ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"13" червня 2025 р. справа № 300/6822/24
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Матуляка Я.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про визнання протиправним рішення, прийнятого суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду від 06.11.2024 у справі №300/6822/24 за позовом за позовом ОСОБА_1 в інтересах якого діє Котик Роман Васильович до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій,
Котик Р.В. в інтересах ОСОБА_1 звернувся із заявою про визнання протиправними рішення, дії чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду від 06.11.2024 у справі №300/6822/24 за позовом за позовом ОСОБА_1 в інтересах якого діє Котик Роман Васильович до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій.
Розглянувши вказану заяву суд зазначає таке.
Згідно з ч.1 ст.383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
За правилами ч.2 ст.383 КАС України у такій заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 4) ім'я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 5) номер адміністративної справи; 6) відомості про набрання рішенням законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження; 7) інформація про день пред'явлення виконавчого листа до виконання; 8) інформація про хід виконавчого провадження; 9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви; 10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Наслідки невідповідності згаданої заяви указаним вище вимогам передбачені абз.2 ч.5 ст.383 КАС України і полягають у прийнятті судом рішення про повернення заяви.
Судом встановлено, що під час звернення до суду з позовом позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Проте, при поданні заяви в порядку ст.383 КАС України, в порушення вимог пункту 9 частини 2 вказаної норми, позивачем не подано доказів сплати судового збору.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
При цьому, подана у даній справі в порядку статті 383 КАС України заява до передбаченого частиною 2 статті 3 Закону "Про судовий збір" вичерпного переліку заяв за подання яких судовий збір не справляється, не відноситься.
За змістом пункту 9 частини 2 статті 383 КАС України до поданої позивачем заяви має бути долучено документ про сплату судового збору.
Аналогічні висновки щодо необхідності сплати судового збору за подання заяви в порядку статті 383 КАС України викладені, зокрема, у постановах Верховного Суду від 27.06.2019 у справі №807/220/18, від 11.12.2019 у справі №821/471/18, від 25.06.2020 у справі №0240/2226/18-а.
Доказів про наявність підстав, за яких позивач не зобов'язаний сплачувати судовий збір за подання відповідної заяви, представник позивача суду не надав.
Відтак, заява від 10.06.2025, яка подається до суду в порядку статті 383 КАС України, не відповідає положенням частин 1 і 2 такої статті Кодексу.
За змістом абзацу 2 частини 5 статті 383 КАС України у разі невідповідності заяви вимогам, визначеним у частинах 2-4 цієї статті, заява ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику. Така ухвала суду може бути оскаржена.
Підсумовуючи все вищевикладене, суд доходить висновку про те, що заява про визнання протиправним рішення, прийнятого суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду від 06.11.2024 у справі №300/6822/24, підлягає поверненню заявнику на підставі абзацу другого частини п'ятої статті 383 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 167, 241-243, 248, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Заяву Котика Романа Васильовича, подану в інтересах ОСОБА_1 про визнання протиправним рішення, прийнятого суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду від 06.11.2024 у справі №300/6822/24 - повернути заявнику.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Матуляк Я.П.