Справа № 755/9206/25
Провадження №: 3/755/3783/25
"06" червня 2025 р. суддя Дніпровського районного суд м. Києва Дзюба О.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Дніпровського УП ГУНП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого на посаді вчителя, проживаючого: АДРЕСА_1 , за ст. 173 КУпАП,-
установив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 630649 від 12.05.2025, ОСОБА_1 06.05.2025 по вул. Хорольській, 19, вчинив дрібне хуліганство до одного із учнів ліцею, а саме образливо чіплявся та кричав на нього в приміщенні навчального закладу.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомлено.
Суд, дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього документи, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки справи до судового розгляду вирішується, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Нормою ст. 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до положень ст. 129 Конституції України, основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суд обов'язків ініціювати збір доказів для доказування вини особи суперечить принципам об'єктивності та неупередженості суду при розгляді справи та є неприпустимим.
В свою чергу, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено яким чином дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 173 КУпАП, виходячи з об'єктивної сторони вказаного правопорушення та обставин події які ставляться в провину ОСОБА_1 .
За таких обставин суд позбавлений можливості, на виконання ст. 245 КУпАП своєчасно, всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23грудня 2005 року № 14 визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.
Керуючись ст. ст. 221, 247, 251, 256, 265, 268, 282, 283, Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Адміністративний матеріал № 755/9206/25 (провадження № 3/755/3783/25) щодо ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП повернути до Дніпровського УП ГУНП у м. Києві для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя