Справа №:755/9700/25
Провадження №: 1-кс/755/1878/25
"05" червня 2025 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1
при секретарі судових засідань ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС 2 відділу слідчого управління ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 2202501100000044 від 05.05.2025 року за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
Слідчий в ОВС 2 відділу слідчого управління ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 2202501100000044 від 05.05.2025 року за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Клопотання погоджено з прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки та процесуального керівництва і публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_5 .
Клопотання мотивовано тим, що слідчим управлінням (з дислокацією у м. Київ) Головного управління ІНФОРМАЦІЯ_3 за процесуального керівництва прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22025011000000144 відомості про яке 05.05.2025 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Так, у період лютого-березня 2014 року, Російська Федерація використовуючи загострення політико-соціальної напруженості в Україні як привід для вторгнення на її суверенну територію, в порушення міжнародно-правових норм, у т.ч. Договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та РФ (ратифікований Законом України № 13/98-ВР від 14.01.1998 року та Федеральним Законом РФ № 42-ФЗ від 02.03.1999), Конституції України, із застосуванням кадрових військових підрозділів своїх збройних сил, а також підконтрольних уряду РФ проросійських політичних та інших організацій та об'єднань, вчинила захоплення адміністративних будівель органів державної влади України в Автономній Республіці Крим, блокування українських військових частин, а також організацію і проведення незаконного «референдуму щодо самовизначення Криму» на території АР Крим, із заздалегідь відомим та підконтрольним РФ результатом, який в подальшому став формальною підставою для прийняття незаконного рішення про включення до складу РФ території АР Крим і міста Севастополя на правах суб'єктів федерації.
Таким чином, з 20.02.2014 року РФ, як держава-агресор, здійснила окупацію території України, Кримського півострова із застосуванням збройних сил, військових підрозділів та парамілітарних утворень.
24 лютого 2022 року, у зв'язку з відкритим, повномасштабним військовим вторгненням РФ в Україну, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Президент України видав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про введення воєнного стану в Україні» №2002-ІХ від 24.02.2022 року на території України введено воєнний стан, строк дії якого продовжувався відповідними Указами Президента до теперішнього часу.
З метою реалізації політики окупації та остаточного приєднання тимчасово окупованої території України АР Крим та м. Севастополь до складу РФ, а також придушення спротиву проукраїнського населення Криму, вищим керівництвом РФ було прийнято низку «законів та підзаконних нормативних актів», якими незаконно створено так звані судові, правоохоронні органи та органи виконавчої влади і місцевого самоврядування Республіки Крим, а також найвищий та єдиний представницький та законодавчий орган влади Республіки Крим в складі окупаційної влади Російської Федерації - так званий «Державна Рада Республіки Крим».
Відповідно до Конституції Російської Федерації, а саме:
ч. 3 ст. 3 - вищим безпосереднім виразом влади народу являються референдум та вільні вибори;
ч. 2 ст. 11 - державну владу в суб'єктах РФ здійснюють створені ними органи державної влади;
ч. 2 ст. 32 - громадяни РФ мають право обирати і бути обраними до органів державної влади і органів місцевого самоврядування, а також приймати участь в референдумі.
Згідно ч. 5 ст. 5 (призначення виборів депутатів представницького органу муніципальної освіти) Закону Республіки Крим від 05.06.2014 року № 17-ЗРК «Про вибори депутатів представницьких органів муніципальних утворень у Республіці Крим», рішення про призначення виборів депутатів представницького органу муніципального утворення має бути ухвалено не раніше ніж за 90 і не пізніше ніж за 80 днів до дня голосування. Зазначене рішення про призначення виборів підлягає офіційному опублікуванню в засобах масової інформації не пізніш як через п'ять днів з дня його прийняття.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 22 (порядок формування та повноваження територіальної виборчої комісії) Закону Республіки Крим від 05.06.2014 року № 17-ЗРК «Про вибори депутатів представницьких органів муніципальних утворень у Республіці Крим»:
1. Територіальна виборча комісія формується в порядку і в строки, встановлені законодавством Російської Федерації, законодавством Республіки Крим.
