Справа № 305/1818/25
Номер провадження № 3/305/1075/25
13.06.2025 м. Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Ємчук В.Е., розглянувши матеріали, які надійшли від Рахівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , громадянку України, не працюючу, -
за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Рахівського районного суду, Закарпатської області, 03.06.2025 надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складені поліцейським офіцером громади СП Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області капітаном поліції Бахмат П.О.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю за необхідне повернути їх до Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення, виходячи з наступних підстав.
Положеннями ст. 276 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення.
Згідно з приписами ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол про здійснення адміністративного правопорушення є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення та відповідно має містити усі відомості, що стосуються правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги.
Вивченням протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №693188 від 23.05.2025 складеного відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.184 КУпАП встановлено, що він не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки представлений суду у нечитабельному вигляді. Крім того, матеріали які додані до справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , а саме: письмові пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 також представлені суду у нечитабельному вигляді.
Недотримання особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, вказаних вимог закону, позбавляє суддю всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності із законом, у зв'язку з чим справа підлягає поверненню для дооформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 256, 276, 278, 280 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути для належного оформлення до Рахівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області.
Постанова в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя Рахівського районного суду: В.Е. Ємчук