від 07.10.2014, перебуваючи на тимчасово окупованій території Маріупольського району Донецької області, усвідомлюючи що РФ веде агресивну війну проти України, а території Маріупольського району Донецької області, окуповані військовими РФ внаслідок вчиненого воєнного нападу, діючи умисно, реалізуючи свій злочинний умисел направлений на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, усвідомлюючи суспільно небезпечний та протиправний характер своїх дії, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та свідомо бажаючи їх настання, прийняв пропозицію представників держави-агресора Російської Федерації та представників незаконних збройних формувань так званої «днр» та добровільно зайняв посаду «заступника начальника «Володарского РО», в незаконному правоохоронному органі, а саме: «Володарском РО МВД ДНР», яке розташовано на тимчасово окупованій території за адресою: Донецька область, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92.
Крім того, відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014, тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 указаного Закону тимчасово окупована Російською Федерацією територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Тимчасова окупація Російською Федерацією територій України незалежно від її тривалості є незаконною і не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав.
Однак, всупереч порядку, передбаченому чинним законодавством України, починаючи з березня 2022 року невстановлені представники так званої «ДНР», які є частиною окупаційної адміністрації РФ, спрямували свою діяльність на створення незаконних органів влади, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора на тимчасово окупованій території Маріупольської територіальної громади Донецької області, з метою закріплення окупаційної влади, яка сприятиме у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України.
Разом з тим, зіштовхнувшись із рішучим супротивом місцевого населення, який полягав у різних проявах, починаючи від публічної непокори вимогам представників окупаційної адміністрації, закінчуючи фізичним знищенням окупантів та їх матеріальних ресурсів, одним із найпершочерговіших рішень представників держави-агресора і так званої «ДНР» було проведення фільтрації місцевого населення.
Зазначені фільтраційні заходи включали:
- особливий режим переміщення окупованою територією м. Маріуполя та Маріупольського району, Донецької області із створенням розгалуженої системи блок-постів;
- виявлення ветеранів бойових дій, учасників АТО чи ООС на сході України, пенсіонерів Збройних Сил України чи правоохоронних органів, їх колишніх або діючих працівників, учасників Революції Гідності, учасників громадських організацій або політичних течій патріотичного проукраїнського напрямку, осіб з яскраво вираженою проукраїнською позицією та патріотичними поглядами тощо, з метою попередження руху опору на окупованій території;
- агітація місцевого населення просування наративів російської пропаганди у частині благ «руского мира» та неспроможності української державності, та залучення місцевого населення до співпраці з окупаційною адміністрацією;
- залучення до співпраці колишніх працівників правоохоронних органів та представників органів місцевого самоврядування;
- виконання псевдо правоохоронних функцій, проведення незаконних обшуків, патрулювання місцевості;
У разі виявлення громадян указаних категорій здійснювалося їх захоплення та незаконне позбавлення волі. У подальшому відносно вказаних осіб здійснювалися заходи щодо схиляння до співпраці та переходу на сторону РФ, а у разі відмови, до патріотично налаштованих громадян застосовувалися катування або навіть позасудові страти.
У зв'язку з необхідністю проведення комплексу заходів, що полягали в незаконних допитах, обшуках житла, освідуваннях оглядах мобільних телефонів та комп'ютерної техніки, протиправному доступі до листування та іншої особистої інформації, систематизації та аналізу отриманих відомостей відповідальними особами держави-агресора прийнято рішення про залучення до вказаної діяльності осіб, що мають досвід слідчо-оперативної діяльності.
Із вказаних підстав наприкінці квітня 2022 року, точного часу у ході досудового розслідування не встановлено, до проведення фільтрації населення захопленого м. Маріуполь та Маріупольської територіальної громади Донецької області керівництвом «МВД ДНР» залучено громадянина України - ОСОБА_6 , який зайняв посаду «врио начальника Володарского РО МВД ДНР».
У свою чергу ОСОБА_6 , який переслідуючи корисливі та ідеологічні мотиви, у невстановлений слідством час, проте не пізніше лютого 2022 року, будучи громадянами України, розуміючи, що реалізація рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора щодо зокрема проведення фільтрації місцевого населення буде можливою тільки за умови створення під його керівництвом внутрішньо стійкого об'єднання, учасники якого з дотриманням суворої дисципліни та субординації будуть забезпечувати виконання указаних рішень кожен за визначеним ним особисто напрямком протиправної діяльності, вирішив сформувати з підлеглих йому працівників організовану групу, члени якої, володіючи необхідними навичками та моральними якостями, безпосередньо здійснювали б фільтраційні заходи.
