Вирок від 18.06.2025 по справі 531/1249/25

18.06.2025

єдиний унікальний номер справи 531/1249/25

номер провадження 1-кп/531/156/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2025 року м. Карлівка

Карлівський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

обвинуваченого - ОСОБА_4 ,

захисника - адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в м. Карлівка обвинувальний акт кримінального провадження №22025170000000171 від 21 травня 2025 року за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Карлівка Полтавської області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, освіта середня, вдівця, на утриманні малолітніх та неповнолітніх дітей не маючого, не працюючого, не депутата, не військовозобов'язаного, раніше не судимого, у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1141 КК України, з угодою про визнання винуватості, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 обвинувачується в наступному.

24 лютого 2022 року о 05 годині, за наказом президента РФ ОСОБА_9 , ЗС РФ незаконно, віроломно вторглись на територію Україну, здійснили широкомасштабну неспровоковану військову агресію і збройний напад, застосовуючи всі види стрілецької, артилерійської, ракетної, іншої зброї, в тому числі засоби ведення війни, заборонені міжнародним правом, спричиняючи ураження і руйнування об'єктів військової і цивільної, в тому числі критичної, інфраструктури, ураження і вбивства особового складу підрозділів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, мирного населення, масово порушуючи при цьому закони та звичаї війни, передбачені міжнародними договорами, і масово вчиняючи на території України злочини проти основ національної безпеки України, проти життя та здоров'я особи, проти волі, честі та гідності особи, проти статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, проти власності, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

У зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України та Верховного головнокомандувача Збройних сил України ОСОБА_10 від 24 лютого 2022 року №64/2022 та Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-ХІ введено воєнний стан на всій території України, який неодноразово продовжувався та діє на теперішній час.

24 лютого 2022 року, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України, Президентом України видано указ №65/2022 «Про загальну мобілізацію», яким зокрема зобов'язано місцеві органи виконавчої влади у взаємодії з ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_6) за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення громадян, які призиваються на військову службу.

Відповідно до Указів Президента України №342/2022 від 17 травня 2022 року,

№574/2022 від 12 серпня 2022 року, №758/2022 від 07 листопада 2022 року, №59/2023 від 06 лютого 2023 року, №255/2023 від 01 травня 2023 року, №452/2023 від 26 липня 2023 року, №735/2023 від 06 листопада 2023 року, №50/2024 від 05 лютого 2024 року, №272/2024 від 06 травня 2024 року, №470/2024 від 23 липня 2024 року, №741/2024 від 28 жовтня 2024 року, №27/2025 від 14 січня 2025 року, №236/2025 від 15 квітня 2025 року, у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України, строк проведення загальної мобілізації продовжувався і триває дотепер.

Крім того, Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №65/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом України №2105-IX від 03 березня 2022 року, постановлено:

- призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами;

- місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з ІНФОРМАЦІЯ_6, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців організувати та забезпечити в установленому законом порядку, серед іншого, своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

- здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

У подальшому, строк проведення загальної мобілізації неодноразово продовжувався у встановленому законом порядку. Статтею 17 Конституції України визначено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України. Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.

Згідно зі ст. 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до Закону.

Абзацом 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Аналогічне визначення особливого періоду міститься у Законі України «Про оборону України», згідно з абз. 13 ч. 1 ст. 1 якого, особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Таким чином, враховуючи введення в Україні у встановленому законом порядку правового режиму воєнного стану, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні діє особливий період у розумінні Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» і Закону України «Про оборону».

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України №2102-IX від 24 лютого 2022 року, у зв'язку з введенням в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, військовому командуванню разом з військовими адміністраціями, органами виконавчої влади, правоохоронними органами та за участю органів місцевого самоврядування постановлено запроваджувати і здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи правового режиму воєнного стану, реалізовувати повноваження, необхідні для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначено поняття воєнного стану. Так, воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про оборону», захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно з законодавством. Громадяни України проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов'язок у запасі відповідно до законодавства.

Частиною 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Згідно з ч. 2 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Частиною 7 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують, серед іншого, районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) ІНФОРМАЦІЯ_6, ІНФОРМАЦІЯ_6 Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Відповідно до ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, серед іншого, прибувати за викликом ІНФОРМАЦІЯ_6, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень призовника, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів.

Згідно з ч. 3 ст. 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний і персональний.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні ІНФОРМАЦІЯ_6.

Частиною 3 ст. 3 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що зміст мобілізаційної підготовки, серед іншого, становить: військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів; підготовка та накопичення військово-навчених людських ресурсів призовників, військовозобов'язаних та резервістів для комплектування посад, передбачених штатами воєнного часу.

Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації. Зокрема, відповідно до ч. 1 цієї статті, громадяни зобов'язані з'являтися за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_6 для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період. Згідно з ч. 3 цієї статті, під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти ІНФОРМАЦІЯ_6 у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників ІНФОРМАЦІЯ_6), або у строки, визначені командирами військових частин.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Згідно з ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України», до структури Збройних Сил України відносяться, серед іншого, органи військового управління.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України», до органів військового управління, серед іншого, відносяться ІНФОРМАЦІЯ_6, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки і мобілізації.

Правовий статус і повноваження ІНФОРМАЦІЯ_6 визначені Положенням про ІНФОРМАЦІЯ_6, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року №154 (далі за текстом - Положення про ІНФОРМАЦІЯ_6). Так, згідно з пунктом 1 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_6 є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. ІНФОРМАЦІЯ_6 утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, м. м. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах. Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) ІНФОРМАЦІЯ_6. ІНФОРМАЦІЯ_6 утворюються, ліквідуються, реорганізуються Міноборони.

Пунктом 8 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_6 визначено, що завданнями ІНФОРМАЦІЯ_6 відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (ІНФОРМАЦІЯ_6 Автономної Республіки Крим, областей, м. м. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (ІНФОРМАЦІЯ_6), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження військової служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, тощо.

Повноваження ІНФОРМАЦІЯ_6 визначені пунктом 9 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_6. Так, ІНФОРМАЦІЯ_6 відповідно до покладених на них завдань, серед іншого, ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, інших категорій військовослужбовців; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та Служби зовнішньої розвідки): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).

Так, у громадянина України ОСОБА_4 восени 2024 року (більш точну дату досудовим розслідуванням не встановлено) виник умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Реалізуючи вказаний злочинний умисел, ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що діяльність зі здійснення мобілізаційних заходів викликає широкий резонанс в суспільстві, у тому числі і серед осіб, які мають намір ухилитися від мобілізації або не виявляють бажання бути призваними на військову службу до Збройних Сил України, восени 2024 року (більш точну дату досудовим розслідуванням не встановлено), через мережу Інтернет, використовуючи власний мобільний телефон марки «Redmi Note 10 PRO» IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з номером сім-картки: НОМЕР_3 , який пристосований для обміну голосовими, текстовими повідомленнями та медіафайлами, під акаунтом « ОСОБА_8 », приєднався до публічного чату загальнодоступної Viber-спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та став його активним учасником-користувачем. Даний публічний чат налічує понад 1039 користувачів.

Публічний чат загальнодоступної Viber-спільноті « ІНФОРМАЦІЯ_2 » створений для збору, накопичування, публікацій, трансляцій інформаційних повідомлень з відомостями про дату, час та місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_6), місця розташування ІНФОРМАЦІЯ_7, військових Збройних Сил України, інших військових формувань долучених до цієї діяльності, з метою перешкоджання проведенню мобілізації в особливий період, у тому числі врученню громадянам повісток про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_6 тощо, шляхом завчасного оповіщення, попередження, повідомлення користувачів та учасників цього тематично-інформаційного чату, який нараховував 1039 осіб, про дату, час та місця розташування мобільних, тимчасових блок-постів, перебування спільних мобільних груп співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 і ВП №3 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області, військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань залучених до проведення мобілізаційних заходів.

ОСОБА_4 , використовуючи власний мобільний телефон марки: «Redmi Note 10 PRO» IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з номером сім-картки: НОМЕР_3 , який прив'язаний до облікового запису « ОСОБА_8 » у публічному чаті загальнодоступної Viber-спільноті « ІНФОРМАЦІЯ_2 », усвідомлюючи небезпечний характер своїх дій, бажаючи настання негативних наслідків, поширював інформацію про місця проведення мобілізаційних заходів, що знизило їхню ефективність на території м. Карлівка Полтавській області за наступних обставин.

Для досягнення своєї злочинної мети щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, 25 жовтня 2024 року о 09 годині 47 хвилині, перебуваючи біля місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_3 і ВП №3 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області поблизу залізничного вокзалу «ІНФОРМАЦІЯ_8», за адресою: АДРЕСА_5, використовуючи власний мобільний телефон марки «Redmi Note 10 PRO» IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з номером сім-картки: НОМЕР_3 , який прив'язаний до облікового запису « ОСОБА_8 » у публічному чаті загальнодоступної Viber-спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 », опублікував текстове повідомлення наступного змісту: «ІНФОРМАЦІЯ_6 і поліцай пішли на ІНФОРМАЦІЯ_8».

У даній публікації зазначено місце перебування співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 і ВП №3 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області поблизу залізничного вокзалу «ІНФОРМАЦІЯ_8», за адресою: АДРЕСА_5.

