Справа № 686/33696/24
Провадження № 3/686/4839/25
13 червня 2025 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Баєв С.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого у АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 ставиться у вину те, що він 06.12.2024 о 23:45 в селищі Богданівці Хмельницького району по вул. Першотравневій керував транспортним засобом «Хюндай Соната», державний номерний знак НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння (порушення мови, координації рухів, зіниці очей не реагують на світло, почервоніння очей) та від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у закладі охорони здоров'я КП «ХОЗзНПД» ХОР відмовився, чим порушив п.2.5 ПДР України.
Відповідно до постанов Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 19.12.2024 та 18.04.2025 справа поверталася до ВнП №2 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення, оскільки, у протоколі формулювання суті правопорушення викладено без врахування всіх ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП.
11.06.2025 вказана справа повернулася до Хмельницького міськрайонного суду після доопрацювання, однак вказані недоліки не усунені, до матеріалів справи додано лише рапорт інспектора СРПП ВнП №2 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області Олександра Михалишина про неможливість доопрацювати матеріали справи, оскільки не стало можливим встановити місцезнаходження ОСОБА_2 , за місцем проживання останній відсутній.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом. Згідно з положеннями ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно з положеннями «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої наказом МВС України № 1376 від 06.11.2015 р., при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому, серед іншого, зазначається суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол (п. 9).
Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення (п. 2), а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).
З урахуванням наведеного матеріали справи на підставі п. 2 ст. 278 КУпАП слід повторно повернути органу, який порушив адміністративне переслідування, для належного оформлення, під час якого необхідно усунути вищевказані недоліки.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 245, 256, 278 КУпАП,
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повторно повернути до ВнП №2 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду