Справа № 493/712/25
Провадження № 3/493/330/25
18 червня 2025 року м. Балта, Одеська область
Суддя Балтського районного суду Одеської області Тітова Т.П., розглянувши матеріали, що надійшли від відділення поліції № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , який протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
-за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 164 ч.1 КУпАП,
11.04.2025 року близько 10:00 год. на автодорозі Р-71 між м. Балтою та с. Білине гр. ОСОБА_1 здійснював господарську діяльність без державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, а саме перевозив пасажира на т/з VOLKSWAGEN GOLF 2 д.н.з. НОМЕР_2 , з метою отримання прибутку.
Дії ОСОБА_1 посадовою особою кваліфіковані за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
19.06.2025 року до суду ОСОБА_1 надав заву про розгляд справи про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, за його відсутності. Просив справу закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення та надав виписку з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Ознайомившись з представленими доказами прихожу до такого висновку.
Так, відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Частиною 1 ст. 164 КУпАП передбачена відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, як це визначено у ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як вбачається з виписки з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, гр. ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець 11.04.2025 року номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 2005280000000007007.
Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч.1 КУпАП, оскільки на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 164 КУпАП 11.04.2025 року гр. ОСОБА_1 був зареєстрований як фізична особа - підприємець, що вбачається з копії виписки з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Враховуючи вказане, провадження у справі стосовно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП підлягає закриттю на підставі ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ст. 247, 284 КУпАП, суддя
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 164 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в його діяннях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.