16 червня 2025 р. м. Чернівці Справа №600/4527/24-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії, -
До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивача) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахуванні призначеної пенсії за віком;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести перерахунок призначеної пенсії за віком ОСОБА_1 .
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звертався до пенсійного органу із заявою, в якій просив перерахувати призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" пенсію. Проте, відповідачем відмолено у задоволенні його заяви, з чим позивач не погоджується, а тому звернувся до суду із цим позовом.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 09.10.2024 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що в діях органу Пенсійного фонду України не вбачається протиправних дій по відношенню до позивача, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вчинено дії згідно вимог законодавства, що діяли на час звернення позивача.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
З'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
Позивач, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
У травні 2024 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою, в якій просив перерахувати призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" пенсію.
Листом від 03.07.2024 №3124-2831/Д-17/8-2400/24 відповідач повідомив позивача про те, що розрахунок його пенсії проведений у відповідності до ст. 27 і ст.28 Закону, виходячи із врахованого страхового стажу тривалістю 35 років 3 місяці 5 днів або 423 місяці.
Для розрахунку пенсії враховано заробітну плату за періоди з 01.02.1990 по 30.01.1995 (згідно довідки про заробіток) та з 01.07.2000 по 31.01.2022 (за виключенням перерв), за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відповідно до фактично сплачених страхових внесків, індивідуальний коефіцієнт заробітку складає 0,67870, Середньомісячний розмір заробітної плати для обчислення пенсії становить 7361,43 грн, (10846,37 грн х 0,67870, де 10846,37 грн - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2019-2021 роки, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії). Вказано, що для забезпечення індексації пенсії у 2024 році органами Пенсійного фонду України з 01.03.2024 проведено автоматизований перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Зокрема, раніше призначені пенсії перераховано з 01.03.2024 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,0796 (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11х 1,14 х 1,197 х 1,0796 = 7994,47 грн).
Повідомлено про те, що для обчислення пенсії враховується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні в розмірі 10846,37 грн, підстав для перерахунку пенсії із застосуванням "збільшеного" з 01.03.2023 показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні в розмірі 7405,03 грн та з 01.03.2024 - 7994,47 грн, немає.
В результаті перерахунків пенсії у зв'язку із проведенням індексації та із зростанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність розмір пенсійного забезпечення з 01.03.2024 визначений на рівні 2980,00 грн, з яких: 2594,90 грн - основний розмір пенсії за ст.27 Закону, обчислений виходячи із тривалості страхового стажу та розміру заробітку (7361,43 грн х 0,35250); 100,00 грн - надбавка до пенсії з 01.03.2023 передбачена Постановою №168 (переглядається при проведенні наступних перерахунків); 100,00 грн - доплата до пенсії з 01.03.2024 відповідно до пп. 6 п. 2 Постанови №185 (переглядається при проведенні наступних перерахунків; 185,10 грн. - щомісячна доплата до пенсії, відповідно абз.4 пп.7 п.2 Постанови №185 (до 2980,00 грн).
Вказано, що пенсія обчислена та виплачується у відповідності до норм чинного законодавства України. Надалі розмір пенсійної виплати перераховуватиметься в порядку та на умовах, передбачених Законом та іншими нормативно-правовими актами України, що регулюють питання пенсійного забезпечення.
Не погоджуючись із діями Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з позовом.
До спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті пору.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України від 05 листопада 1991 року №1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1788-XII) та Законом України від 9 липня 2003 року №1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058-IV).
Згідно з абз. 1 ст. 1 Закону №1788-XII громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Стаття 2 Закону №1788-XII визначає, що за цим Законом призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.
Частиною 1 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон України №1058-IV) визначено, що право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Статтею 9 Закону №1058-IV встановлено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до частини 4 статті 42 Закону № 1058-IV, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
Судом встановлено, що у травні 2024 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою, в якій просив перерахувати призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" пенсію.
Листом від 03.07.2024 №3124-2831/Д-17/8-2400/24 відповідач повідомив позивача про те, що в результаті перерахунків пенсії у зв'язку із проведенням індексації та із зростанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність розмір пенсійного забезпечення з 01.03.2024 визначений на рівні 2980,00 грн, з яких: 2594,90 грн - основний розмір пенсії за ст.27 Закону, обчислений виходячи із тривалості страхового стажу та розміру заробітку (7361,43 грн. х 0,35250); 100,00 грн - надбавка до пенсії з 01.03.2023 передбачена Постановою №168 (переглядається при проведенні наступних перерахунків); 100,00 грн - доплата до пенсії з 01.03.2024 відповідно до пп. 6 п. 2 Постанови №185 (переглядається при проведенні наступних перерахунків; 185,10 грн. - щомісячна доплата до пенсії, відповідно абз.4 пп.7 п.2 Постанови №185 (до 2980,00 грн.).
Суд звертає увагу на те, що ст. 44 Закону №1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Частиною 5 ст. 45 Закону №1058-IV визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійною фонду або до уповноваженою ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Частиною 4 ст. 45 Закону № 1058-IV встановлено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мапи місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Частина 5 ст.45 Закону №1058-IV передбачає, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійною фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 №13-1), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким визначено, що заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр) (пункт 1.1).
Відповідно до п. 4.1 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Відповідно до п. 4.2 Порядку №22-1 при прийманні документів працівник сервісного центру: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини 3 статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; з'ясовує наявність у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про витребування з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 6). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних системах та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповіді органу, який веде відповідний інформаційний реєстр.
Згідно із п. 4.3 Порядку №22-1 рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає (перераховує) пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
З аналізу наведених норм права вбачається, що особа має право звернутись до пенсійного органу із заявою про призначення чи перерахунок пенсії. У свою чергу, отримавши вказану заяву територіальний орган зобов'язаний перевірити її на відповідність вимогам Порядку та прийняти рішення за наслідками такого розгляду, а саме про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Тобто, у разі звернення особи до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії, останній зобов'язаний розглянути подану заяву та прийняти відповідне рішення.
Як встановлено судом, позивач звертався до пенсійного органу із заявою про проведення перерахунку його пенсії, однак відповідач листом від 03.07.2024 №3124-2831/Д-17/8-2400/24 повідомив позивача про те, що розрахунок його пенсії проведений у відповідності до ст. 27 і ст.28 Закону виходячи із врахованого страхового стажу тривалістю 35 років 3 місяці 5 днів або 423 місяці.
Для розрахунку пенсії враховано заробітну плату за періоди з 01.02.1990 по 30.01.1995 (згідно довідки про заробіток) та з 01.07.2000 по 31.01.2022 (за виключенням перерв), за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відповідно до фактично сплачених страхових внесків, індивідуальний коефіцієнт заробітку складає 0,67870, Середньомісячний розмір заробітної плати для обчислення пенсії становить 7361,43 грн, (10846,37 грн х 0,67870, де 10846,37 грн - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2019-2021 роки, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії). Вказано, що для забезпечення індексації пенсії у 2024 році органами Пенсійного фонду України з 01.03.2024 проведено автоматизований перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Зокрема, раніше призначені пенсії перераховано з 01.03.2024 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,0796 (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11х 1,14 х 1,197 х 1,0796 = 7994,47 грн).
Повідомлено про те, що для обчислення пенсії враховується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні в розмірі 10846,37 грн, підстав для перерахунку пенсії із застосуванням "збільшеного" з 01.03.2023 показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні в розмірі 7405,03 грн та з 01.03.2024 - 7994,47 грн, немає.
В результаті перерахунків пенсії у зв'язку із проведенням індексації та із зростанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність розмір пенсійного забезпечення з 01.03.2024 визначений на рівні 2980,00 грн, з яких: 2594,90 грн - основний розмір пенсії за ст.27 Закону, обчислений виходячи із тривалості страхового стажу та розміру заробітку (7361,43 грн. х 0,35250); 100,00 грн - надбавка до пенсії з 01.03.2023 передбачена Постановою №168 (переглядається при проведенні наступних перерахунків); 100,00 грн - доплата до пенсії з 01.03.2024 відповідно до пп. 6 п. 2 Постанови №185 (переглядається при проведенні наступних перерахунків; 185,10 грн. - щомісячна доплата до пенсії, відповідно абз.4 пп.7 п.2 Постанови №185 (до 2980,00 грн).
Вказано, що пенсія обчислена та виплачується у відповідності до норм чинного законодавства України. Надалі розмір пенсійної виплати перераховуватиметься в порядку та на умовах, передбачених Законом та іншими нормативно-правовими актами України, що регулюють питання пенсійного забезпечення.
Разом з тим, всупереч наведених вимог, Головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області рішення за наслідками розгляду поданої позивачем заяви про перерахунок розміру її пенсії за віком не приймало.
Суд наголошує на тому, що лист від 03.07.2024 №3124-2831/Д-17/8-2400/24 є лише відповіддю на заяву позивача, носить інформативний характер, не тягне за собою жодних юридичних наслідків та, відповідно, не порушує прав, свобод та інтересів позивача, а відтак, не є актом індивідуальної дії.
Оскільки, за результатами розгляду заяви позивача про перерахунок розміру його пенсії за віком, відповідачем не було ухвалено жодного рішення, а лише надіслано інформаційного листа від 03.07.2024 №3124-2831/Д-17/8-2400/24, то суд приходить до висновку, що у спірних відносинах відповідач не належним чином розглянув заяву позивача та не прийняв відповідного рішення, як передбачено Порядком №22-1.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача щодо розгляду заяви позивача про перерахунок розміру її пенсії за віком.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що належним способом захисту порушеного права є визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 щодо здійснення перерахунку його пенсії від 24.05.2024 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо здійснення перерахунку його пенсії від 24.05.2024, за результатами розгляду якої прийняти відповідне рішення, як передбачено Порядком №22-1.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи встановлено, що при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Зважаючи на задоволення позовних вимог, судовий збір підлягає стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області в сумі 1211,20 грн на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії, - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 щодо здійснення перерахунку його пенсії від 24.05.2024.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо здійснення перерахунку його пенсії від 24.05.2024, за результатами розгляду якої прийняти відповідне рішення, як передбачено Порядком №22-1.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 1211,20 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
Згідно статті 255 КАС України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 КАС України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (площа Центральна, 3, м. Чернівці, код ЄДРПОУ 40329345).
Суддя В.О. Григораш