Справа № 539/1029/14-к
Провадження №1-в/548/22/25
12.06.2025 м. Хорол
Суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 , представника ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП - ОСОБА_3 , засудженого - ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хорол матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Шишаки Хорольського району Полтавської області, українця, гр. України, з середньою освітою, непрацюючого, не одруженого, мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого:
1) 17.01.1989 вироком Хорольського районного суду Полтавської області за ст. 81 ч.3 КК УРСР до покарання у виді 3-х років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на 2 роки;
2) 16.05.1989 вироком Хорольського районного суду Полтавської області за ст. 81 ч.4, 44 КК УРСР до покарання у виді 3-х років 6 місяців позбавлення волі;
3) 07.04.1992 вироком Хорольського районного суду Полтавської області за ст. 102, 43 КК УРСР до покарання у виді 2 років позбавлення волі;
4) 13.09.1995 вироком Семенівського районного суду Полтавської області за ст. 86-1, 140 ч.2, 17, 140 ч.2, 222 ч.3, 42 КК України до покарання у виді 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна;
5) 25.06.2008 вироком Хорольського районного сду Полтавської області за ст. 162 ч.1 КК України до покарання у виді 2-х років позбавлення волі, з відстрочкою виконання вироку на 2 роки;
6) 10.06.2014 вироком Лубенського міськрайонного суду Полтавської області за ст. 115 ч.1 КК до покарання у виді 12 років позбавлення волі; Звільненого 11.07.2024 по відбуттю строку покарання,
начальник ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду, посилаючись на те, що засуджений на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, схильний до скоєння правопорушень та підпадає під дію Закону України "Про адміністративний нагляд".
Представник ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ДОП СП ОСОБА_5 подання підтримав з підстав, зазначених у ньому.
Засуджений ОСОБА_4 у судовому засіданні заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, посилаючись на те, що цей нагляд завадить йому працювати.
Дослідивши наявні в матеріалах подання письмові докази, заслухавши думки учасників судового розгляду, суддя приходить до висновку про необхідність задоволення подання, виходячи з такого.
Під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_4 , будучи засудженим за вчинення особливо тяжкого злочину до покарання у вигляді позбавлення волі, після звільнення з місць позбавлення волі 11.07.2024 на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, схильний до скоєння правопорушень.
З наявних в матеріалах справи документів встановлено, що ОСОБА_4 , усупереч попередженням працівників поліції, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за допущені правопорушення, а саме:
- 29.10.2024 ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області за ст. 178 ч.1 КУпАП до штрафу в сумі 34 грн.;
- 08.11.2024 ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області за ст. 178 ч.2 КУпАП до штрафу в сумі 102 грн.;
- 15.03.2025 Хорольським районним судом Полтавської області за ст. 173 КУпАП до 40 годин громадських робіт;
- 20.03.2025 Хорольським районним судом Полтавської області за ст. 173 КУпАП до штрафу в сумі 119 грн;
Після кожного факту складання протоколу за вчинення адміністративного правопорушення стосовно ОСОБА_4 було складено протоколи офіційного попередження про недопущення антигромадських дій та попереджено про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, проте він для себе висновків не зробив.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. «в» ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд" підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Згідно зі ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
З огляду на те, що під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_4 , будучи засудженим до покарання у вигляді позбавлення волі за особливо тяжкий злочин, після звільнення з місць позбавлення волі систематично порушує громадський порядок, незважаючи на попередження працівників поліції, суд вважає за доцільне подання органу поліції про встановлення адміністративного нагляду задовольнити та встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 рік із встановленням обмежень, передбачених Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись ст.ст. 3, 4, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд", суддя
встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на один рік із встановленням обмежень відповідно до ст. 10 Закону України "Про адміністративний нагляд", а саме:
а) заборонити залишати місце свого проживання із 21:00 год до 05:00 год наступного дня;
б) заборонити виїзд за межі Лубенського району Полтавської області без відповідного дозволу працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд;
в) зобов'язати з'являтися на реєстрацію до ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області 1 та 3 понеділка кожного місяця;
г) заборонити перебувати у ресторанах, барах, кафе та місцях продажу алкогольних напоїв на розлив.
Термін адміністративного нагляду рахувати з 12 червня 2025 року - дати оголошення постанови.
Виконання постанови покласти на ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області.
На постанову може бути подана апеляція до Полтавського апеляційного суду через Хорольський районний суд Полтавської області протягом 7 діб.
Суддя ОСОБА_1