Для цього ОСОБА_6 довів розроблений ним план до ОСОБА_7 , який на той час будучи громадянином України зайняв незаконну посаду в.о. начальника слідчого відділу «Володарского РО МВД ДНР», ОСОБА_5 , який на той час будучи громадянином України займав незаконну посаду заступника начальника «Володарского РО МВД ДНР», ОСОБА_8 , який на той час будучи громадянином України займав незаконну посаду водія чергової частини «Володарского РО МВД ДНР», які погодились на його виконання та вступили до складу організованої групи.
Відповідно до злочинного плану ОСОБА_6 , - ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , що мали діяти під його керівництвом, повинні були виконувати закони окупаційної влади РФ та так званої «ДНР»; реалізовувати рішення держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема щодо проведення фільтраційних заходів після захоплення військами РФ м. Маріуполя та прилеглих районів Маріупольської територіальної громади; організувати систему блок-постів; виявляти ветеранів бойових дій, учасників АТО чи ООС на сході України, пенсіонерів Збройних Сил України чи правоохоронних органів, їх колишніх або діючих працівників, учасників Революції Гідності, учасників громадських організацій, або політичних течій патріотичного проукраїнського напрямку, представників органів місцевого самоврядування та інших осіб з яскраво вираженою проукраїнською позицією та патріотичними поглядами; за можливості вербувати їх з метою переходу на сторону РФ; проводити незаконний збір, обробку та систематизацію персональних даних, проводити незаконні обушки за місцем мешкання вказаних осіб.
Згідно із розподілом функцій між учасниками організованої групи ОСОБА_6 , як організатор, керував діями інших учасників групи, розподіляв між ними виконання конкретних функцій злочинного характеру, координував та планував здійснення злочинної діяльності, безпосередньо вирішував питання щодо організації та керівництва фільтраційними заходами, особисто здійснював фільтраційні заходи, здійснював вербовку просування проросійських наративів.
ОСОБА_5 який займав незаконну посаду заступника начальника «Володарского РО МВД ДНР», на виконання спільного злочинного плану здійснював первинне сортування, організовував доставку осіб що підлягали для фільтрації, здійснював фотографування і зняття відбитків рук, з метою формування відповідних незаконних обліків
ОСОБА_8 , який займав незаконну посаду водія чергової частини «Володарского РО МВД ДНР», на виконання спільного злочинного плану здійснював затримання та доставку осіб на блок постах, проводив первинний особисті обшуки, здійснював супроводження осіб під час проходження фільтраційних заходах, вилучав мобільні телефони та документи у затриманих, проводив їх фотографування та зняття відбитків рук.
ОСОБА_7 який займав незаконну посаду в.о. начальника слідчого відділу «Володарского РО МВД ДНР», на виконання спільного злочинного плану здійснював допити та опитування затриманих осіб, складав непередбачені чинним законодавством України документи щодо проведення фільтраційних заходів, на виконання вказівок організатора направляв незаконно затриманих осіб для проведення подальшої фільтрації в «УБОП МВД ДНР». Проводив допити, приділяючи підвищену увагу колишнім чи діючим працівникам правоохоронних органів України та особам, що з ними співпрацюють, з метою виявлення осередків супротиву місцевого населення, схиляння таких осіб до співпраці та вербовки на предмет переходу на бік РФ, проводив та огляди мобільних телефонів та комп'ютерної техніки.
Таким чином, у період з кінця квітня 2022 року по жовтень 2022 року включно ОСОБА_6 , будучи в.о. начальника незаконного правоохоронного органу «Володарского РО МВД ДНР», діючи умисно, у складі організованої групи, спільно та узгоджено з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , які, будучи громадянами України, які добровільно зайняли посади у вказаному незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, з метою завдання шкоди Україні, реалізовували рішення держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора в частині реалізації так званих «правоохоронних функцій» та «фільтраційних заходів» в рамках співпраці з окупаційною адміністрацією держави агресора на території тимчасово окупованого м. Маріуполя та прилеглих районах Донецької області, за наступних обставин.
