Постанова від 16.06.2025 по справі 568/902/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №568/902/25

Провадження № 3/568/494/25

16 червня 2025 р. м.Радивилів

Радивилівський районний суд Рівненської області

суддя Сільман А.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від батальйону №3 з обслуговування Дубенського району полку управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції щодо притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає: АДРЕСА_1 ,

за ст. 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України роз'яснені),

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Радивилівського районного суду Рівненської області знаходяться матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась. Про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Ст. 268 КУпАП передбачено, що при розгляді справ про адміністративне правопорушення передбачене ст. 124 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №345132 від 29.05.2025 року, 29.05.2025 року о 13 год. 15 хв. на А/Д М06 Київ-Чоп 426 км 200 м поблизу населеного пункту Бугаївка ОСОБА_1 керувала транспортним засобом, не була уважна, не стежила за дорожньою обстановкою, не зреагувала на її зміну, не вибрала безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням, внаслідок чого допустила виїзд за межі проїзної частин. В наслідок ДТП, транспортний засіб отримав механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушила п. 12.1 ПДР та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п. 2.3 (б), 12.1 ПДР України, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі. Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

Стаття 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Отже, умовою настання відповідальності за ст. 124 КУпАП є порушення особою правил дорожнього руху, в наслідок якого були пошкоджені транспортні засоби інших учасників ДТП, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна. Вказівки на заподіяння в результаті порушення правил дорожнього руху шкоди власному майну правопорушника, диспозиція ст.124 КУпАП не містить.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 пошкодила лише автомобіль яким керувала. Інформація щодо пошкодження інших транспортних засобів чи іншого майна в матеріалах справи відсутня.

Заподіяння механічних ушкоджень технічному засобу, яким керував водій, не утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин, справу у провадженні слід закрити, оскільки в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 33, 34, 124, 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

Справу відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП закрити за відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя А.О. Сільман

Попередній документ
128127813
Наступний документ
128127815
Інформація про рішення:
№ рішення: 128127814
№ справи: 568/902/25
Дата рішення: 16.06.2025
Дата публікації: 17.06.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (16.06.2025)
Дата надходження: 09.06.2025
Предмет позову: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Розклад засідань:
16.06.2025 11:30 Радивилівський районний суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СІЛЬМАН АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
суддя-доповідач:
СІЛЬМАН АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Малахова Ірина Петрівна