Постанова від 16.06.2025 по справі 674/793/25

Справа № 674/793/25

Провадження № 3/674/276/25

ПОСТАНОВА

іменем України

16 червня 2025 року м.Дунаївці

Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М., за участі секретаря судового засідання Філіпової У.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Кравцової О.М., розглянувши матеріали Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українку, громадянку України, працюючої директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, мешканкиАДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала (підписала) 01.01.2025 року наказ № 01/2025-нк «Про розподіл навчального навантаження на II семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність понад основну роботу, в межах 360 годин на рік, протягом II семестру 2024/2025 навчального року особисто собі, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради про наявність реального конфлікту інтересів перед виданням (підписанням) 30.08.2024 року наказу № 19/2024-нк «Про розподіл навчального навантаження на I семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 21 години на тиждень, протягом I семестру 2024/2025 навчального року своєму чоловікові ОСОБА_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала (підписала) 30.08.2024 року наказ № 19/2024-нк «Про розподіл навчального навантаження на I семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність понад основну роботу, в межах 360 годин на рік, протягом I семестру 2024/2025 навчального року особисто собі, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради про наявність реального конфлікту інтересів перед виданням (підписанням) 30.08.2024 року наказу № 19/2024-нк «Про розподіл навчального навантаження на I семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність понад основну роботу, в межах 360 годин на рік, протягом 2024/2025 навчального року собі особисто, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», 01.01.2024 видала (підписала) наказ №4/2024-нк «Про розподіл навчального навантаження на IІ семестр 2023/2024 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 24.25 годин на тиждень, протягом ІІ семестру 2023/2024 навчального року своєму чоловікові ОСОБА_2 , чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради про наявність реального конфлікту інтересів перед виданням (підписанням) 01.01.2024 року наказу №4/2024-нк «Про розподіл навчального навантаження на IІ семестр 2023/2024 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 24.25 годин на тиждень, протягом ІІ семестру 2023/2024 навчального року своєму чоловікові ОСОБА_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», 31.08.2023 видала (підписала) наказ №18/2023-нк «Про розподіл навчального навантаження на 2023/2024 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 24.25 годин на тиждень, протягом 2023/2024 навчального року своєму чоловікові ОСОБА_2 , чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради про наявність реального конфлікту інтересів перед виданням (підписанням) 31.08.2023 наказу №18/2023-нк «Про розподіл навчального навантаження на 2023/2024 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 24.25 годин на тиждень, протягом 2023/2024 навчального року своєму чоловікові ОСОБА_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», 30.08.2024 року видала наказ №17/2024-НК «Про прийняття ОСОБА_3 », який являється її рідним братом, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», 01.01.2025 видала (підписала) наказ №01/2025-нк «Про розподіл навчального навантаження на ІІ семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 14,5 годин на тиждень, протягом ІІ семестру 2024/2025 навчального року своєму рідному братові ОСОБА_3 , чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради про наявність реального конфлікту інтересів перед виданням (підписанням) 01.01.2025 наказу №01/2025-нк «Про розподіл навчального навантаження на ІІ семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 14,5 годин на тиждень, протягом ІІ семестру 2024/2025 навчального року своєму рідному братові ОСОБА_3 , чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», 30.08.2024 видала (підписала) наказ №19/2024-нк «Про розподіл навчального навантаження на І семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 21 годин на тиждень, протягом І семестру 2024/2025 навчального року своєму чоловікові ОСОБА_2 , чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради про наявність реального конфлікту інтересів перед виданням (підписанням) 30.08.2024 року наказу №19/2024-нк «Про розподіл навчального навантаження на І семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 14,5 годин на тиждень, протягом І семестру 2024/2025 навчального року своєму рідному братові ОСОБА_3 , чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», 30.08.2024 видала (підписала) наказ №19/2024-нк «Про розподіл навчального навантаження на І семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 14,5 годин на тиждень, протягом І семестру 2024/2025 навчального року своєму рідному братові ОСОБА_3 , чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради про наявність реального конфлікту інтересів перед виданням (підписанням) 01.01.2025 року наказу №01/2025-нк «Про розподіл навчального навантаження на ІІ семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 21 годин на тиждень, протягом ІІ семестру 2024/2025 навчального року своєму чоловікові ОСОБА_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», 01.01.2025 видала (підписала) наказ №01/2025-нк «Про розподіл навчального навантаження на ІІ семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 21 годин на тиждень, протягом ІІ семестру 2024/2025 навчального року своєму чоловікові ОСОБА_2 , чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 працюючи директором Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради про наявність реального конфлікту інтересів перед виданням (підписанням) 01.01.2025 року наказу №01/2025-нк «Про розподіл навчального навантаження на ІІ семестр 2024/2025 н.р.», яким дозволила проводити викладацьку діяльність в межах 360 годин на рік, протягом ІІ семестру 2024/2025 навчального року собі особисто, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Провадження по розгляду вищевказаних протоколів про адміністративні правопорушення постановою Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 06.06.2025, об'єднано в одне провадження та надано єдиний номер справи 674/793/25.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала у повному обсязі та підтвердила обставини, викладені у протоколах про адміністративні правопорушення.