І епізод за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України
Так, ОСОБА_6 , діючи умисно, у складі організованої групи, спільно та узгоджено з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , виконуючи спільний злочинний план, спрямований на забезпечення реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема щодо проведення незаконної фільтрації населення на території тимчасово окупованого м. Маріуполь та Маріупольської територіальної громади Донецької області здійснили незаконні фільтраційні заходи щодо громадянина України ОСОБА_9 .
Встановлено, що ОСОБА_9 будучи цивільною особою мешканцем м. Маріуполя, Донецької області, до початку бойових дій, виїхав із своєю сім'єю до м. Запоріжжя, Запорізької області. Після чого після початку активних бойових дій на території м. Маріуполя та Маріупольської територіальної громади на початку травня 2022 року, точного часу у ході досудового розслідування не встановлено, вирішив повернувся на територію м. Маріуполя для евакуації рідних на підконтрольну Україні територію, при перетині блок посту розташованого в смт. Мангуш, Маріупольського району, в бік м. Маріуполя, був фактично затриманий ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , які діяли за вказівкою ОСОБА_6 на виконання спільного злочинного плану, щодо проведення фільтраційних заходів на користь рф та окупаційної адміністрації. Після чого ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_8 провели особистий обшук ОСОБА_9 в результаті якого вилучили документи та мобільний телефон останнього з метою огляду та перевірки контактів особистого листування та медіа файлів на предмет встановлення компрометуючої інформації, та провели освідування ОСОБА_9 на предмет наявності татуювань патріотичного чи націоналістичного змісту, характерних слідів від користування вогнепальною зброєю. Після чого доставили його до приміщення так званого «Володарского РО МВД ДНР», за адерсою: Донецька область, Маріупольська територіальна громада, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92 де, в одному зі службових кабінетів ОСОБА_6 , спільно з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , та ОСОБА_8 провели допит ОСОБА_9 , під час якого з'ясовували мету прибуття на окуповану територію, сферу його діяльності, відношення до націоналістичних формувань та до сил оборони України. Після чого в окремому кабінеті ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_8 , здійснили фотографування та зняття відбитків рук з метою незаконного збору та оброблення персональних даних та формування відповідних обліків.
ІІ епізод за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України
За вказаних обставин, продовжуючи свій злочинний намір направлений на допомогу державі-агресору ОСОБА_6 , діючи умисно, у складі організованої групи, спільно та узгоджено з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , виконуючи спільний злочинний план, спрямований на забезпечення реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема щодо проведення незаконної фільтрації населення на території тимчасово окупованого м. Маріуполь та прилеглих населених пунктів Донецької області здійснили незаконні фільтраційні заходи щодо громадянина України ОСОБА_10 .
Після 24.02.2022, ОСОБА_10 перебував на території м. Маріуполь, Донецької області. Так, на початку травня 2022 року, точного часу у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_10 був затриманий невстановленими особами з числа окупаційних військ, та з метою проведення так званих фільтраційних заходів доставлений до «Володарского РО МВД ДНР», який розташовано за адресою: Донецька область, Маріупольська територіальна громада, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92. Після чого в одному з кабінетів ОСОБА_11 , провів із ОСОБА_10 агітаційну бесіду спрямовану на підтримку рішень держави агресора дублюючи наративи російської пропаганди у частині благ «руского мира» та неспроможності української державності, та залучення місцевого населення до співпраці з окупаційною адміністрацією.
Далі, за вказівкою ОСОБА_6 - ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , в окремому кабінеті провели освідування на предмет наявності татуювань націоналістичного змісту та слідів використання зброї на тілі, після чого провели допит ОСОБА_10 з метою з'ясування сфери діяльності останнього, відношення до націоналістичних формувань та до сил оборони України зокрема причетності до підрозділу «АЗОВ», та ГУР України, при цьому схиляли ОСОБА_10 , до давання неправдивих показань стосовно себе в частині зізнання за нібито вчинені ним злочини проти мирного населення. Після чого в окремій кімнаті ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , здійснили фотографування та зняття відбитків рук з метою незаконного збору та оброблення персональних даних та формування відповідних обліків.
Після проходження зазначених фільтраційних заходів за наказом ОСОБА_6 - ОСОБА_10 отримав довіку, що засвідчувала проходження ним фільтраційних заходів.
ІІІ епізод за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України
За вказаних обставин, продовжуючи свій злочинний намір направлений на допомогу державі-агресору ОСОБА_6 , діючи умисно, у складі організованої групи, спільно та узгоджено з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , виконуючи спільний злочинний план, спрямований на забезпечення реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема щодо проведення незаконної фільтрації населення на території тимчасово окупованого м. Маріуполь та прилеглих населених пунктів Донецької області здійснили незаконні фільтраційні заходи щодо громадянки України ОСОБА_12 .
Так, після 24.02.2022, тобто початку бойових дій громадянка України - ОСОБА_12 перебувала на території міста Маріуполя, Донецької області. За наказом окупаційної адміністрації для безперешкодного переміщення по місту Маріуполю та Маріупольській територіальній громаді, 03.06.2025 року, ОСОБА_12 була залучена для проведення фільтраційних заходів, в так званому «Володарському РО МВД ДНР», який розташовано за адресою: Донецька область, Маріупольська територіальна громада, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92.
Для чого 03.06.2025 вона на власному транспорті прибула до будівлі міської ради, смт. Нікольське, Маріупольської територіальної громади Донецької області, де за вказівкою ОСОБА_6 на виконання спільного злочинного плану, щодо проведення фільтраційних заходів на користь рф, та окупаційної адміністрації ОСОБА_5 , провів сортування осіб прибулих до проведення фільтраційних заходів за відповідними списками, а ОСОБА_8 , провів особисті обшуки та перевірив наявність мобільних терміналів у ОСОБА_12 , та інших осіб які підлягали фільтрації. Після вказаної процедури ОСОБА_12 разом з іншим особами ОСОБА_5 та ОСОБА_8 на автобусі доставили до так званого «Володарского РО МВД ДНР», яке розташованого за адресою: Донецька область, Маріупольська територіальна громада, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92, де в приміщенні актової зали ОСОБА_6 провів з ОСОБА_12 , та всіма присутніми агітаційну бесіду спрямовану на підтримку рішень держави агресора дублюючи наративи російської пропаганди у частині благ «руского мира» та неспроможності української державності, та залучення місцевого населення до співпраці з окупаційною адміністрацією рф. Після чого за вказівкою ОСОБА_7 , - ОСОБА_12 та кожен з присутніх заповнили анкети в яких зобов'язані були вказати свої персональні данні, а також ідентифікатори своїх мобільних телефонів. Далі з метою подальшого проведення фільтраційних заходів, огляду та перевірки контактів та особистого листування та медіа файлів на предмет встановлення компрометуючої інформації, що має оперативний інтерес ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_8 зібрали у ОСОБА_12 та інших осіб анкети та мобільні телефони. Після чого ОСОБА_8 доставив ОСОБА_12 для проведення допиту який проводився в окремому кабінеті, де на виконання спільного злочинного плану ОСОБА_7 опираючись на данні отримані в результаті опрацювання заповненої ОСОБА_12 анкети та огляду мобільного терміналу, провів допит останньої з метою з'ясування відомих місць розташування підрозділів сил оборони, та кола осіб з числа учасників Революції Гідності, учасників громадських організацій або політичних течій патріотичного проукраїнського напрямку та інших осіб з яскраво вираженою проукраїнською позицією та патріотичними поглядами.
Після проведення допиту ОСОБА_8 доправив ОСОБА_12 в окремий кабінет де стосовно неї було проведено фотографування та зняття відбитків рук з метою незаконного збору та оброблення персональних даних та формування відповідних обліків.
Після проходження зазначених фільтраційних заходів за наказом ОСОБА_6 - ОСОБА_12 отримала довіку, що засвідчувала проходження нею фільтраційних заходів.
ІV епізод за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України
Крім того за вказаних обставин, продовжуючи свій злочинний намір направлений на допомогу державі-агресору ОСОБА_6 , діючи умисно, у складі організованої групи, спільно та узгоджено з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , виконуючи спільний злочинний план, спрямований на забезпечення реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема щодо проведення незаконної фільтрації населення на території тимчасово окупованого м. Маріуполь та прилеглих населених пунктів Донецької області здійснили незаконні фільтраційні заходи щодо громадянина України ОСОБА_13 .
