Справа № 240/24863/24 Головуючий у 1-й інстанції: Панкеєва Вікторія Анатоліївна
Суддя-доповідач: Капустинський М.М.
16 червня 2025 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Капустинського М.М.
суддів: Сапальової Т.В. Шидловського В.Б.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційні скарги ОСОБА_1 на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернулась із позовом до Житомирського окружного адміністративного суду в якому просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 19.09.2024 «Про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 », яким відмовлено у перерахунку пенсії (у переході на інший вид пенсії) згідно ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, які призвели до не нарахування пенсії згідно вимог рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 №1-p(IІ)/2021, виходячи із розміру, встановленого ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у редакції Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №230/96-ВР;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не нарахування та невиплати пенсії згідно вимог рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 №1-р(II)/2021, виходячи із розміру, встановленого ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у редакції Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №230/96-BP;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області перевести з 12.09.2024 на інший вид пенсії, здійснивши нарахування та виплату мені основного розміру пенсії, як інваліду II-ї групи, захворювання якого пов'язане з наслідками аварії на ЧАЕС, згідно вимог рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 №1-p (ІІ)/2021, виходячи із розміру, встановленого ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у редакції Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №230/96-ВР, виходячи із розрахунку не менше восьми мінімальних пенсій за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно, з урахуванням раніше виплачених сум.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 15.04.2025 задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №918150806247 від 19.09.2024 про відмову у переведенні ОСОБА_1 на пенсію по інвалідності згідно статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області перевести ОСОБА_1 з 12.09.2024 на інший вид пенсії у відповідності до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
В задоволенні решти позовних вимог, а саме щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплатити належну пенсію на підставі ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - відмовлено.
Приймаючи оскаржуване рішення суд першої інстанції виходив з того, що позивач має право на переведення на пенсію на умовах статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Проте, позовна вимога про здійснення перерахунку та виплати належної пенсії на підставі ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», є передчасною та заявленою на майбутнє, адже спору в цій частині фактично не існує, право позивача не порушено на час розгляду справи в суді.
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, позивач подала апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати вказане рішення у його відмовленій частині та прийняти нове, яким позов задовольнити повністю.
При цьому в обґрунтуваннях апеляційної скарги скаржник наводить твердження лише щодо частини, якою відмовлено у задоволенні позову.
Так, в обґрунтування апеляційної скарги апелянт вказав, що судом першої інстанції безпідставно не враховано те, що оскаржуване рішення мотивовано виключно тим, що розмiр пенсiї заявника до перерахунку складає 8040,38 грн., у разi переведення з пенсiї за віком на пенсiю по iнвалiдностi вiдповiдно до ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розмiр пенсії зменшується, становить 7299,12 грн., за таких обставин прийнято рішення вiдмовити ОСОБА_1 у проведеннi перерахунку за заявою від 12.09.2024 №176 у зв'язку з недоцільністю.
Вказано, що суд першої інстанції фактично погоджується, що при переході з одного виду пенсії на інший, територіальний орган ПФУ може зменшити розмір пенсії позивача та їй можливість не відновлювати порушуваних прав, а дає можливість перевести позивача на пенсію на умовах статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» №1584-IX від 29.06.2021, тобто нарахувати та виплачувати мені пенсію в меншому розмірі ніж позивач отримує зараз, що не відповідає завданню адміністративного судочинства.
Також зазначено, що зі змісту рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 19.09.2024 «Про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 » вбачається, що територіальний орган Пенсійного фонду України не збирається проводити нарахування та виплату основного розміру моєї пенсії у розмірі не менше восьми мінімальних пенсій за віком.
Відповідачем (ГУ ПФУ в Житомирській області) на рішення суду першої інстанції також подано апеляційну скаргу, в якій вказано, що застосування правових висновків Рішення Конституційного Суду України від 03.04.2024 можливе виключно в разі настання обставин для втрати чинності частиною третьою статті 54 Закону №796 зі змінами, у зв'язку із визнанням її неконституційною, а саме через три місяці з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Оскільки, на даний час вказана обставина не настала, для застосування правових висновків Рішення Конституційного Суду України від 03.04.2024, відсутні правові підстави. Оскільки, на час виникнення спірних відносин, частина третя статті 54 Закону №796 в редакції Закону №1584 не втратила чинність, вимоги позивача щодо здійснення перерахунку пенсії згідно частини четвертої статті 54 Закону №796 в редакції Закону №230/96-ВР, що передбачає мінімальний розмір пенсії в розмірі 10 мінімальних пенсій за віком, є безпідставними та необґрунтованими.
Просили скасувати оскаржене судове рішення скасувати, а в задоволенні позову - відмовити.
Ухвалою суду від 06.05.2025 відкрито апеляційне провадження у справі та призначено справу до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження.