Зазначена інформація, викладена у публічному чаті загальнодоступної Viber-спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 », призводить до зростання напруження у суспільстві, уникнення військовозобов'язаними особами спілкування із представниками ІНФОРМАЦІЯ_6, що призводить до зменшення кількості мобілізаційних ресурсів (військовозобов?язаних), які прибувають до ІНФОРМАЦІЯ_6 та можуть бути сплановані до призову під час мобілізації, що, у свою чергу, ставить під загрозу терміни та обсяги виконання заходів комплектування військово-організаційних структур ЗСУ, а також формування стійких передумов для подальшої відмови громадян від виконання своїх конституційних обов?язків в особливий період.

Розповсюдження ОСОБА_4 зазначених відомостей унеможливлює виконання представниками ІНФОРМАЦІЯ_6 поставлених завдань у повному обсязі та перешкоджає законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, ОСОБА_4 , з метою досягнення своєї злочинної мети щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, 29 жовтня 2024 року о 10 годині 14 хвилині, перебуваючи біля місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_3 поблизу ресторану «ІНФОРМАЦІЯ_4» за адресою: АДРЕСА_2 , використовуючи власний мобільний телефон марки «Redmi Note 10 PRO» IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з номером сім-картки: НОМЕР_3 , який прив'язаний до облікового запису « ОСОБА_8 » у публічному чаті загальнодоступної Viber-спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 », опублікував текстове повідомлення наступного змісту: «2-зелених біля ІНФОРМАЦІЯ_4».

У даній публікації зазначено місце перебування співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 поблизу ресторану « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_2 .

Зазначена інформація, викладена ОСОБА_4 повторно у публічному чаті загальнодоступної Viber-спільноті « ІНФОРМАЦІЯ_2 », призводить до зростання напруження у суспільстві, уникнення військовозобов'язаними особами спілкування із представниками ІНФОРМАЦІЯ_6, що призводить до зменшення кількості мобілізаційних ресурсів (військовозобов?язаних), які прибувають до ІНФОРМАЦІЯ_6 та можуть бути сплановані до призову під час мобілізації, що, у свою чергу, ставить під загрозу терміни та обсяги виконання заходів комплектування військово-організаційних структур ЗСУ, а також формування стійких передумов для подальшої відмови громадян від виконання своїх конституційних обов?язків в особливий період.

Розповсюдження ОСОБА_4 зазначених відомостей унеможливлює виконання представниками ІНФОРМАЦІЯ_6 поставлених завдань у повному обсязі та перешкоджає законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, ОСОБА_4 , з метою досягнення своєї злочинної мети щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, 17 грудня 2024 року о 09 годині 56 хввилині, перебуваючи біля місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_3 в центральній частині м. Карлівка, поблизу ІНФОРМАЦІЯ_10 за адресою: АДРЕСА_3 , використовуючи власний мобільний телефон марки «Redmi Note 10 PRO» IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з номером сім-картки: НОМЕР_3 , який прив'язаний до облікового запису « ОСОБА_8 » у публічному чаті загальнодоступної Viber-спільноті « ІНФОРМАЦІЯ_2 », опублікував текстове повідомлення наступного змісту: «По центру два ІНФОРМАЦІЯ_9».

У даній публікації зазначено місце перебування співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 поблизу ІНФОРМАЦІЯ_10 за адресою: АДРЕСА_3 .

Зазначена інформація, викладена ОСОБА_4 повторно у публічному чаті загальнодоступної Viber-спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 », призводить до зростання напруження у суспільстві, уникнення військовозобов'язаними особами спілкування із представниками ІНФОРМАЦІЯ_6, що призводить до зменшення кількості мобілізаційних ресурсів (військовозобов?язаних), які прибувають до ІНФОРМАЦІЯ_6 та можуть бути сплановані до призову під час мобілізації, що, у свою чергу, ставить під загрозу терміни та обсяги виконання заходів комплектування військово-організаційних структур ЗСУ, а також формування стійких передумов для подальшої відмови громадян від виконання своїх конституційних обов?язків в особливий період.

Розповсюдження ОСОБА_4 зазначених відомостей унеможливлює виконання представниками ІНФОРМАЦІЯ_6 поставлених завдань у повному обсязі та перешкоджає законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, ОСОБА_4 , з метою досягнення своєї злочинної мети щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, 30 грудня 2024 року о 08 годині 47 хвилині, перебуваючи біля місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_3 і ВП №3 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області поблизу магазину «ІНФОРМАЦІЯ_5», за адресою: АДРЕСА_4, використовуючи власний мобільний телефон марки «Redmi Note 10 PRO» IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з номером сім-картки: НОМЕР_3 , який прив'язаний до облікового запису « ОСОБА_8 » у публічному чаті загальнодоступної Viber-спільноті « ІНФОРМАЦІЯ_2 », опублікував текстове повідомлення наступного змісту: «Біля ІНФОРМАЦІЯ_5 ІНФОРМАЦІЯ_11 з ментами».

