Справа № 303/4052/25
Провадження № 3/303/1397/25
16.06.2025 р. м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Плечищева О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ВП № 1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання АДРЕСА_2 ,
-за ст. ч.2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
19.05.2025 року о 23 год. 33 хв. гр. ОСОБА_1 ухилилась від виконання передбачених законодавством батьківських обов'язків, щодо належного виховання ОСОБА_2 , 2010 р.н., який потрапив до Мукачівської ОДЛ з алкогольним отруєнням та як мати не навідує сина та не турбується щодо стану його здоров'я, правопорушення вчинено повторно протягом року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 провину свою визнала, прохала суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи та пояснення ОСОБА_1 , суд прийшов до наступного висновку.
Вимогами ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною другою статті 184 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Вивчивши матеріали справи суд вважає, що вина її у вчиненні вказаного правопорушення за ч. 2 ст. 184 КУпАП доведена протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 693687 від 23.05.2025 року, рапортами поліцейських, повідомленням КНП «ОДЛ» від 26.03.2025 року, письмові пояснення ОСОБА_1 , письмові пояснення ОСОБА_3 , довідкою т.в.о. начальника ВП № 1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області Й.Кохан, про повторність адміністративного правопорушення вчиненого гр. ОСОБА_1 та іншими матеріалами.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 , вірно кваліфіковано за ч. 2 ст.184 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З врахуванням особи винної, фактичних обставин, характеру вчиненого правопорушення, вважаю, що до ОСОБА_1 , слід застосувати стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.184,283,284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 (тисячу сімсот) грн.
Оплату адміністративного штрафу провести на такі реквізити: Отримувач - ГУК у Зак. обл/Кольчинська тг/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975895, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р-UA088999980313090106000007437, Код класифікації доходів бюджету: 21081100
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу в 15-денний термін з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 (шістсот п'ять грн. 60 коп.).
Судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, пункт 5.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Суддя Оксана ПЛЕЧИЩЕВА