Встановлено, що ОСОБА_13 , після 24.02.2022, перебував на території міста Маріуполя, Донецької області. Наприкінці червня 2022 року, точного часу у ході досудового розслідування не встановлено, на виконання спільного злочинного плану, щодо проведення фільтраційних заходів на користь рф та окупаційної адміністрації ОСОБА_6 , спільно з ОСОБА_5 прибули до будинку за місцем мешкання ОСОБА_13 , де провели незаконний обшук під час якого вилучили мобільні телефони та комп'ютерну техніку, з метою подальшого огляду та перевірки контактів особистого листування та медіа файлів на предмет встановлення компрометуючої інформації, що має оперативний інтерес. Після чого затримали ОСОБА_13 та доставили до приміщення «Володарского РО МВД ДНР», яке розташованого за адресою: Донецька область, Маріупольська територіальна громада, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92, де останнього помістили в камеру тимчасового утримання, після чого діючи за наказом ОСОБА_6 - ОСОБА_8 провів освідування ОСОБА_13 на предмет наявності татуювань патріотичного чи націоналістичного змісту, характерних слідів від користування вогнепальною зброєю. Далі в приміщенні одного з кабінетів ОСОБА_6 , спільно з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 провели допит ОСОБА_13 , під час якого з'ясовували сферу його діяльності, причини по яким він самостійно не з'явився для проходження фільтрації, відношення до націоналістичних формувань та до сил оборони України. Після проведення допиту ОСОБА_8 спільно з ОСОБА_5 здійснили фотографування та зняття відбитків рук з метою незаконного збору та оброблення персональних даних та формування відповідних обліків.
V епізод за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України
За вказаних обставин, продовжуючи свій злочинний намір направлений на допомогу державі-агресору ОСОБА_6 , діючи умисно, у складі організованої групи, спільно та узгоджено з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , виконуючи спільний злочинний план, спрямований на забезпечення реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема щодо проведення незаконної фільтрації населення на території тимчасово окупованого м. Маріуполь, Маріупольської територіальної громади та прилеглих населених пунктів Донецької області здійснили незаконні фільтраційні заходи щодо громадянки України ОСОБА_14 .
Встановлено, що після 24.02.2022 ОСОБА_14 , перебувала на території смт. Нікольського, Маріупольської територіальної громади, Донецької області. За наказом окупаційної адміністрації для безперешкодного переміщення по території Донецької області, 28.06.2022 року, ОСОБА_14 була залучена для проведення так званої фільтрації, в так званому «Володарському РО МВД ДНР», який розташовано за адресою: Донецька область, Маріупольська територіальна громада, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92.
Для чого 28.06.2022 о 09 годин 00 хвилини ОСОБА_14 , разом з іншими особами прибула до будівлі «Володарского РО МВД ДНР», який розташовано за адресою: Донецька область, Маріупольська територіальна громада, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92, після чого ОСОБА_5 які діяли за вказівкою ОСОБА_6 на виконання спільного злочинного плану щодо проведення фільтраційних заходів на користь рф, та окупаційної адміністрації провів сортування осіб прибулих до проведення фільтраційних заходів за відповідними списками, а ОСОБА_8 супроводив ОСОБА_14 , та інших осіб, що підлягали фільтрації до актової зали, де змусив ОСОБА_14 , та інших осіб заповнити анкети в яких останні зобов'язані були вказати свої персональні данні, а також ідентифікатори своїх мобільних телефонів. Після чого ОСОБА_6 провів з ОСОБА_14 , та всіма присутніми агітаційну бесіду спрямовану на підтримку рішень держави агресора дублюючи наративи російської пропаганди у частині благ «руского мира» та неспроможності української державності, та залучення місцевого населення до співпраці з окупаційною адміністрацією. Далі ОСОБА_7 розповів усім присутнім про суть та порядок проведення фільтраційних заходів. Після чого ОСОБА_8 , супроводив ОСОБА_14 для допиту який проводився в окремому кабінеті де на виконання спільного злочинного плану ОСОБА_7 опираючись на данні отримані в результаті опрацювання заповненої ОСОБА_14 анкети та огляду її мобільного терміналу, провів допит останньої з метою з'ясування відомих місць розташування підрозділів сил оборони, та кола осіб з числа учасників Революції Гідності, учасників громадських організацій або політичних течій патріотичного проукраїнського напрямку та інших осіб з яскраво вираженою проукраїнською позицією та патріотичними поглядами. Після чого в окремому кабінеті ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_8 , здійснили фотографування та зняття відбитків рук з метою незаконного збору та оброблення персональних даних та формування відповідних обліків.
Після проходження зазначених фільтраційних заходів за наказом ОСОБА_6 - ОСОБА_14 отримала довіку, що засвідчувала проходження нею фільтраційних заходів.