2. Територіальна виборча комісія з повноваженнями з підготовки та проведення виборів до органів місцевого самоврядування, місцевого референдуму на території відповідного муніципального утворення під час організації підготовки та проведення виборів депутатів представницького органу муніципального утворення:
1) організовує підготовку і проведення виборів депутатів представницького органу муніципальної освіти;
2) здійснює на території муніципальної освіти контроль за дотриманням виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації;
3) забезпечує на території муніципальної освіти реалізацію заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням виборів депутатів представницького органу муніципальної освіти, виданням необхідної друкованої продукції;
4) здійснює на території муніципального утворення заходи щодо забезпечення під час проведення виборів депутатів представницького органу муніципального утворення дотримання єдиного порядку розподілу ефірного часу та друкованої площі між зареєстрованими кандидатами, виборчими об'єднаннями для проведення передвиборної агітації;
5) здійснює на території муніципального утворення заходи щодо забезпечення під час проведення виборів депутатів представницького органу муніципального утворення дотримання єдиного порядку встановлення підсумків голосування, визначення результатів виборів;
6) здійснює на території муніципального утворення заходи щодо забезпечення під час проведення виборів депутатів представницького органу муніципального утворення дотримання єдиного порядку опублікування підсумків голосування;
7) здійснює на території муніципального утворення заходи щодо організації фінансування підготовки та проведення виборів депутатів представницького органу муніципального утворення, розподіляє виділені з місцевого бюджету і (або) бюджету Республіки Крим кошти на фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів депутатів представницького органу муніципального утворення, контролює цільове використання зазначених коштів;
8) надає правову, методичну, організаційно-технічну допомогу нижчестоящим комісіям;
9) заслуховує повідомлення органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів депутатів представницького органу муніципального утворення;
10) розглядає скарги (заяви) на рішення та дії (бездіяльність) нижчестоящих комісій і приймає за зазначеними скаргами (заявами) вмотивовані рішення;
11) здійснює інші повноваження відповідно до Федерального закону
«Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації», інших федеральних законів, Конституції Республіки Крим, законів Республіки Крим, статуту муніципальної освіти.
Згідно ч.ч. 1, 4 ст. 92 (Реєстрація депутатів представницького органу муніципального утворення) Закону Республіки Крим від 05.06.2014 року № 17-ЗРК «Про вибори депутатів представницьких органів муніципальних утворень у Республіці Крим» виборча комісія муніципального утворення після визначення результатів виборів негайно сповіщає про це зареєстрованих кандидатів, обраних депутатами представницького органу муніципального утворення, після чого вони зобов'язані в 5-денний строк подати до цієї виборчої комісії копію наказу (іншого документа) про звільнення їх від обов'язків, несумісних із статусом депутата представницького органу муніципального утворення, або копії документів, що засвідчують подання у зазначений строк заяви про звільнення від таких обов'язків.
Після офіційного опублікування результатів виборів депутатів представницького органу муніципального утворення та виконання зареєстрованим кандидатом, обраним депутатом представницького органу муніципального утворення, вимоги, передбаченої частиною 1 цієї статті, виборча комісія муніципального утворення реєструє такого депутата, видає йому посвідчення про обрання депутатом представницького органу муніципального утворення та надсилає відповідну інформацію до представницького органу муніципального утворення. Форма зазначеного посвідчення встановлюється виборчою комісією муніципального утворення.
Так, згідно рішення так званої «Феодосійської міської ради Республіки Крим» № 812 від 11.06.2024 року «Про призначення виборів депутатів представницького органу муніципального утворення міський округ Феодосія Республіки Крим - Феодосійської міської ради Республіки Крим третього скликання» призначено вибори депутатів представницького органу муніципального утворення міський округ Феодосія Республіки Крим - Феодосійської міської ради Республіки Крим третього скликання на 08 вересня 2024 року.
