Справа № 569/11238/25
16 червня 2025 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Яковлєв Д.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про розстрочення виконання постанови,-
11 червня 2025 року до Рівненського міського суду надійшла заява ОСОБА_1 про розстрочення виконання постанови суду в частині накладення штрафу у зв'язку з тяжким матеріальним становищем, відповідно до якої останній просить надати можливість сплатити штраф частинами.
ОСОБА_1 будучи повідомленим про день та час розгляду справи, у судове засідання не з'явився. Клопотань про розгляд справи у його відсутності, чи про відкладення розгляду справи з причин, що унеможливлюють прибуття за викликом не надіслав.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.
За таких підстав суд дійшов до висновку про можливість провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, що відповідає положенню ст. 268 КУпАП.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення №569/11238/25, приходить до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 11.06.2025 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн.
З заяви про розстрочку штрафу вбачається, що на теперішній час ОСОБА_1 вищевказані грошові кошти єдиним платежем сплатити не в змозі, у зв'язку з тяжким матеріальним становищем, просить надати розстрочку 10 платежів.
Згідно статі 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ч. 2 ст. 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Статтею 33 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
З повідомлених ОСОБА_1 обставин вбачається, що в силу його майнового стану, дійсно складно здійснити оплату штрафу, тому наявні законні підстави для розстрочки виконання постанови про накладання адміністративного стягнення строком на один рік.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 301, 304 КУпАП, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про розстрочення виконання постанови задоволити.
Розстрочити виконання постанови Рівненського міського суду Рівненської області від 11 червня 2025 року по справі №569/11238/25 про притягнення ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, в частині накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 17 000 гривень строком на 10 (десять) місяців, тобто по 1700 (одна тисяча сімсот) гривень щомісячно.
Зобов'язати ОСОБА_1 повідомляти суд про сплату відповідної частини штрафу, шляхом пред'явлення відповідного документу (квитанції).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Рівненського міського суду Д.В. Яковлєв