Прокурор Кравцова О.М. вважає доведеною вину особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у зазначених вище правопорушеннях.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони, та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 статті 172-7 КУпАП передбачено відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Диспозицією ч.2 ст.172-7 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до абз.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Відповідно до абз.12 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобіганню корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Тобто реальний конфлікт інтересів існує тоді, коли особа, користуючись наданими службовими повноваженнями для задоволення приватного інтересу, приймає рішення або вчиняє дію на користь себе або третіх осіб.

Згідно з положеннями п.п.1-4 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або у колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ст.81 ЦК України юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади Автономної Республік Крим або органу місцевого самоврядування. Згідно з ст.ст.167 та 169 цього кодексу, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Згідно з пунктами 1.3, 1.4 статуту Великопобіянська гімназія Дунаєвецької міської ради Хмельницької області є юридичною особою, засновником цього заклдау освіти є Дунаєвецька міська рада Хмельницької області.

У відповідності до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Розпорядженням Дунаєвецького міського голови № 202/2023-р від 29.08.2023, ОСОБА_1 призначена з 31.08.2023 на посаду директора Великопобіянська гімназія Дунаєвецької міської ради Хмельницької області.

Згідно з контрактом № 6 від 31.08.2023 року, Дунаєвецька міська рада в особі міського голови ОСОБА_4 та ОСОБА_1 як керівника (Великопобіянської гімназії) з другого боку уклали контракт який діє з 31.08.2023 на період воєнного стану, але не більше 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

У даному випадку приватний інтерес ОСОБА_1 зумовлений бажанням останньої покращити своє матеріальне становище, свого чоловіка та рідного брата з використанням її службових повноважень.

Суперечність полягає в тому, що, з одного боку, в особи наявний приватний інтерес (майновий або немайновий), а з іншого, особа, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має виконувати свої службові обов'язки в інтересах держави, територіальної громади, виключаючи можливість будь-якого впливу приватного інтересу.

Типовими обставинами та ситуаціями, що свідчать про наявність приватного інтересу чи зумовлюють його виникнення є реалізація службових/представницьких повноважень стосовно себе. До таких ситуацій можна віднести прийняття (або участь у прийнятті) будь-яких рішень дискреційного характеру особою щодо себе самого. Наприклад, які стосуються оплати праці, відведення земельних ділянок, використання права на депутатське звернення чи депутатський запит у власних інтересах тощо. Типовими обставинами та ситуаціями, що свідчать про наявність приватного інтересу чи зумовлюють його виникнення є сімейні та родинні стосунки. Бажання піклуватися про членів сім'ї, родичів є природним для кожної людини, тому відносини з такими особами є передумовою виникнення приватного інтересу (п.п.2.2.1 розділу 2 Методичних рекомендацій НАЗК від 21.10.2022 №13 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції»).