Таким чином, будучи громадянами України, які добровільно зайняли посади у незаконно створеному на тимчасово окупованій території правоохоронному органі, з метою завдання шкоди Україні, вищевказані учасники організованої групи реалізовували рішення держави-агресора та окупаційної адміністрації держави.
30.05.2025 згідно вимог, передбачених ч. 3 ст. 111, ст. 135 КПК України вжито заходів для вручення повідомлення про підозру ОСОБА_5 за ч. 7 ст. 111-1, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України у спосіб, передбачений для вручення повідомлень. Так повідомлення про підозру за ч. 7 ст. 111-1, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України та повістка про виклик підозрюваного ОСОБА_5 03.06.2025 о 09:00 год., 04.06.2025 о 09:00 год., 05.06.2025 о 09:00 год. опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр» № 109 (8034) від 30.05.2025, яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та 30.05.2025 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, однак на виклики до слідчого підозрюваний ОСОБА_5 не з'явився.
Причетність ОСОБА_5 до вчинення вказаних злочинів та обґрунтованість оголошеної йому підозри повністю підтверджується зібраними доказами, а саме:
- протоколами допитів свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_10 відносно яких безпосередньо ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 здійснювалися фільтраційні заходи;
- протоколами впізнання осіб за фотознімками відповідно до яких свідки, ОСОБА_9 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_10 впізнали ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 як співробітників «Володарского РО МВД ДНР», що проводили відносно них фільтраційні заходи;
- протоколом огляду інтернет-мережі, відповідно до якого встановлено, що організація «Володарский РО МВД ДНР» розташована за адресою: Донецька область, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92;
- протоколом огляду інтернет-мережі, відповідно до якого встановлено, що організація «Володарский РО МВД ДНР» 31.05.2022 зареєстрована в Російській Федерації;
- протоколами оглядів інтернет-мережі де описано службову діяльність ОСОБА_6 на різних посадах у так званому «МВД ДНР»
- протоколами оглядів, відповідно до яких оглянуто ряд отриманих документів (довідки, складені за результатами проведення фільтраційних заходів), які підтверджують факт проведення фільтрації в структурі «Володарский РО МВД ДНР»;
- протоколами оглядів інтернет-мережі, відповідно до яких виявлено виступи посадовців так званої «ДНР» та осіб, пов'язаних з російською пропагандою, якими підтверджується впровадження комплексу заходів, спрямованих на фільтрацію населення захопленого м. Маріуполь та прилеглих районів Маріупольської територіальної громади;
- іншими матеріалами провадження у своїй сукупності.
Згідно інформації Державної прикордонної служби України встановлено, що за період з 08.11.2017 по 22.05.2025 відомостей, щодо перетинання державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями громадянином України ОСОБА_5 в базі даних не виявлено.
Разом з цим, у в'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, тимчасовою окупацією частини Донецької області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України, належним чином повідомлений про дати, час та місце проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 12025050000000286 від 07.05.2025, однак до органу досудового розслідування за викликами слідчого не з'явився, його місце перебування наразі невідоме, у зв'язку із чим 05.06.2025 постановою слідчого СУ ГУНП в Донецькій області підозрюваного ОСОБА_5 оголошено у розшук.
Підтвердженням того, що підозрюваний ОСОБА_5 ухиляється від органу досудового розслідування та перебуває на тимчасово окупованій території Донецької області є те, що останній займає посаду «заступника начальника Володарського РО», в незаконному правоохоронному органі, а саме: «Володарському РО МВД ДНР», яке розташовано на тимчасово окупованій території за адресою: Донецька область, смт. Нікольське, вул. Свободи (Леніна) 92, а також, що останній мешкає на тимчасово окупованій території за адресою: Донецька область, м. Шахтарськ, вул. Пожарського буд. 69 та за період з 08.11.2017 по 22.05.2025 останній не перетинав державний кордон України та лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями.
Злочини у яких обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 згідно ст. 12 КК України відносяться до тяжких та особливо тяжких, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна, або без такої також, відповідно до норм ч. 5 ст. 49 КК України «Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності», давність не застосовується у разі вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, передбачених у статтях 109-114-2 цього Кодексу.