Враховуючи, що рішення суду першої інстанції прийняте у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, а в матеріалах справи достатньо доказів для прийняття законного і обґрунтованого рішення, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі п.3 ч.1 ст.311 КАС України.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Позивач має статус потерпілого від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії 2 групи інвалідності із захворювання пов'язаного з аварією на ЧАЕС (посвідчення серії НОМЕР_1 від 24.12.2019, довідка МСЕК серії 12 ААГ №081712 від 29.05.2018, експертний висновок №15318 від 01.10.2007).
В подальшому, позивач звернувся через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України із заявою від 12.09.2024 за №176 щодо переведення її з пенсії за віком на пенсію по інвалідності відповідно до ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
З урахуванням принципу екстериторіальності заяву позивача про призначення пенсії розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області та 19.09.2024 прийнято рішення №918150806247 про відмову у здійсненні такого переведення.
В зазначеному рішенні вказано, що розмір пенсії заявника до перерахунку складає 8040,38 грн., у разі переведення з пенсії за віком на пенсію по інвалідності відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розмір пенсії зменшиться і буде становити 7299,12 грн. За таких обставин прийнято рішення про відмову позивачу у проведенні перерахунку за заявою від 12.09.2024 за №176 у зв'язку з недоцільністю.
Вважаючи вказану відмову протиправною та такою, що порушує право позивача на призначення пенсії на пільгових умовах, остання звернулася до суду з вказаним позовом за захистом порушених прав.
Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційних скарг.
Надаючи правову оцінку правовідносинам сторін, колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позову за такими доводами.
Судом першої інстанції визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №918150806247 від 19.09.2024 про відмову у переведенні позивача на інший вид пенсії та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області перевести ОСОБА_1 з 12.09.2024 на інший вид пенсії у відповідності до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
При цьому суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплатити належну пенсію на підставі ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з того, що така вимога є передчасною та заявленою на майбутнє, адже спору в цій частині фактично не існує, право позивача не порушено на час розгляду справи в суді.
Проте, колегія суддів звертає увагу на те, що підставою прийняття рішення №918150806247 від 19.09.2024 про відмову у перерахунку пенсії було те, що розмір пенсії заявника до перерахунку складає 8040,38 грн., у разі переведення з пенсії за віком на пенсію по інвалідності відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розмір пенсії зменшиться і буде становити 7299,12 грн. За таких обставин прийнято рішення про відмову позивачу у проведенні перерахунку за заявою від 25.10.2024 за №218 у зв'язку з недоцільністю.
Тобто пенсійний орган здійснив розрахунок пенсії позивача відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та дійшов висновку, що розмір такої пенсії становитиме 7299,12 грн.
При цьому позивач не погоджується з таким розрахунком пенсії.
Крім того, вказаний розрахунок пенсії був єдиною підставою для відмови у переведенні позивача на пенсію по інвалідності відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
За таких обставин колегія суддів вважає помилковими висновки суду першої інстанції про відсутність спору щодо розміру пенсії позивача за нових умов.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що у рішенні №918150806247 від 19.09.2024 про відмову у перерахунку пенсії пенсійним органом вказано, що сума пенсії позивача після такого перерахунку становитиме 7299,12 грн, проте не надано розрахунку такої пенсії.
Натомість як у відзиві на позовну заяву так і у самій апеляційній скарзі ГУ ПФУ в Житомирській області (відповідач) вказує про те, що 29 червня 2021 року Верховною Радою України, на виконання рішення Конституційного Суду України від 07 квітня 2021 року № 1-р(II)/2021, прийнято Закон України № 1584-IX, який набрав чинності 01 липня 2021 року, згідно якого статтю 54 Закону України № 796-ХІІ викладено у новій редакції. Відповідно до даного Закону, з 01.07.2021 підвищеного мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема: для 2 групи інвалідності 4800,00 грн. При такому розрахунку розмір пенсії позивача буде зменшено.
Отже, наразі наявний спір щодо розрахунку розміру пенсії позивача встановленого ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Вирішуючи питання щодо застосування ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до обрахунку пенсії позивача суд зазначає наступне.
Згідно частини 4 статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у редакції Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"» від 06.06.1996 № 230/96-ВР, яка була чинною до внесення змін Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VIII, було передбачено таке:
«В усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:
по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;
по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;
по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;
дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком».
Верховна Рада України 28.12.2014 прийняла Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» за №76-VIII, яким текст статті 54 Закону № 796-XII був викладений у редакції, згідно з якою умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначає Кабінет Міністрів України в актах із відповідних питань.
Змінивши підпунктом 13 пункту 4 розділу I Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VIII законодавче регулювання мінімальних розмірів державних пенсій, Верховна Рада України скасувала соціальні гарантії, передбачені частиною 4 статті 54 Закону №796-XII у редакції Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 06.06.1996 №230/96-ВР.
Згодом, мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, було визначено в Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23.11.2011 №1210 зі змінами (далі - Порядок №1210).
Вказаним Порядком №1210 раніше визначений статтею 54 Закону № 796-XII розмір пенсій було знижено.
Рішенням від 07.04.2021 №1-р(ІІ)/2021 Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною), частину 3 статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у редакції Закону №76-VIII щодо уповноваження Верховною Радою України Кабінету Міністрів України визначати своїми актами мінімальні розміри пенсії за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.
За рішенням Конституційного Суду України, Верховній Раді України належало протягом трьох місяців з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення привести нормативне регулювання, встановлене статтею 54 Закону №796-XII у редакції Закону №76-VIII щодо уповноваження Верховною Радою України Кабінету Міністрів України визначати своїми актами мінімальні розміри пенсії за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, у відповідність із Конституцією України та цим Рішенням (від 07.04.2021 №1-р(ІІ)/2021).
Тобто за результатами виконання Рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 №1-р(ІІ)/2021 Верховна Рада України, з метою врегулювання на законодавчому рівні розмірів пенсій для осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, мала прийняти не будь-який закон, а такий, що відповідає Конституції України та Рішенню Конституційного Суду України від 07.04.2021 №1-р(ІІ)/2021.
Втім, на виконання вказаного вище Рішення Конституційного Суду України, Верховна Рада України 29.06.2021 від 07.04.2021 №1-р(II)/2021 прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" №1584-IX, який набрав чинності 01.07.2021, відповідно до якого,
- частину 3 статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» викладено в такій редакції:
«В усіх випадках розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижчими:
для I групи інвалідності - 6000 гривень;
для II групи інвалідності - 4800 гривень;
для III групи інвалідності - 3700 гривень;
для дітей з інвалідністю - 3700 гривень»;
- статтю 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» доповнено частинами 4, 5 такого змісту:
«Розміри пенсії, передбачені частиною третьою цієї статті, починаючи з 2022 року щороку з 1 березня індексуються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з урахуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до абзаців другого і третього частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України».
Колегія суддів звертає увагу на те, що подібні правовідносини були предметом розгляду у Верховному Суді.
Зокрема, у постанові від 10.12.2024 у справі №240/1121/24 Верховний Суд у складі Судової палати для розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду вказано, що внесеними Законом №1584-IX змінами до статті 54 Закону № 796-XII встановлено менші розміри пенсії, аніж ті, які було передбачено зазначеною статтею в редакції Закону №230/96-ВР, судова палата констатує, що законодавець в чергове порушив право на належний рівень соціального захисту та засадничий обов'язок держави щодо відшкодування завданої шкоди особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у зв'язку з чим до спірних правовідносин у цій справі слід застосувати норми Закону №796-XII у редакції Закону №230/96-ВР.
Аналогічні висновки були застосовані Верховним Судом у постановах від 16.12.2024 у справі №240/34758/23 та від 26.12.2024 у справі №240/719/24.
Крім того, у Рішенні від 03.04.2024 у справі №4-р(І)/2024 Конституційним Судом України вказано, що на виконання імперативних вимог статей 3, 16, 50 Конституції України парламент зазначив, що у частині четвертій статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у редакції Закону №230/96-ВР в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими, по ІІ групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком.
Таким чином, враховуючи висновки Верховного Суду, колегія суддів дійшла висновку про наявність правових підстав для застосування норми статті 54 Закону №796-XII у редакції, яка б передбачала виплату позивачу пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги позивача дають підстави для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, тобто прийняте рішення у його оскарженій позивачем частині не відповідає матеріалам справи та вимогам закону, і підлягає скасуванню з винесенням нової постанови щодо зазначеної частини вимог.
Разом з тим, колегія суддів зазначає, що відповідно до пункту 1.1 розділу І Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).
Позивачем у справі подано заяву саме до ГУ ПФУ в Житомирській області про переведення на інший вид пенсії та її перерахунок.
Таким чином, оскільки виплату пенсії проводить орган, що призначає пенсію (тобто територіальний орган Пенсійного фонду України) за місцем фактичного проживання/перебування особи, то ГУ ПФУ в Житомирській області є належним відповідачем визначеним судом апеляційної інстанції, в частині вимоги зобов"язального характеру.
В свою чергу, з наведених підстав, апеляційна скарга ГУ ПФУ в Житомирській області - задоволенню не підлягає.
У силу п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
Згідно зі ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2025 року скасувати в частині відмови у задоволенні позову та прийняти в цій частині нову постанову.
Позов задовольнити повністю.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у редакції Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №230/96-ВР в розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, встановлених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно з урахуванням раніше виплачених коштів з 12 вересня 2024 року.
Рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2025 року в частині задоволення позову, а саме щодо:
визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №914380191191 від 31 жовтня 2024 року про відмову у переведенні ОСОБА_1 на пенсію по інвалідності згідно статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та
зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області перевести ОСОБА_1 з 12 вересня 2024 року на інший вид пенсії у відповідності до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий Капустинський М.М.
Судді Сапальова Т.В. Шидловський В.Б.