Таким чином, перед виданням (підписанням) вищезазначених наказів у ОСОБА_1 була наявна суперечність між приватним інтересом (прихованим) та її службовими повноваженнями, яка впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття вищевказаних рішень, що в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» є реальним конфліктом інтересів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП , окрім особистого визнання вини, підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення №393 від 13.05.2025, №386 від 13.05.2025, №385 від 13.05.2025, №384 від 13.05.2025, №383 від 13.05.2025, №382 від 13.05.2025, №381 від 13.05.2025, №380 від 13.05.2025, №379 від 13.05.2025, №395 від 13.05.2025, №394 від 13.05.2025, №387 від 13.05.2025, №388 від 13.05.2025, №389 від 13.05.2025, №390 від 13.05.2025, №391 від 13.05.2025, №392 від 13.05.2025 в яких зафіксовано час, місце та обставини вчинення правопорушень та які відповідають вимогам статті 256 КУпАП, копією Листа Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області №30178-2025 від 10.03.2025, копіями наказів: №01/2025-нк від 01.01.2025 (на І, ІІ семестр 2024/2025 н.р.), №19/2024-нк від 30.08.2024 (на І семестр 2024/2025 н.р.), №4/2024-нк від 01.01.2024 (на ІІ семестр 2023/2024 н.р.), №18/2023-нк від 31.08.2023 про розподіл навчального навантаження на 2023/2024 н.р., №120 від 01.09.2006 про переведення ОСОБА_2 , №17/2024-нк від 30.08.2024 про прийняття ОСОБА_3 , №18/2024-нк від 15.01.2024, копією Статуту Великопобіянської гімназії Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, копією контракту з керівником закладу загальної середньої освіти, що є у комунальній власності Дунаєвецької міської ради №6 від 31.08.2023, копією наказу №35/2023-нк від 30.08.2023 Управління освіти, молоді та спорту про призначення ОСОБА_1 на посаду директора Великопобіянської гімназії 31.08.2023, копією розпорядження Дунаєвецької міської ради №202/2023 р від 29.08.2023, копією письмового пояснення ОСОБА_1 від 26.03.2025, копією посадової інструкції директора школи, затвердженого 31.08.2023, копією атестаційного листа щодо ОСОБА_2 від 16.03.2023, копією посадової інструкції вчителя фізичної культури, копією повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб від 31.03.2025, копією повідомлення №23 від 03.09.2024, копією наказу Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради №18/2024/н від 15.01.2024 про затвердження Плану заходів щодо запобігання корупції на 2024 рік, копією плану заходів щодо запобігання корупції на 2024 рік, копією повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження від 31.03.2025,

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами справ.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.

Згідно ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Оскільки ОСОБА_1 вчинила правопорушення, які розглядаються одночасно, то згідно ч.2 ст.36 КУпАП на неї необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за ч.2 ст.172-7 КУпАП.

З врахуванням викладеного, вважаю що достатнім та необхідним для виховання особи правопорушниці, а також запобігання вчиненню нею нових правопорушень, слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушниці підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст.172-7, 251, 283-285 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі двісті неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

Реквізити для сплати штрафу: номер рахунку (IBAN): UA538999980313000115000022655, код отримувача (ЄДРПОУ): 37971775, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: ГУК у Хмел.обл/Дунаєвецьк.мтг/24060300, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ДКСУ):899998.

Стягувач: Дунаєвецький районний суд Хмельницької області, адреса місцезнаходження: Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район, м. Дунаївці, вул.Красінських, 4, ідентифікаційний код юридичної особи 02886999.

Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Реквізити для зарахування судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Стягувач: Державна судова адміністрація України, адреса місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ідентифікаційний код юридичної особи 26255795.

Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Згідно ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч.1 ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Згідно ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду в десятиденний строк з дня винесення постанови.

Суддя О.М.Сосна