Постанова від 18.06.2025 по справі 363/2637/25

"18" червня 2025 р. Справа № 363/2637/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2025 року м. Вишгород

Суддя Вишгородського районного суду Київської області Лукач О.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Державної податкової служби України Головного управління ДПС у Київській області щодо директора ТОВ «РГК «ЗНАХАР» (код ЄДРПОУ 39630286) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 163-4 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

у період з 01.10.2018 по 31.12.2024 ТОВ «РГК «ЗНАХАР», що за адресою: Київська обл., Вишгородський р-н, с.Воропаїв, вул. Київська, 100, керівником якого є ОСОБА_1 , вчинено порушення:

пп. 164.2.17 «е» п.164.2 ст. 164, п.167.1 ст. 167, пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ, а саме заниження податку на доходи фізичних осіб у розмірі 280363,07 грн., з доходів у вигляді додаткового блага у розмірі 1 277 209,74 грн.(з урахуванням коєфіцієната

1,219512 - 1 557 572,61 грн.), у тому числі: у червні 2020 року на суму 130 455,95 грн., у липні 2020 року на суму 30 929,26грн., у травні 2023 року на суму 10 632,73 грн., у липні 2023 року на суму 19 723,47 грн., у лютому 2024 року на суму 5569,50 грн., у березні

2024 року на суму 11052,50 грн., у квітні 2024 року на суму 7568,16 грн., у травні 2024 року на суму 11938,09 грн., у червні 2024 року на суму 11035,06 грн., у липні 2024 року на суму 12211,89 грн., у серпні 2024 року на суму 12057,15 грн., у вересні 2024 року на суму 9081,89 грн., у жовтні 2024 року на суму 1918,32 грн., у листопаді 2024 року на суму 6189,11 грн.;

вимог п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ, п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163, п.п. 164.1.1.,

п.п. 164.1.2 п. 164.1 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, п.п. 168.1.1, п.п.168.1.2 п. 168.1 ст. 168, п. 171.1, п. 171.2 «а» ст. 171, п. 176.1, п.176.2 ст. 176 ПКУ, заниження військового збору у

2018-2023 роках на загальну суму 19158,15 грн, з доходів у вигляді додаткового блага на загальну суму з доходів у вигляді додаткового блага у розмірі 1 277 209,74 грн. у тому числі: за червень 2020 року - 8914,49 грн., за липень 2020 року - 2113,50 грн., за травень 2023 року - 726,57 грн., за липень 2023 року - 1347,77 грн., у лютому 2024 року на суму 380,58 грн., у березні 2024 року на суму 755,25 грн., у квітні 2024 року на суму 526,61 грн., у травні 2024 року на суму 800,75 грн., у червні 2024 року на суму 754,06 грн., у липні

2024 року на суму 840,04 грн., у серпні 2024 року на суму 823,91 грн., у вересні 2024 року на суму 620,60 грн., у жовтні 2024 року на суму 131,09 грн., у листопаді 2024 року на суму 422,93 грн.;

пп. 14.1.180 ст. 14, п. 51.1 ст.51, п.176.2 «б» ст.176 ПКУ, п. 3.2, п. 3.3., п. 3.4, п.3.5. Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015р. №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку».

Відповідальність за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, передбачена частиною першою статті 163-4 КУпАП.

Зазначені обставини підтверджуються: протоколом №193/10-36-24-06/39630286 від 08.05.2025 про адміністративне правопорушення, який підписаний директором ТОВ «РГК «ЗНАХАР» ОСОБА_1 , без будь-яких зауважень та пояснень; Актом

№23775/10-36-24-06/39630286 від 08.05.2025 про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «РГК «ЗНАХАР», код ЄДРПОУ 39630286, за період з 01.10.2018 по 31.12.2024 з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; Наказом ТОВ «РГК «ЗНАХАР» №42-К від 17.09.202 «Про призначення директора ТОВ «РГК «ЗНАХАР»» ОСОБА_1 , копією паспорта громадянки України ОСОБА_1 .

У судові засідання, призначені на 30.05.2025, 18.06.2025 ОСОБА_1 не з'явилася. Про день, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. Як убачається із матеріалів справи, конверт, надісланий на адресу зареєстрованого місця проживання ОСОБА_1 , із судовою повісткою про виклик до суду на 30.05.2025, повернувся до суду без вручення адресату з причин «за закінченням терміну зберігання». Також, ОСОБА_1 додатково було повідомлено про розгляд справи, шляхом розміщення на сайті Вишгородського районного суду оголошення про її виклик до суду на 18.06.2025.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України» зазначено, що сторона яка задіяна у ході судового розгляду, зобов'язання з розумним інтервалом цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Оскільки, відповідно до статті 268 КУпАП присутність ОСОБА_1 під час розгляду справи не є обов'язковою, враховуючи відсутність у матеріалах справи будь-яких заперечень щодо обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, суд вважає за можливе розглянути справу у її відсутність за наявними у справі матеріалами.

Згідно зі статтею 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини першої статті 163-4 КУпАП, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.

Згідно із статтею 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши досліджені докази у їх сукупності та взаємозв'язку, вважає, що у діях ОСОБА_1 , як директора ТОВ «РГК «ЗНАХАР», яка несе відповідальність за порушення, допущені товариством, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статтею 163-4 КУпАП.

Згідно із статтею 23 КУпАП стягнення є мірою відповідальності і застосування з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинених нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає за доцільне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у виді штрафу.

На підставі статті 40-1 КУпАП стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі, передбаченому Законом України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись статтями 23, 33, 40-1, 163-1 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою

статті 163-4 КУпАП та призначити їй стягнення у виді штрафу у розмірі 34 (тридцять чотири) гривні.

Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок в дохід держави.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Вишгородський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених

статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.

Згідно із статтею 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.

Строк пред'явлення постанови до примусового виконання - три місяці з дня її винесення.

Суддя О.П. Лукач