Водночас, органом досудовим розслідуванням встановлено, що у червні-липні 2024 року, точна дата досудовим розслідуванням не встановлена, громадянин України ОСОБА_4 перебуваючи на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим, точне місце знаходження досудовим розслідуванням не встановлене, розуміючи факт окупації Автономної Республіки Крим збройними силами Російської Федерації, достовірно знаючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи проросійсько налаштованим, маючи стійкий, виниклий за невстановлених досудовим розслідуванням обставин умисел, направлений на участь у проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території та на добровільне обрання до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, після призначення так званою «Феодосійською міською радою Республіки Крим» виборів депутатів представницького органу муніципального утворення міський округ Феодосія Республіки Крим - Феодосійської міської ради Республіки Крим третього скликання, з своєї згоди, був висунутий як кандидат у депутати по єдиному виборчому округу від виборчого об'єднання незаконно створеного на тимчасово окупованій території України - Феодосійського місцевого відділення «Кримського регіонального відділення Всеросійської політичної партії «ЄДИНА РОСІЯ».
Так, 01.08.2024 року рішенням т.зв. «Територіальної виборчої комісії міста Феодосії Республіки Крим» (яка розташована за адресою: вул. Галерейна, 7-А, м. Феодосія, Автономна Республіка Крим) №141/1257-2, на підставі поданих ОСОБА_4 документів, останній від виборчого об'єднання - Феодосійського місцевого відділення «Кримського регіонального відділення Всеросійської політичної партії «ЄДИНА РОСІЯ» був зареєстрований кандидатом у депутати т.зв. «Феодосійської міської ради Республіки Крим ІІІ скликання» по єдиному виборчому округу.
У подальшому, ОСОБА_4 , у період часу з 01.08.2024 року по 06.09.2024 року, перебуваючи на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим - у м. Феодосія, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, здійснював передвиборчу кампанію як кандидат у депутати т.зв. «Феодосійської міської ради Республіки Крим ІІІ скликання».
Далі, ОСОБА_4 перебуваючи на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим у м. Феодосія, за результатами проведених виборів, рішенням т.зв. «Територіальної виборчої комісії міста Феодосії Республіки Крим» від 10.09.2024 № 152/1417, оголошений переможцем по єдиному виборчому округу та обраний депутатом т.зв. «Феодосійської міської ради Республіки Крим ІІІ скликання».
Після чого, ОСОБА_4 , відповідно до рішенням т.зв. «Територіальної виборчої комісії міста Феодосії Республіки Крим» від 16.09.2024 №154/1426-2 був зареєстрований та приступив до виконання обов'язків як депутат т.зв. «Феодосійської міської ради Республіки Крим ІІІ скликання» (яка розташована за адресою: вул. Земська, 4, м. Феодосія, Автономна Республіка Крим), чим довів до кінця свій злочинний умисел, спрямований на участь у проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території та у добровільному обранні до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Отже, своїми умисними діями ОСОБА_4 , сприяв та сприяє реалізації політики окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
Таким чином, громадянин України, ОСОБА_4 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, колабораційна діяльність, тобто в участі громадянина України у проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, у добровільному обранні до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
16.04.2025 року складено письмове повідомлення про підозру громадянину Україну ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Згідно зі ст. 42 КПК України підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому ст. ст. 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок не встановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
22.04.2025 року в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» (№ 82 (8007) від 22.04.2025) та 22.04.2025 року на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, було опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а також на виконання вимог ст. 135 КПК України у зв'язку з тим, що підозрюваний ОСОБА_4 перебуває на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим, повістки на 28.04.2025 року, 29.04.2025 року та 30.04.2025 року про виклик його до слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) ІНФОРМАЦІЯ_3 для вручення письмового повідомлення про підозру та проведення за його участі інших слідчих (процесуальних) дій.
