Постанова від 28.05.2025 по справі 523/8114/25

Справа № 523/8114/25

Номер провадження 3/523/2523/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" травня 2025 р. м. Одеса

Суддя Пересипського районного суду м. Одеси Кремер І.О., розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

До Пересипського районного суду м. Одеси надійшли матеріали з Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за Протоколом про адміністративне правопорушення Серії ВАД № 707256 від 23.04.2025 року за ч. 1 ст. 187 КпАП України, Протоколом про адміністративне правопорушення Серії ВАД № 707257 від 29.04.2025 року за ч. 1 ст. 187 КпАП України.

Постановою Пересипського районного суду м. Одеси від 19.05.2025 року вказані справи були об'єднані в одне провадження.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення Серії ВАД № 707256 від 23.04.2025 року, ОСОБА_1 , 23.04.2025 року близько 12год. 50хв., знаходився за адресою: м. Одеса, вул. Я. Баїса, буд. 1-А, в барі «Шкалик», де здійснюється реалізація алкогольної продукції, чим порушив правила адміністративного нагляду з якими був ознайомлений та вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 187 КпАП України.

Так, із Протоколу Серії ВАД № 707257 від 29.04.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , 29.04.2025 року близько 10год. 00хв., знаходився за адресою: м. Одеса, вул. Я. Баїса, буд. 1-А, в барі «Шкалик», де здійснюється реалізація алкогольної продукції, чим порушив правила адміністративного нагляду з якими був ознайомлений та вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 187 КпАП України.

Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Про причини неявки суд не повідомив, із будь-якими клопотаннями до суду не звертався.

У відповідності до вимог ч.1 ст. 268 КпАП України присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.

З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не вжив заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколу, тому суддя вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого статтею 38 КпАП України.

Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дослідивши матеріали справи, суддя доходить наступного висновку.

Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КпАП України, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.

Ухвалою Суворовського районного суду м. Одеси від 14.03.2025 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з винесенням заборон та зобов'язань, а саме заборонити відвідувати заклади та місця, де проводиться реалізація та вживання спиртних напоїв на розлив.

Так, вина правопорушника підтверджується Протоколами про адміністративне правопорушення Серії ВАД № 707256 від 23.04.2025 року, ВАД № 707257 від 29.04.2025 року, письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи.

Згідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи характер та обставини адмінправопорушення, приходжу до переконання, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 187 КпАП України - порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.

Враховуючи характер та ступінь адміністративного правопорушення, особу правопорушника, обставини справи, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 187 КпАП України з врахуванням положень ст. 36 КпАП України у вигляді адміністративного штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі наведеного та керуючись ч. 1 ст. 187 КпАП України,-

ПОСТАНОВИВ:

За вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 чт. 187 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51/п'ятдесят одна/грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605/шістсот п'ять/грн. 60 коп.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КпАП України).

У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу (ст. 308 КпАП України).

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.

На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Одеського апеляційного суду.

Суддя Пересипського

районного суду м. Одеси: І.О. Кремер