ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
18.06.2025Справа № 910/18964/23
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «УКРСПЕЦПОСТАВКА»
доАнтимонопольного комітету України
провизнання частково недійсним рішення
Суддя Босий В.П.
секретар судового засідання Дупляченко Ю.О.
Представники сторін:
від позивача:не з'явився;
від відповідача:Попов О.О.
В провадженні судді Господарського суду міста Києва Щербакова С.О. перебувала справа №910/18964/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРСПЕЦПОСТАВКА» до Антимонопольного комітету України про визнання частково недійсним рішення.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 28.03.2024, яке залишено без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 03.12.2024, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРСПЕЦПОСТАВКА» задоволено, визнано недійсним пункт 1 резолютивної частини рішення Антимонопольного комітету України №236-р від 31.08.2023 прийнятого за результатами розгляду справи № 145-26.13/189-21 «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» в частині, що стосується визнання вчинення порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «УКРСПЕЦПОСТАВКА», визнано недійсним пункт 2 резолютивної частини рішення Антимонопольного комітету України №236-р від 31.08.2023 прийнятого за результатами розгляду справи №145-26.13/189-21 «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» яким накладено штраф на Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРСПЕЦПОСТАВКА», стягнуто з Антимонопольного комітету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРСПЕЦПОСТАВКА» 2 684,00 грн. - судового збору.
Постановою Верховного Суду від 13.02.2025 рішення Господарського суду міста Києва від 28.03.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 03.12.2024 скасовано, справу передано на новий розгляд до Господарського суду міста Києва.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.02.2025 справу №910/18964/23 передано на розгляд судді Босому В.П.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.02.2025 справу №910/18964/23 прийнято до свого провадження та призначено підготовче засідання на 26.03.2025, яке відкладено на 23.04.2025.
22.04.2025 до Господарського суду міста Києва від Антимонопольного комітету України надійшло клопотання про розгляд справи у закритому судовому засіданні у зв'язку із тим, що матеріали справи містять інформацію з обмеженим доступом.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
Частиною 1 статті 8 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розгляд справ у господарських судах проводиться усно і відкрито крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Забезпечення відкритості судового розгляду становить основоположний принцип, закріплений у пункті 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Такий публічний характер судового розгляду гарантує сторонам у справі, що правосуддя не здійснюватиметься таємно, без публічного контролю; це також один із засобів підтримання довіри до судів. Здійснення правосуддя і, зокрема, судовий процес набувають легітимності завдяки гласності.
Водночас, як вказано у рішенні Європейського суду з прав людини у справі Шагін проти України, №20437/05, від 10.12.2009, існують винятки з вимоги забезпечення відкритості судового розгляду. Це випливає з тексту самого пункту 1 статті 6 Конвенції, який передбачає, що «преса і громадськість можуть бути не допущені в зал засідань протягом усього судового розгляду або його частини в інтересах... національної безпеки в демократичному суспільстві, ... або - тією мірою, що визнана судом суворо необхідною, - коли за особливих обставин публічність розгляду може зашкодити інтересам правосуддя». Отже, за статтею 6 Конвенції іноді може виявитися необхідним обмежити відкритість і публічність процесу для того, щоб, наприклад, забезпечити безпеку свідків чи нерозголошення відомостей про них або сприяти вільному обміну інформацією та думками при здійсненні судочинства.
Виняткові обставини, що стосуються природи питань, які розглядає суд у відповідному провадженні, можуть виправдати відмову від публічного розгляду (рішення у справі Олюджіч проти Хорватії, № 22330/05 від 05.02.2009).
Щодо вимоги про публічне проголошення рішень суд постановив, що у кожному випадку форма публічності, що надається «рішенню» згідно з національним законодавством держави-відповідача, повинна визначатися з огляду на особливості відповідного провадження, враховуючи його повноту, та згідно з предметом та метою пункту 1 статті 6 Конвенції (рішення у справі Шмушкович проти України, №3276/10, від 14.11.2013).
Відповідно до ч. 8 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом.
Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину (ч. 9 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України).
Суд погоджується з доводами відповідача про необхідність проводити розгляд даної справи в закритому судовому засіданні, а відтак подане клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 8, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Клопотання Антимонопольного комітету України задовольнити та проводити розгляд справи №910/18964/23 у закритому судовому засіданні.
2. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
Суддя В.П. Босий