Окрім цього, 22.04.2025 року повідомлення про підозру та повістки про виклики ОСОБА_4 до слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) Головного управління ІНФОРМАЦІЯ_3 на 28.04.2025 року, 29.04.2025 року та 30.04.2025 року в період часу з 09 год. 00 хв. по 18 год. 00 хв. з метою вручення письмового повідомлення про підозру та проведення інших слідчих (процесуальних) дій, надіслано останньому на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка встановлена як засіб зв'язку, що має приналежність до громадянина України ОСОБА_4 , а також за допомогою програм-месенджерів: «WhatsApp», «Telegram» та «Viber», які зареєстровані на абонентський номер телефону НОМЕР_1 , яким користується ОСОБА_4 , при цьому повідомлення з прикріпленим повним текстом повідомлення про підозру та повістками про його виклик було доставлено, відкрито й переглянуто останнім, про що свідчить наявність двох «галочок» у нижньому правому куті біля кожного з надісланих фотозображень у програмі «WhatsApp». Однак, останній на виклики не з'явився та не повідомив про причини свого неприбуття, жодних заяв чи клопотань про перенесення часу проведення процесуальних дій до органу досудового розслідування не надав. У зв'язку із викладеним, у органу досудового розслідування існують вагомі підстави вважати, що останній переховується від органу досудового розслідування та суду.
Повідомлення про підозру ОСОБА_4 особисто не вручено, проте вжито заходи для вручення у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.
Згідно з ч. 8 ст. 135 КПК України, повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою - агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
У випадку наявності в особи, зазначеної в абзаці першому цієї частини, захисника (захисників) копія повістки про її виклик надсилається захиснику (захисникам).
Відповідно до відомостей з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, щодо перетину державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України, у період з 08.11.2017 року по 23.01.2025 року відомостей стосовно ОСОБА_4 в базі даних не виявлено.
01.05.2025 року ОСОБА_4 оголошено у розшук. Здійснення розшукових заходів доручено співробітникам оперативного підрозділу Яворівського РВ ІНФОРМАЦІЯ_4.
05.05.2025 року з матеріалів кримінального провадження № 22024011000000244 від 15.10.2024 виділено матеріали стосовно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в окреме провадження за № 22025011000000144.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Документами, які підтверджують право власності на майно, що арештовується, є відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно та відомості з Державного земельного кадастру.
Згідно даних реєстрів громадянину України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю міста Феодосія Автономної Республіки Крим, (паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 10.10.1998 Феодосійським МВ ГУ МВС України в Криму, РНОКПП НОМЕР_3 ), належить квартира за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа (кв.м): 68.9, житлова площа (кв.м): 40.5, форма власності: приватна власність, частка власності: 1/1, (підстава виникнення права власності: договір міни, р № 4545, 13.09.2000, ОСОБА_6 приватний нотаріус Сімферопольського міського нотаріального округу), реєстраційний номер майна: 23426690, дата реєстрації: 28.05.2008; земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_2, площею 0.0600 га., кадастровий номер: 0111949300:02:001:0143, цільове призначення: 1.8, значення: 47 672, 95 грн., дата оцінки земель: 12.03.2008, форма власності: приватна власність, документ що посвідчує право: державний акт.
Застосування зазначених обмежень надасть змогу зберегти майно, унеможливить його подальше приховання, відчуження, та забезпечити конфіскацію майна як виду додаткового покарання.
Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збережені цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочинів. Таким чином, з метою запобігання можливості приховування та відчуження цього майна, необхідно накласти арешт із забороною вчиняти будь-які дії щодо відчуження, розпорядження та користування вказаним майном.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити.
Розгляд клопотання відбувався за відсутності власника майна, відповідно до вимог ч. 2 ст. 172 КПК України.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали у їх сукупності, вислухавши думку слідчого, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що 05.05.2025 року за № 22025011000000144 до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, яке виділено з кримінального провадження № 2202411000000244 від 15.10.2024 року.
Клопотання подано старшим слідчим в ОВС 2 відділу слідчого управління ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки та процесуального керівництва і публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_5 .