У даній публікації зазначено місце перебування співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 і ВП №3 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області, поблизу магазину « ІНФОРМАЦІЯ_5 », за адресою: АДРЕСА_4 .

Зазначена інформація, викладена ОСОБА_4 повторно у публічному чаті загальнодоступної Viber-спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 », призводить до зростання напруження у суспільстві, уникнення військовозобов'язаними особами спілкування із представниками ІНФОРМАЦІЯ_6, що призводить до зменшення кількості мобілізаційних ресурсів (військовозобов?язаних), які прибувають до ІНФОРМАЦІЯ_6 та можуть бути сплановані до призову під час мобілізації, що, у свою чергу, ставить під загрозу терміни та обсяги виконання заходів комплектування військово-організаційних структур ЗСУ, а також формування стійких передумов для подальшої відмови громадян від виконання своїх конституційних обов?язків в особливий період.

Розповсюдження ОСОБА_4 зазначених відомостей унеможливлює виконання представниками ІНФОРМАЦІЯ_6 поставлених завдань у повному обсязі та перешкоджає законній діяльності Збройних Сил Україні та інших військових формувань в особливий період.

Дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1 ст. 1141 КК України, як перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Під час досудового розслідування між прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Полтавської обласною прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 , за участю захисника - адвоката ОСОБА_5 , 22 травня 2025 року укладена угода про визнання винуватості. Згідно з угодою ОСОБА_4 беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1141 КК України.

Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди ОСОБА_4 , з урахуванням обставини, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого проступку, а саме: щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, а також обставини, що обтяжує покарання, а саме: вчинення злочину повторно (по епізодах від 29 жовтня 2024 року, від 17 грудня 2024 року, від 30 грудня 2024 року), буде призначене покарання за ч. 1 ст. 1141 КК України у виді позбавлення волі строком на п'ять років зі звільненням від відбування покарання, на підставі ст. 75 КК України, з іспитовим строком.

Розглядаючи питання про затвердження угоди суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 468 КПК України, у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно з ч. 4 ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів.

Злочин у вчиненні якого обвинувачений визнав себе винуватим віднесений до тяжких злочинів, а отже угода відповідає вимогам закону.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 цілком розуміє положення ч. ч. 4, 5 ст. 474 КПК України.

Судом встановлено, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Судом встановлено, що умови угоди не суперечать вимогами Кримінального процесуального Кодексу та Кримінального кодексу України, інтересам суспільства, а кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання винуватості.

Обвинувачений ОСОБА_4 погоджується на призначення узгодженого покарання.

Виходячи з викладеного суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором та ОСОБА_4 .

В зв'язку з тим, що відносно ОСОБА_4 на досудовому слідстві запобіжний захід не обирався, враховуючи особу обвинуваченого, суд вважає за недоцільне обирати відносно нього міру запобіжного заходу.

Цивільний позов та процесуальні витрати по кримінальному провадженню відсутні.

Речовий доказ - мобільний телефон марки «Redmi Note 10 PRO», IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з сім-картою мобільного оператора «Vodafone» НОМЕР_3 , що був використаний як знаряддя кримінального правопорушення, примусово безоплатно вилучити у власність держави, застосувавши спеціальну конфіскацію, відповідно до положень ст. ст. 961, 962 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 314, 373, 374, 475 КПК України суд, -

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду від 22 травня 2025 року по кримінальному провадженню №22025170000000171 про визнання винуватості укладену між прокурором відділу нагляду законів регіональним органом безпеки Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 , за участю захисника - адвоката ОСОБА_5 .

Визнати ОСОБА_4 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1141 КК України, та призначити узгоджене покарання у виді позбавлення волі строком на п'ять років.

Відповідно до ст. 75 КК України, звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на один рік.

Згідно ст. 76 КК України, покласти на ОСОБА_4 обов'язки протягом іспитового строку: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

В зв'язку з тим, що відносно ОСОБА_4 на досудовому слідстві запобіжний захід не обирався, враховуючи особу обвинуваченого, суд вважає за недоцільне обирати відносно нього міру запобіжного заходу.

Речові докази - мобільний телефон марки «Redmi Note 10 PRO», IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з сім-картою мобільного оператора «Vodafone» НОМЕР_3 , який зберігається в камері зберігання речових доказів Управлінні СБУ в Полтавській області, примусово безоплатно вилучити у власність держави, застосувавши спеціальну конфіскацію.

Ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду м. Полтави у справі №554/2136/25 провадження №1-кс/554/5915/2025 від 28 квітня 2025 року скасувати.

Апеляційна скарга на вирок може бути подана до Полтавського апеляційного суду через Карлівський районний суд, протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Обвинуваченому та прокурору копію вироку вручити негайно після його проголошення.

Інші учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Суддя