Справа № 564/2508/25
13 червня 2025 року
м.Костопіль
Костопільський районний суд Рівненської області в особі судді Грипіч Л.А.
розглянувши матеріали, що надійшли від Відділення поліції №2 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, паспорт НОМЕР_1 виданий 17.11.2005 Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області, місце реєстрації: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення
13.06.2025 засобами поштового зв'язку до Костопільського районного суду Рівненської області на розгляд надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.3 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №987866 від 27.04.2025.
Відповідно до ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до п.15 Розділу ІІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 №1376 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 року за №1496/27941 до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Відповідно до ч.2 ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає вирішенню ряд питань, зокрема, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Під час підготовки справи до розгляду судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення ВАВ №987866 від 27.04.2025, який складений щодо ОСОБА_1 , містить відомості про потерпілого - ОСОБА_2 , проте до протоколу не додано пояснення потерпілого.
Суд також враховує, що відповідно до ч.2 ст.277 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема ст.173-2 цього Кодексу, розглядаються у триденний строк.
Разом з тим, матеріали справи не містять відомостей про те, що ОСОБА_1 своєчасно сповіщена про час і місце розгляду справи, а відтак суд, з урахуванням вимог ч.2 ст.277 Кодексу щодо строку розгляду даної справи, позбавлений можливості своєчасно, відповідно до ч.1 ст.277-2 Кодексу, повідомити ОСОБА_1 про дату і час розгляду справи.
Повідомити ОСОБА_1 в альтернативний спосіб про дату і час розгляду справи суд також позбавлений можливості, оскільки матеріали справи не містять відомостей про будь-які засоби зв'язку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Також суд враховує, що матеріали справи не містять будь-яких письмових пояснень ОСОБА_1 , що також є порушенням вимог ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Виявлені недоліки позбавляють можливості всебічно і повно з'ясувати обставини справи, а відтак вирішити справу у відповідності до закону.
За таких обставин, справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню органу, який її підготував та спрямував до суду, з метою усунення недоліків, допущених при складанні даних матеріалів.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.245, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Відділення поліції №2 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяЛ. А. Грипіч