Справа № 509/2340/25
26 травня 2025 року смт.Овідіополь
Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Спічак В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні, матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту Патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 733318 від 25.04.2025 року та доданих до нього матеріалів вбачається, що 31.03.2025 року о 15 годині 31 хвилину, за адресою: Одеська область, Одеський район, смт. Авангард, пров. Степний, 2-А, гр. ОСОБА_1 будучи заступником керівника Випробувальної лабораторії ПП «АЄС Стандарт» дільниця 327, видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №01094-00802-25 на транспортний засіб «Ford Transit», д.н.з. НОМЕР_1 з порушенням Порядку проведення ОТК, .Так фотографіями перевірки увімкнених фар ближнього світла та протитуманних фар (за наявності); передньої лівої частини транспортного засобу; зафіксовано, що на лобовому склі транспортного засобу наявні сколи та тріщини в зоні роботи склоочисника з боку водія з кодом оцінки 3.2.1. Отже ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 18 Порядку проведення ОТК, та постанову КМУ №137 від 30.01.2012 року, за передбачена відповідальність ч.1?ст.127-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, був сповіщений про дату та час судового засідання працівниками поліції під час складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1?ст. 127-1 КУпАП.
На підтвердження вчинення даного адміністративного правопорушення ОСОБА_1 до суду надано протокол про адміністративне правопорушення, лист РСЦ ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, копія довідки про перевірку технічного стану транспортного засобу, реєстраційна картка транспортного засобу.
Однак, суд звертає увагу на те, що до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення додані фотоматеріали, на яких не зафіксовано на лобовому склі транспортного засобу сколів та тріщин лобового скла.
Відповідно до вимог статей 245,251,252,280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
За правилами?ст. 280 КУпАП?орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі?ст. 245 КУпАП?завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно ч. 1?ст. 127-1 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.?127-1 КУпАП, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто, не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом».
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, які підтверджені належними доказами.
Відповідно до ч. 2 ст.251КУпАП?обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.
Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами, як наголошується у статті 251 КУпАП.
Суд згідно з приписами статті 252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Отже, сукупність наведених обставин свідчить про те, що в матеріалах справи відсутні достатні докази, які беззаперечно доводять вчинення ОСОБА_1 даного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 127-1 КУпАП.
Статтею 62 Конституції України закріплений принцип презумпції невинуватості, який передбачає, що ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість, а також, що всі сумніви стосовно доведеності вини особи, мають тлумачитись на її користь.
Згідно положень ст.7 КУпАП?ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставі та в порядку, встановлених законом.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За таких підстав суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 127-1 КУпАП тому справа про адміністративне правопорушення відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України підлягає закриттю.
Керуючись ч. 1 ст. 127-1 ст. ст.?256,?278,?283,?284,?285 КУпАП, суд,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.?127-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП в зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Овідіопольський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя Спічак В.О.