У клопотанні зазначено підстави, у зв'язку з якими необхідно накласти арешт на майно та конкретизовано майно, що належить арештувати, тобто, клопотання оформлене відповідно до вимог ст. 171 КПК України. До матеріалів клопотання додані копії документів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження та долучені документи, що підтверджують обставини, викладені у клопотанні.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 2 статті 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Згідно з положеннями ч. 5 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Так, 16.06.2025 року складено повідомлення про підозру громадянину України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У зв'язку з перебуванням ОСОБА_4 на тимчасово окупованій території України, повідомлення про підозру йому вручено у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень, а саме шляхом опублікування повідомлення про підозру в газеті «Урядовий кур'єр», яка являється друкованим засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження (№ 82 (8007) від 22.04.2025) та 22.04.2025 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Документами, які підтверджують право власності на майно, що арештовується, є відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно та відомості з Державного земельного кадастру.
Згідно даних реєстрів громадянину України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю міста Феодосія Автономної Республіки Крим, (паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 10.10.1998 Феодосійським МВ ГУ МВС України в Криму, РНОКПП НОМЕР_3 ), належить квартира за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа (кв.м): 68.9, житлова площа (кв.м): 40.5, форма власності: приватна власність, частка власності: 1/1, (підстава виникнення права власності: договір міни, р № 4545, 13.09.2000, ОСОБА_6 приватний нотаріус Сімферопольського міського нотаріального округу), реєстраційний номер майна: 23426690, дата реєстрації: 28.05.2008, земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_2 , площею 0.0600 га., кадастровий номер: 0111949300:02:001:0143, цільове призначення: 1.8, значення: 47 672, 95 грн., дата оцінки земель: 12.03.2008, форма власності: приватна власність, документ що посвідчує право: державний акт.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Враховуючи вище викладені обставини, а також виправдані інтереси держави, пов'язані з порушенням загальносуспільних інтересів, з урахуванням принципу розумності та співрозмірності, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, є співрозмірним завданням кримінального провадження.
Керуючись ст. ст. 98, 167, 170-175, 309, 372, ч. 2 ст. 376 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого в ОВС 2 відділу слідчого управління ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025011000000144 від 05.05.2025 року за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1КК України, - задовольнити.
Накласти арешт на майно, власником якого є громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець міста Феодосія АР Крим, а саме на:
- квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа (кв.м): 68.9, житлова площа (кв.м): 40.5, форма власності: приватна власність, частка власності: 1/1, (підстава виникнення права власності: договір міни, р № 4545, 13.09.2000, ОСОБА_6 приватний нотаріус Сімферопольського міського нотаріального округу), реєстраційний номер майна: 23426690, дата реєстрації: 28.05.2008;
- земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_2, площею 0.0600 га., кадастровий номер: 0111949300:02:001:0143, цільове призначення: 1.8, значення: 47 672, 95 грн., дата оцінки земель: 12.03.2008, форма власності: приватна власність, документ що посвідчує право: державний акт.
Заборонити державним реєстраторам та органам державної реєстрації прав (в тому числі, але не виключно Міністерству юстиції України та його територіальним органам), виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській міській, районним у місті Києві державним адміністраціям, акредитованим суб'єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора, вчиняти реєстраційні дії стосовно:
- квартири за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа (кв.м): 68.9, житлова площа (кв.м): 40.5, форма власності: приватна власність, частка власності: 1/1, (підстава виникнення права власності: договір міни, р № 4545, 13.09.2000, ОСОБА_6 приватний нотаріус Сімферопольського міського нотаріального округу), реєстраційний номер майна: 23426690, дата реєстрації: 28.05.2008;
- земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2, площею 0.0600 га., кадастровий номер: 0111949300:02:001:0143, цільове призначення: 1.8, значення: 47 672, 95 грн., дата оцінки земель: 12.03.2008, форма власності: приватна власність.
Копію ухвали направити слідчому для виконання та опублікувати на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора для відома власнику майна.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Роз'яснити сторонам кримінального провадження, що підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за їх клопотанням, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту оголошення. Подання апеляційної скарги не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя: