Рішення від 16.06.2025 по справі 160/7492/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2025 рокуСправа №160/7492/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лозицької І.О.

розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області Управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг щодо відмови позивачу, ОСОБА_1 у призначені пенсії за віком з урахуванням довідки про заробітну плату від 14.12.2023 року №25/24-936, виданої Комунальним підприємством «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради, за період з 17 серпня 1988 р. по 22 серпня 1996 р.

- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області Управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг призначити пенсію за віком ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 14.12.2023 року №25/24-936, виданої Комунальним підприємством «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради, за період з 17 серпня 1988 р. по 22 серпня 1996 р.

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області Управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг щодо відмови у прийнятті довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 14.12.2023 року №25/24- 936, видану КП «Дніпровський метрополітен» ДМР за період з 17.08.1988 р. по 22.08.1996 р., при призначені та обчислені пенсії ОСОБА_1 .

- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області Управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг прийняти довідку про заробітну плату для обчислення пенсії від 14.12.2023 року №25/24-936, видану Комунальним підприємством «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради, в період з 17.08.1988 р. по 22.08.1996 р. при призначені та обчислені пенсії ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 29.10.2023р. йому була призначена пенсія за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Вказує, що пенсію за віком начислено без врахування заробітної плати (доходу), нарахованого в період до 01.07.2000 року, зокрема, - за період з 17 серпня 1988 року по 22 серпня 1996 року, на що позивач, на його думку, має право, згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». 22.01.2024 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про перерахунок призначеної пенсії за віком з врахуванням заробітної плати за період з 1988 р. по 1996 р. та довідку про розмір заробітної плати для обчислення пенсії від 14.12.2023 року за №25/24-936 за період з 17.08.1988 р. по 22.08.1996 р., однак йому було відмовлено.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.03.2025р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Ухвалою суду від 14.05.2025р. залучено в якості співвідповідачів по справі №160/7492/25 Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області.

На адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області було подано відзив на позовну заяву, в тексті якого зазначено, щодо рішення про відмову у перерахунку пенсії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.03.2024 р. №045550022402, позивач 05.03.2024р. звернувся до територіального відділу Пенсійного фонду України з заявою та документами щодо перерахунку пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон 1058). Відповідно до принципу екстериторіальності засобами програмного забезпечення заяви позивача та надані документи розподілено на Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області (далі - Головне управління) для опрацювання. За результатами розгляду Головним управління було винесено рішення від 12.03.2024 р. №045550022402 про відмову у проведенні перерахунку пенсії, «Зміна періоду 60 місяців заробітної плати до 01.07.2000 року».

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Головним управлінням не взято до уваги суми нарахованої заробітної плати зазначені в довідці про заробітну плату № 25/24-936 від 14.12.2023 р. за період з 1988 р. по 1996 р., для перерахунку пенсії, оскільки довідка не підтверджена первинними документами, чим порушено п.1 ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV, та в рамках чинного законодавства прийнято рішення №045550022402 від 12.03.2024 року про відмову позивачу в проведені перерахунку пенсії, “Зміна періоду 60 місяців заробітної плати до 01.07.2000 року» у зв'язку з відсутністю права на даний вид перерахунку відповідно поданих заявником документів. Головне управління діяло в межах повноважень визначених чинним законодавством, а тому відсутні правові підстави вважати, що вчинено будь-які протиправні дії відносно позивача.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області було подано до суду відзив на позовну заяву, в тексті якого зазначено, що заяву позивача від 22.01.2024 р. щодо перерахунку пенсії за принципом екстериторіальності було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області та прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії №045550022402 від 30.01.2024 року. Рішення, за результатами розгляду заяви, зберігається в електронній пенсійній справі особи.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , через веб-портал звернувся 22.01.2024 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про здійснення перерахунку пенсії, яку за принципом екстериторіальності розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області. ОСОБА_1 додав до заяви про перерахунок пенсії довідку про заробітну плату для обчислення пенсії від 14.12.2023 року № 25/24-936 від 14.12.2023 року, виданої Комунальним підприємством «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради за період роботи з 17.08.1988 по 14.08.1996 року. Аналіз наданої ОСОБА_1 заяви від 22.01.2024 року щодо перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 показав, що заявнику проводити перерахунок пенсії на підставі довідки про заробітну плату № 25/24-936 від 14.12.2023 року, виданої Комунальним підприємством «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради за період роботи з 17.08.1988 по 14.08.1996 року неможливо, оскільки не надані первинні документи щодо нарахування заробітної плати, як це передбачено статтею 40 Закону 1058. Виходячи з наведеного вище, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області вирішено відмовити ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії, згідно поданої 22.01.2024 року заяви, у зв'язку з непідтвердженням первинними документами нарахування заробітної плати, відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними та необґрунтованими і права та законні інтереси позивача не порушені.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 29.10.2023р. перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