Також відповідно до Єдиного державного реєстру МВС, станом на 22.05.2025 за ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровані транспортні засоби:
- Автомобіль ИЖ 271501, номерний знак НОМЕР_1 рік випуску 1985, VIN - НОМЕР_2 , номер двигуна № НОМЕР_3 , колір бежевий, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 03.06.1998;
- Автомобіль DAEWOO NEXIA ЗНГ, номерний знак НОМЕР_5 , 2007 року випуску, VIN - НОМЕР_6 , номер двигуна № НОМЕР_7 , колір білий, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_8 від 27.11.2007;
- Автомобіль ВАЗ 21063, номерний знак НОМЕР_9 , 1986 року випуску, VIN - НОМЕР_10 , номер двигуна № НОМЕР_11 , колір зелений, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_12 від 22.05.2001;
Разом з тим, під час досудового розслідування виникла необхідність в забезпеченні збереження майна підозрюваного, з метою реалізації санкцій ч. 7 ст. 111-1, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Враховуючи те, що під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний ОСОБА_5 на даний час переховується від органів досудового розслідування, перебуває на тимчасово окупованій території України, а одержавши відомості про звернення слідчого до суду з клопотанням про арешт майна, може не прибути до суду за судовим викликом внаслідок переховуванням від слідства, а також вжити заходи щодо незаконної перереєстрації права власності на нього, з метою його подальшого відчуження, яке підлягає арешту.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна, яке підлягає арешту, розгляд даного клопотання необхідно проводити без повідомлення підозрюваного, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Враховуючи наявність достатність доказів, які вказують на вчинення ОСОБА_5 , інкримінованих йому злочинів, з метою реалізації санкцій ч. 7 ст. 111-1, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України у вигляді конфіскації майна, яке може бути застосоване до ОСОБА_5 в разі його засудження за скоєння вказаних злочинів враховуючи, що незастосування заборони на перереєстрацію зазначеного вище майна може призвести до незаконної перереєстрації права власності на нього, з метою його подальшого відчуження, просить задовольнити клопотання.
Вивчивши та дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно до п.1 ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно ч.2 ст.167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони, зокрема підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом.
В силу ч.1 ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу, а саме: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову (ч. 3 ст.170 КПК України).
При цьому, ч.3 та ч.5 ст.132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі при вирішенні питання надання накладення арешту на майно (п.7 ч.2 ст.131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно положень ст.22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Характер та обсяг доказів, що збираються стороною обвинувачення, мають відповідати фактичним обставинам справи та правовій кваліфікації кримінального провадження.
У відповідності до ч.5 ст.9 КПК України, слідчий суддя враховує, що виходячи з положень Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, дотримання принципу верховенства права є однією з підвалин демократичного суспільства.
У ст.1 Першого протоколу до Конвенції зазначено, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (див., серед інших джерел, рішення від 23 вересня 1982 року у справі «Спорронг та Льонрот проти Швеції», пп. 69 і 73, Series A N 52). Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти (див., наприклад, рішення від 21 лютого 1986 року у справі «Джеймс та інші проти Сполученого Королівства», n. 50, Series A N 98).
Враховуючи вимоги ст.170 КПК України, обставини встановлені під час розгляду клопотання у їх сукупності, позиції слідчого, який довів обґрунтованість заявленого клопотання, враховуючи те, що підставою клопотання є те, що вилучене майно відповідає критеріям, визначеним ст.98 КПК України, є речовим доказом, та має доказове значення для встановлення фактичних обставин події кримінального правопорушення, а тому з метою його збереження, унеможливлення пошкодження та знищення, що може призвести до нівелювання доказової бази, арешт майна є в достатній мірі необхідним та таким, що забезпечить потреби кримінального провадження.
Керуючись ст.36, 131-132, 170-171, 173 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Донецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна - задовольнити.
Накласти арешт шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування на майно ОСОБА_5 , а саме зареєстровані за ним транспортні засоби:
- Автомобіль ИЖ 271501, номерний знак НОМЕР_1 рік випуску 1985, VIN - НОМЕР_2 , номер двигуна № НОМЕР_3 , колір бежевий, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 03.06.1998;
- Автомобіль DAEWOO NEXIA ЗНГ, номерний знак НОМЕР_5 , 2007 року випуску, VIN - НОМЕР_6 , номер двигуна № НОМЕР_7 , колір білий, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_8 від 27.11.2007;
- Автомобіль ВАЗ 21063, номерний знак НОМЕР_9 , 1986 року випуску, VIN - НОМЕР_10 , номер двигуна № НОМЕР_11 , колір зелений, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_12 від 22.05.2001.
Виконання ухвали про арешт майна покласти на слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 .
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1