21.05.2024р. позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просив виконати перерахунок призначеної пенсії за віком з врахуванням заробітної плати, що була отримана протягом 60 місяців відповідно до ч.1 ст.40 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з вересня 1991 року по серпень 1996 року, також просив виключити з розрахунку найбільш невигідні періоди.

Листом від 06.06.2024р. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомлено позивача, що після надходження результатів перевірки достовірності відомостей, зазначених у довідці про заробітну плату від 14.12.2023 № 25/24-936 за період роботи з серпня 1988 року по серпень 1996 року, яка видана КП “Дніпровський метрополітен'', первинним документам, питання проведення перерахунку пенсії буде розглянуто.

Листом від 11.09.2024р. за № 50521-33690/С-01/8-0400/24 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомлено позивача, що за результатами перевірки довідки №25/24-936 складено акт № 0400-011002-1/14517, згідно якого за зазначеною адресою знаходиться будівля метрополітену, під час дії воєнного стану, для збереження, документи вивезено, за зазначено адресою документи не знаходяться, таким чином вищенаведена довідка не підтверджена первинними документами.

В матеріалах справи міститься рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.01.2024р. № 045550022402 яким відмовлено ОСОБА_1 в проведенні перерахунку, згідно поданої 22.01.2024р. заяви.

Також в матеріалах справи міститься рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.03.2024р. № 045550022402 яким відмовлено ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії, у зв'язку з відсутністю права на даний вид перерахунку, відповідно до поданих документів. Додатково вказано, що не взято до уваги суми нарахованої та заробітної плати зазначені в довідці про заробітну плату № 25/24-936 від 14.12.2023р. за період з 1988р. по 1996р. для перерахунку пенсії, оскільки довідка не підтверджена первинними документами.

Спірним питанням в даній справі є наявність у позивача права на проведення перерахунку пенсії враховуючи довідку про розмір заробітної плати для обчислення пенсії від 14.12.2023 року за №25/24-936 за період з 17.08.1988 р. по 22.08.1996 р.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

За приписами статті 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав свобод людини є головним обов'язком держави.

На підставі ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як слідує зі ст. 22 Конституції України, конституційні права і свободи ґрунтуються і не можуть бути скасовані.

Стаття 1 Закону №1058-IV передбачає, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Відповідно до частини першої статті 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Тобто, єдиною і обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 13.02.2018 у справі №358/1179/17 та від 18.10.2018 у справі №539/758/15-а, від 15.01.2021 у справі №357/2591/17.

Як вбачається з доводів відповідача, викладених в листах від 06.06.2024р., від 11.09.2024р. за № 50521-33690/С-01/8-0400/24 підставою для відмови позивачу в перерахунку пенсії стало те, що довідка про заробітну плату від 14.12.2023 № 25/24-936 за період роботи з серпня 1988 року по серпень 1996 року, яка видана КП “Дніпровський метрополітен'', не підтверджена первинними документами.

Зазначені підстави відмови в перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 14.12.2023 № 25/24-936 також зазначені в рішеннях пенсійний органів, а саме рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.01.2024р. № 045550022402, рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.03.2024р. № 045550022402.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Згідно з частиною третьою статті 44 Закону №1058-IV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 №13-1) затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Порядок №22-1).

Абзац другий підпункту 3 пункту 2.1 Порядку №22-1 визначає, що за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Відповідно до пункту 2.10 Порядку №22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Згідно з пунктом 4.2 Порядку №22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію, перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, який призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Пунктами 1 та 2 частини першої статті 64 Закону №1058-ІV встановлено, що виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов'язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України; проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати.

Пунктом 4.7 Порядку №22-1 передбачено, що право особи на одержання пенсії встановлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Як встановлено судом, позивач звернулась до пенсійного органу із заявою в якій просила здійснити перерахунок пенсії, до заяви додала довідку від 14.12.2023 року №25/24-936 про заробітну плату за період 1988-1996р., відповідач за результатом розгляду такої заяви виснував що така довідка не може бути взята до уваги оскільки не підтверджена первинним документами.

В той час, суд досліджуючи довідку від 14.12.2023 року №25/24-936 встановив, що вона була видана на підставі первинних документів, а саме особових рахунків про нарахування заробітної плати за 1988-1996р.

Суд зазначає, що відповідач вирішуючи питання щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу на підставі вищезгаданої довідки застосував формальний підхід, а підстава відмови в проведенні перерахунку пенсії позивача є необґрунтованою.

Відтак, встановивши наведені обставини, суд доходить висновку про протиправність рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.01.2024р. № 045550022402, рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.03.2024р. № 045550022402 та їх скасування.

Отже, оскільки позивачем вчинено усі дії та подано усі документи, необхідні для розрахунку пенсії із урахуванням заробітної плати за період з1988-1996р відповідач не мав жодного права відмовляти в такому перерахунку.

Наведена правова позиція узгоджується з висновками викладеними в постанові Третього апеляційного адміністративного суду від 20.06.2024 року в справі №280/10956/23.

У постанові від 21.02.2020 у справі №291/99/17 Верховний Суд зазначив, що перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при призначенні позивачу пенсії.

Вказана позиція також підтримана Верховним Судом у постановах від 12.04.2021 у справі № 219/4550/17, від 03.06.2021 у справі №127/8001/17.

Як зазначено Верховним Судом у постанові від 23.12.2020 у справі №520/7125/17 посилання органу Пенсійного фонду України на неможливість врахування заробітної плати в зв'язку з неможливістю проведення перевірки обґрунтованості видачі довідки є безпідставним і висновки судів попередніх інстанцій не спростовує, оскільки надана позивачем довідка містила посилання на особові рахунки як на первинні документи, на підставі яких вона видана, а тому підстави для проведення перевірки поданої довідки у відповідача були відсутні.

Крім того, позивач як громадянка України наділена правом на відповідний соціальний захист з боку держави, яка в особі своїх органів не може відмовляти у його наданні з формальних підстав.

Неврахування пенсійним органом спірної довідки про заробітну плату для обчислення пенсії є порушенням конституційних прав позивача на отримання пенсійного забезпечення.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 08.12.2021 у справі №560/3907/18 (адміністративне провадження № К/9901/20963/19).

Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відтак, задля належного захисту порушеного права позивача, суд у відповідності до ст. 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.01.2024р. № 045550022402, рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.03.2024р. № 045550022402; визнати протиправними дії та зобов'язати Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області прийняти довідку про заробітну плату для обчислення пенсії від 14.12.2023 року №25/24-936, видану Комунальним підприємством «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради, в період з 17.08.1988 р. по 22.08.1996 р. та здійснити перерахунок пенсії за віком з урахуванням заробітної плати, зазначеної у довідці від 14.12.2023 року №25/24-936 враховуючи заробітну плату у період з 17.08.1988р. по 22.08.1996р.

З огляду на встановлені обставини суд доходить висновку про часткове задоволення позовних вимог.

На підставі ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за необхідне присудити на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління в Полтавській області, Головного управління у Вінницькій області судові витрати у розмірі 2422,40 грн.. в рівних частинах з кожного.

Керуючись ст.ст. 77, 139, 241-246, 250, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.01.2024р. № 045550022402.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.03.2024р. № 045550022402.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії за віком з урахуванням довідки про заробітну плату від 14.12.2023 року №25/24-936, виданої Комунальним підприємством «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради, враховуючи період з 17 серпня 1988 р. по 22 серпня 1996 р.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області прийняти довідку про заробітну плату для здійснення перерахунку пенсії від 14.12.2023 року №25/24-936, видану Комунальним підприємством «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради, за період з 17.08.1988 р. по 22.08.1996 р. та здійснити перерахунок пенсії за віком з урахуванням заробітної плати, зазначеної у довідці від 14.12.2023 року №25/24-936 враховуючи заробітну плату у період з 17.08.1988р. по 22.08.1996р.

У іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області документально підтверджені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 807,46 грн.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області документально підтверджені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 807,46 грн.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області документально підтверджені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 807,46 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О. Лозицька